EU Blockchain Observatory and Forum (EUBOF) právě zveřejnilo podrobnou aktualizovanou zprávu o aktuálním stavu blockchainového ekosystému v Evropě.
Aktualizovaná studie přidává nové země, včetně České republiky a uvádí nový vývoj související s blockchainem a kryptoměnou v celé Evropě za poslední 2 roky.
Mohlo by vás zajímat: 7 OBLÍBENÝCH ZPŮSOBŮ JAK KOUPIT BITCOIN KARTOU V 2022
Aktuální informace o vývoji technologie blockchain v Evropě
EUBOF si klade za cíl urychlit inovaci blockchainu a rozvoj blockchainového ekosystému v rámci EU, a tím pomoci upevnit pozici Evropy jako globálního lídra v této inovativní nové technologii. Ve zprávě kromě partnerů EUBOF byli i významní přispěvatelé a dotazovaní, jako např. Místopředsedkyně Evropského parlamentu, europoslankyně Eva Kaili.
Zpráva analyzuje kroky vpřed jak z regulačního a normativního hlediska, tak z pohledu přijetí technologie blockchain v Evropě v posledních měsících. Podle zprávy jsou evropskými lídry Kypr, Francie, Malta, Estonsko, Švýcarsko a Spojené království, které kombinují vyspělé podnikatelské ekosystémy s jasnými regulačními rámci.
„Zjistilo se, že celkem šest zemí zlepšilo úroveň vyspělosti svých ekosystémů (Belgie, Slovensko, Finsko, Francie) nebo své regulační prostředí (Bulharsko, Velká Británie), přičemž Velká Británie a Francie postoupily do nejvyšší úrovně předních evropských blockchainových zemí. připojit se ke Kypru, Estonsku, Maltě a Švýcarsku.
Česká republika
Česká republika byla nazvána jedním z průkopníků v tomto druhu činnosti. V Česku působí desítky blockchainových společností. Je to inkubátor pro blockchainové inovace FinTech startupy.
V roce 2018 získala Praha publicitu díky vysokému hodnocení v oblasti kryptopřívětivosti od zpráv FortuneJack a Cointelegraph. Hlavní město České republiky má 300 míst, včetně barů, restaurací, hotelů a kin, které nyní přijímají Bitcoin jako způsob platby.
Česká republika podnikla kroky k regulaci kryptoměn. V lednu 2017 byl přijat zákon a země omezila anonymitu transakcí. V současné době jsou kryptoměnové směnárny a další směnárenské služby povinny ověřit své zákazníky.
Česká republika je také důležitým centrem konferencí a setkání s předními specialisty na blockchain a technologických nadšenců v zahraničí.
Bylo zda založeno 1 424 startupů, přičemž 38 z nich souvisí s blockchainem, s financovánm 1,45 milionů EUR.
Ve zprávě bylo vypíchnuto několik společností.
Slushpool: Bitcoin mining pool fungující od prosince 2010.
SatoshiLabs: Poskytuje hardwarovou peněženku pro kryptoměny Trezor.
BrikkApp: Decentralizovaný crowdfundingový realitní trh postavený na Hyperledgeru.
Kira Core: Společnost, která buduje kompletní ekosystém DeFi.
Saifu: Kryptoměnová peněženka založená na aplikaci.
Simple Coin: Platforma pro výměnu digitálních aktiv.
True Gym: Decentralizovaná platforma pro fitness průmysl. Uživatelé jsou odměněni True Gym Coin za
sdílení tréninkových dat se sítí.
Nenechte si ujít: KDE KOUPIT BITCOIN A KRYPTOMĚNY