Úvod

Burza Binance recenze – TOP platforma pro obchodování s kryptoměnami (2023)

 • Velmi nízké poplatky
 • Snadné použití, rychlé vypořádání
 • Možnost použít fiat k nákupu a prodeji kryptoměn
 • Široká škála kryptoměn
 • Vysoká likvidita
 • Jedna z nejinovativnějších burz

Obsah článku

Binance je přední kryptoměnová burza pro obchodníky s kryptoměnami a nadšence, kteří chtějí nakupovat a prodávat širokou škálu kryptoměn za nízké poplatky. Pod vedením svého charismatického vůdce Changpeng Zhao jsou její definujícími rysy inovace a nové funkce, proaktivní komunita, možnost nakupovat Bitcoin a altcoiny s více než 40 fiat měnami, vlastní Binance Smart Chain and Binance coin (BNB), Binance Futures a obchodování s marží s až 125násobný pákovým efektem a vize přeměnit se v nadcházející budoucnosti v decentralizovanou autonomní organizaci (DAO). I když je platforma schopna zpracovat velký objem obchodů, aniž by utrpěla výrazné zpomalení transakčních časů, čas od času se potýká se značným podílem problémů, včetně neočekávané údržby a bezpečnostních slabin. Navzdory tomu zůstává jednou z nejdůležitějších burz v sektoru kryptoměn.

Základní informace

Typ stránky burza a směnárna kryptoměn
Jednoduchá pro začátečníky ano
Mobilní aplikace ano
🌍Sídlo společnosti Malta
🌍Založení společnosti 2017
💰Způsob vkladu kryptoměny, fiat (lze přes platební kartu)
💰Způsob výběru Kryptoměny, fiat
📉Počet dostupných párů 563
📉Kryptoměny na burze BTC, ETH, XRP, USDT, TRON, ADA + 175 dalších
Vhodná pro začátečníky ano
👮‍♂️Důvěra ve společnost vysoká: Burza se navzdory bezpečnosti těší téměř nejvyšší důvěře svých uživatelů ze všech krypto burz vůbec
Poplatky za trading 0,1 % z každého obchodu (lze i méně – VIP Trading Levels)
☎Zákaznická podpora aktivní
Vlastní kryptoměna ano, Binance Coin (BNB běžící na Binance Chainu, více zde)
Vlastní peněženka ne
Stránka Stránka: https://www.binance.com/

NAVŠTÍVIT BURZU

Binance recenze

Binance je jednou z hvězdných burz v sektoru obchodování s kryptoměnami. Pod vedením Changpeng Zhaa funguje něco málo přes čtyři a půl roku. Přesto se dokázala etablovat jako jedno z nejinovativnějších a nejotevřenějších center kryptoinovací.

Mezi základní funkce Binance patří:

 • Obchodování s více než 180 kryptoměnami. Je jednou z hlavních altcoinových burz s jedním z nejlepších výběrů obchodovatelných aktiv.
 • Binance Fiat brána. Burza vám umožňuje okamžitě nakupovat Bitcoin a dalších kryptoměny se 40 oblíbenými fiat měnami pomocí bankovních karet, převodu a dalších platebních metod. Kromě toho je můžete prodávat i za některé z podporovaných fiat měn.
 • Nízké poplatky za obchodování. Obchodování na burze přináší jedny z nejnižších v oboru.
 • Podpora více platforem. Burza je přístupná prostřednictvím své webové platformy, mobilních aplikací pro Android (včetně Android APK) a iOS a desktopových klientů pro macOS a Windows. Kromě toho můžete využít Binance API.
 • Binance Futures s až 125násobným pákovým efektem a obchodování s marží s až 10násobným pákovým efektem. Obchodujte s kontrakty a aktivy kryptoměn pomocí pákových pozic pro maximální výnosy.
 • Nepřetržitá zákaznická podpora. Binance má vyhrazené centrum nápovědy, kde se můžete obrátit na tým podpory nebo na skutečné průvodce pro začátečníky a vysvětlení všech druhů funkcí burzy.
 • Binance Launchpad. Všichni zákazníci se mohou zúčastnit jejích počátečních nabídek burzy (IEO). IEO společnosti patří k nejziskovějším v oboru.
 • Binance earn. Burza také podporuje staking, půjčování kryptoměn a další způsoby, jak vydělat pasivní příjem z vašich kryptoaktiv.

Stručně řečeno, Binance je jednou z nejinovativnějších kryptoměnových burz na trhu. Vývojáři a členové globální komunity neustále pracují na zlepšení ekosystému a celosvětové popularizaci používání kryptoměn. Burza je skvělou obchodní možností pro začátečníky i zkušené obchodníky.

Binance recenze

Historie

Binance je jednou z nejnovějších, ale nejznámějších velkých krypto burz. Začalo to s jednoduchým nápadem – poskytnout jednoduché, intuitivní, rychlé a robustní rozhraní pro obchodování s kryptoměnami. Byla spuštěna v Číně v červenci 2017, zakladatelé Changpeng Zhao a Yi He dříve pracovali na burze OKCoin, a Changpeng byl od roku 2013 také členem týmu Blockchain.com.

Burza se ukázala jako jeden z nejúspěšnějších projektů ICO (počáteční nabídka mincí). Mezi 1. a 20. červencem 2017 burza získala od dychtivých investorů ekvivalent 15 000 000 dolarů. Na oplátku investoři obdrželi 100 000 000 tokenů Binance Coin (BNB) vydaných na blockchainu Ethereum (nyní migrovaném na nativní blockchain Binance Smart Chain). Počáteční cena ICO za jednu BNB byla 0,115 dolarů za coin.

Od svého spuštění se platforma stala největší burzou z hlediska objemu obchodování. Ještě překvapivější je, že toho dosáhla za pouhých šest měsíců. Dnes zůstává stále na vrcholu, což lze přičíst snadnému použití, schopnosti reagovat na velké množství transakcí, globálnímu přístupu a dostupnosti platformy v mnoha jazycích včetně češtiny.

Přestože byla společnost založena v Číně, před čínským vládním zákazem obchodování s kryptoměnami v roce 2017 přesunula své sídlo do Japonska. V roce 2018 Společnost založila kanceláře na Tchaj-wanu a oznámila svůj přesun na Maltu. V roce 2020 však Malta Financial Services Authority (MFSA) uvedla, že burza není v zemi oficiálně registrována ani regulována.

Zatímco Malta zůstává de facto sídlem burzy, společnost je registrována na Kajmanských ostrovech a na Seychelách. Kromě toho má společnost týmy v Kalifornii (Spojené státy americké), Londýně (Velká Británie), Paříži (Francie), Berlíně (Německo), Moskvě (Rusko), Istanbulu (Turecko), Singapuru, Novém Dillí (Indie), Kampale (Uganda), Manile (Filipíny), Ho Či Min city (Vietnam) a na dalších místech v Asii. Celkem její tým působí ve více než 40 zemích.

Aktuálně

Dnes má burza přes 15 milionů uživatelů a za průměrný obchodní den vypořádá více než 2 miliardy dolarů. Kromě toho vyvinula sadu souvisejících produktů:

 • US a další lokalizované verze burzy. Regulované verze burzy věnované určitým trhům s různým regulačním klimatem.
 • Binance DEX. Decentralizovaná burza postavená na Binance smart chainu.
 • Binance Futures. Platforma kryptoderivátů, která vám umožňuje obchodovat futures s až 20násobným pákovým efektem.
 • P2P obchodování. Platforma pro obchodování s kryptoměnami typu peer-to-peer jako LocalBitcoins nebo LocalCryptos, která podporuje platby prostřednictvím WeChat, AliPay, bankovních převodů a QIWI.
 • Krypto půjčky Binance. Funkce, která vám umožní vzít si kryptopůjčky zajištěné vašimi aktivy v kryptoměně.
 • Binance OTC. Over-the-counter trading desk pro velryby a další velkoobjemové obchodníky.
 • Binance spoření. Možnost využívat svá krypto aktiva jejich půjčováním, abyste získali úrok. Své prostředky můžete kdykoli vybrat.
 • Binance Staking. Tato funkce vám umožňuje stakovat určité kryptoměny a získat až 16% roční výnos. Mezi podporované kryptoměny patří Ark, EOS, ARPA, TROY, Lisk, LOOM, Tezos, KAVA, THETA a další.
 • Binance Smart Chain a Binance Coin (BNB). Ekosystém řízený komunitou s vlastním nativním tokenem (BNB) a decentralizovanou burzou (DEX).
 • Binance USD (BUSD). Regulovaný stablecoin, vydaný ve spolupráci s Paxos Trust Company.
 • Akademie Binance. Výukové centrum s otevřeným přístupem pro blockchainové a krypto vzdělávací zdroje.
 • Binance Charity. Nezisková nadace věnující se rozvoji blockchainové filantropie a udržitelnému globálnímu rozvoji.
 • Binance Labs. Iniciativa na podporu blockchainových projektů.
 • Binance Research. Institucionální výzkumná platforma provádějící analýzu pro investory.
 • Trust wallet. Oficiální, bezpečná a decentralizovaná peněženka Binance.
 • Karta Binance. Krypto platební karta, kterou lze použít jako platební možnost pro každodenní nákupy stejně jako běžnou bankovní kartu.

V letech 2019 a 2020 společnost koupila největší indickou kryptoměnovou burzu WazirX, čínskou platformu pro analýzu dapp DappReview a nejpopulárnější platformu pro agregátory kryptoměnových trhů CoinMarketCap.

V budoucnu má Binance ambiciózní cíle proměnit se v decentralizovanou autonomní organizaci (DAO), která umožní obchodování fiat-to-crypto pro více než 180 fiat měn.

Binance poplatky

Vklad prostředků je zcela zdarma. Trochu jiný příběh je však s obchody a výběry, i když ty zůstávají v v tomto segmentu jedny z nejlevnějších.

Platforma si účtuje 0,1 % z každého obchodu, který se uskuteční na její obchodní platformě, což z ní dělá jednu z levnějších krypto burz na webu. Jako takové se 0,1% obchodní poplatky vztahují jak na spotové obchodování, tak na obchodování s marží. Například Coinbase Pro si účtuje 0,5% za jakýkoli obchod a Bittrex účtuje poplatek 0,2% za obchod. Jiné populární altcoinové burzy jako KuCoin a HitBTC účtují podobné sazby.

Poplatky se liší v závislosti na tom, na jaké úrovni zákazníka se nacházíte (VIP 0 a výše).

Můžete také získat výrazné slevy z poplatků za obchodování při používání Binance Coinu (až 25 %) a další slevu při použití našeho odkazu, to dělá z Binance jednu z nejlevnějších burz v oboru.

NAVŠTÍVIT BURZU

binance poplatky

Nízké obchodní poplatky platí také pro Binance Futures. Na nejzákladnější úrovni (VIP 0) zaplatíte 0,02% poplatek za tvůrce a 0,04% poplatek za příjemce.

binance poplatky

Dalším klíčovým faktorem, na který je třeba se při hodnocení poplatků Binance podívat, je míra financování futures a denní úroková sazba maržové pozice. Ty se obvykle mění na základě tržních podmínek a neexistují žádné pevné sazby, takže je pravidelně kontrolujte na webových stránkách zde a zde.

Přehled poplatků za převod a výběr

V neposlední řadě jsou to poplatky za vklad a výběr. Vklady kryptoměn jsou zdarma pro všech 180+ coinů podporovaných burzou Poplatky u výběrů se u jednotlivých kryptoměn liší. Poplatky za některé z nejpopulárnějších coinů:

Coin Minimální částka Poplatek za převod
Bitcoin (BTC) 0.001 BTC 0.0004 BTC
Bitcoin (BTC) – BEP2 0.0000044 BTC 0.0000022 BTC
Ethereum (ETH) 0.02 ETH 0.003 ETH
Ethereum (ETH) – BEP2 0.00018 ETH 0.000092 ETH
Litecoin (LTC) 0.002 LTC 0.001 LTC
Litecoin (LTC) – BEP2 0.00074 LTC 0.00037 LTC
Monero (XMR) 0.0002 XMR 0.0001 XMR
Ripple (XRP) 0.5 XRP 0.25 XRP
Ripple (XRP)- BEP2 0.17 XRP 0.083 XRP

Jak můžete vidět, burza umožňuje svým uživatelům stáhnout buď běžnou verzi, nebo verzi BEP2. BEP2 jsou založeny na Binance Smart Chainu a nepoužívají skutečné krypto aktivum, ale jeho fixovanou verzi BEP2.

Abychom tyto poplatky uvedli do určité perspektivy, Kraken a Bittrex účtují poplatek za výběr 0,0005 BTC, zatímco Bitfinex a HitBTC účtují 0,0004 BTC a 0,001 BTC.

Binance také usnadňuje nákupy pomocí poskytovatelů služeb a integrací třetích stran. Pomocí Binance Fiat Gateway můžete nakupovat a prodávat kryptoměny s více než 40 fiat měnami. Poplatky se liší v závislosti na způsobu platby a pohyblivých směnných kurzech určených společnostmi Simplex, Koinal, TrustToken, BANXA, iDEAL, SEPA, Paxos a dalšími zpracovateli plateb.

Přehled dalších burz a směnáren najdete zde

Poplatky za fiat brány se obvykle liší od 1 % do 7 % v závislosti na zvolené platební metodě a zpracovateli. Transakce bankovními kartami mají tendenci být dražší ve srovnání s jinými platebními možnostmi.

Binance návod

Použitelnost je jednou z klíčových silných stránek platformy. Její webové a obchodní stránky byly přepracovány v roce 2019 a nyní jsou snadno srozumitelné jak pro začátečníky, tak pro zkušené uživatele.

05 Binance Complete Beginners Guide

Registrace

Začněte přihlášením nebo vytvořením účtu. Jsou vyžadovány základní údaje, jako je aktivní e -mailová adresa a silné heslo. První zákazníci musí projít jednorázovým ověřením Know-Your-Customer (KYC). Vyžaduje, abyste předložili následující dokumenty:

 • Vládní doklad totožnosti (pas, občanský průkaz nebo řidičský průkaz)
 • Doklad o adrese bydliště (účet za energie)

Ověření je také poměrně jednoduché a rychlé, přičemž burza rychle reaguje na odeslání ověřovacích dokumentů.

Design

Burza poskytuje možnost přecházet mezi základními, klasickými a pokročilými obchodními obrazovkami, takže zkušenější obchodníci mohou těžit z toho, že mají na jediné stránce více informací. Naproti tomu méně zkušení obchodníci mohou provádět swapy tokenů bez ohromující řady oken a grafů.

Základní rozhraní je nejjednodušší způsob obchodování a skládá se z jednoduchých možností výběru dvou kryptoměn a provedení konverze.

binance návod

Klasický režim je pokročilejší a vrací „klasický“ vzhled a dojem z burzy. Zahrnuje pokročilé typy objednávek, grafy cen a hloubky trhu, knihu objednávek nabídek a poptávek, stejně jako historii obchodů a otevřené okno s přehledem objednávek. Kromě toho vám umožňuje obchodovat s marží a opcemi, a proto je vhodný pro pokročilejší drobné investory.

Binance návod

V neposlední řadě je zde pokročilé rozhraní. Zobrazuje všechny stejné možnosti jako klasické zobrazení, ale všechna okna jsou sestavena poněkud čistším a přehlednějším způsobem. Byl to nejnovější přírůstek do rozhraní Binance a má moderní vzhled.

binance návod

Uživatelé mohou provádět obchody fiat-to-crypto prostřednictvím tržiště P2P. Zde mohou obchodníci z celého světa podat žádost a prodávat nebo nakupovat Tether (USDT), Bitcoin (BTC), Binance USD (BUSD), Ethereum (ETH) a EOS pomocí fiat měn.

binance návod

NAVŠTÍVIT BURZU

Spotové obchodování

V horní části domovské stránky Binance klikněte na možnost Obchodovat a zvolte Klasické nebo Pokročilé rozhraní. Přejděte do nákupní sekce, vyplňte cenu a částku vašeho příkazu, potom klikněte na koupit nebo prodat a dokončete transakci.

binance recenze

Výchozí typ příkazu se nazývá limitní příkaz. Avšak pokud chtějí obchodníci provést příkaz co nejdříve, mohou přepnout na příkaz Market. Zvolením příkazu market mohou obchodníci provádět transakce okamžitě za stávající tržní ceny.

Příkaz stop limit umožní ručně nastavit, za jakých podmínek a jak má burza za vás prodat kryptoměny.

Binance futures, obchodování s marží a opce

Binance vyvinula několik různých možností pro obchodování s pákovým efektem. Burza pro spotové obchodování má samostatnou funkci pro obchodování s určitými kryptoměnami s marží s až 10násobným pákovým efektem. Zároveň spustila integrovanou platformu Binance Futures, která umožňuje obchodovat opce s pákou až 125x.

Jaký je ale klíčový rozdíl mezi těmito způsoby obchodování?

Kromě významného rozdílu v pákovém efektu se tyto dva typy obchodování zásadně liší:

 • Při obchodování s marží vám burza, v tomto případě Binance nebo její uživatelé, půjčují dodatečné prostředky potřebné k otevření pozice s pákovým efektem 1:10. Účtuje se vám obvyklý 0,1% poplatek za obchodování a také neustále se měnící denní úrokový poplatek.
 • Binance Futures umožňují pákový efekt 1:125. Zde nenakupujete přímo kryptoměny, ale pouze smluvní zastoupení komodity. Na rozdíl od tradičních futures také Binance Futures nemají datum expirace, takže jejich obchodování je velmi podobné obchodování s páry na spotovém trhu. Kromě poplatku za obchodování také platíte poplatek za pravidelné financování.
 • Binance opce. Opce je dalším typem trvalé smlouvy. Binance Options je opční smlouva, která obchodníkům poskytuje možnost uplatnit smlouvu kdykoli před datem vypršení platnosti. Doba platnosti se pohybuje od 10 minut do 1 dne.

Obchodování s marží

V horní části obrazovky klikněte na Obchodování a poté přejděte na kartu Marže.

binance návod

Burza rozděluje finanční páku na izolovanou a cross.

 • Cross páka – v rámci křížové marže se použije veškerý dostupný zůstatek příslušného maržového účtu, aby se splnily požadavky na udržovací marži a zabránilo se likvidaci. Veškerý odpovídající disponibilní zůstatek se může v případě likvidace ztratit.
 • Izolovaná páka – pod izolovanou marží se na pozici aplikuje specifická výška marže, tj. počáteční marže, přičemž poziční marži lze upravit manuálně. V případě likvidace můžete ztratit počáteční marži a extra marži přidanou k této pozici.

Zkontrolujte, zda máte v maržové peněžence převedené prostředky. V pravém horním rohu kliněte na Peněženka a v rozbalovacím menu vyberte Marže.

V maržovém obchodování uvidíte dva režimy:

Režim „Půjčit si“: Během obchodování si můžete zároveň půjčovat a používat prostředky. Půjčíte si pouze částku potřebnou pro obchodování. Systém na základě částky prostředků na vašem maržovém účtu automaticky vypočítá maximální dostupnou výši prostředků.
Režim „Splatit“: Pomáhá vám splatit dluh, jakmile prostředky přestanete používat, abyste nemuseli platit další úroky. Systém pomocí prostředků získaných z obchodu automaticky splatí váš dluh. (Nejprve se splácí úroky a poté zapůjčené prostředky.) Automatické splácení se provádí až po úplném uzavření obchodu.

Binance Futures

Při obchodování futures můžete využít pohybů na trhu a realizovat zisky z long nebo short pozic futures kontraktů. Když obchodník vstoupí do long pozice, koupí futures kontrakt a očekává, že jeho hodnota se v budoucnu zvýší. Když vstoupí do short pozice, prodá futures kontrakt a očekává, že ceny v budoucnu klesnou.
Na platformě Binance Futures můžete vstupovat do long nebo short pozic s pákou, čímž snížíte riziko nebo se snažíte o zisky na volatilních trzích. Začněte obchodovat na platformě Binance Futures pomocí těchto kroků:

Do svojí futures peněženky USD-M vložte jako marži USDT, BUSD a jiné kryptoměny, jako např. BTC, do svých futures COIN-M jako marži. Poté na horní liště klikněte na Deriváty, přejděte na Binance Futures přehled a vyberte jeden z vámi preferovaných trhů.

Binance návod

Zvolte preferovanou úroveň páky a příslušný typ příkazu (nákup, nebo prodej).

Binance opce

Platforma Binance Options nabízí tři druhy příkazů: Koupit call, Koupit put a Nákup Vol. Pokud máte ohledně trhu býčí sentiment, můžete Koupit call, pokud medvědí, můžete Koupit put. Chcete-li těžit z pohybu trhu jakýmkoliv směrem, můžete použít Nákup Vol.

Poté můžete zvolit dobu vypršení platnosti: 5 minut, 10 minut, 30 minut, 1 hodina, 4 hodiny, 8 hodin, 12 hodin nebo 1 den. Dále zvolte druh příkazu a zadejte požadované množství. Klepnutím na tlačítko Potvrdit příkaz zadejte.

Binance Finance

Kromě spotového, maržového, futures obchodování, burza také vyvinula sadu finančních služeb, které jsou dostupné pro každého registrovaného a ověřeného uživatele. Tyto zahrnují:

 • Binance Savings. Spoření Binance je produkt, který vám umožňuje vydělávat kryptoměny vkládáním aktiv na krátkodobé (flexibilní) nebo dlouhodobé (uzamčené) období. Flexibilním vkládáním aktiv získáte o něco více než 1% roční výnos, zatímco zamknutím aktiv na chvíli můžete získat až 15% ročně.
 • Binance Staking je další alternativní způsob, jak vydělat peníze při držení. Staking je v současné době používán mnoha protokoly. V tuto chvíli vám burza umožňuje stakovat devět kryptoměn a odhadovaný roční výnos se pohybuje od 1 % do 16 %.
 • Debetní karta Binance. Burza představila svou kartu Binance Card, která vám umožní nakupovat kryptoměny po celém světě, stejně jako běžná bankovní karta.
 • Krypto půjčky Binance. Krypto půjčky od burzy, vám umožní půjčit si stablecoiny, jako je USDT nebo BUSD, na určitou dobu pomocí kolaterálu v kryptoměnách.
 • BNB Vault je služba, která vám pomocí jediného kliknutí umožňuje vydělávat díky BNB ve vašem portfoliu. Jde o kapitálově zajištěný investiční produkt s uživatelsky přívětivým rozhraním. Pomáhá uživatelům maximalizovat příjmový potenciál z jejich BNB z centralizovaných i decentralizovaných prostředků. Propojuje různé produkty v rámci celého ekosystému. Dále umožňuje HODLerům BNB maximalizovat výnosy a naplno zužitkovat všechny dostupné příležitosti. Jediným kliknutím v BNB Vaultu se držené BNB pružně alokují do různých produktů. Uživatelé tak mohou získat maximum potenciálních odměn.
 • Liquidity farming je nový produkt na Binance Earn, díky kterému můžete za swap určitých párů tokenů získat dodatečné odměny v podobě BNB.

Produktová řada Binance Finance se bude v budoucnu rozrůstat a teprve se uvidí, jaké další inovativní služby burza zavede pro globální krypto komunitu.

Binance Launchpad

Uživatelé mají také přístup k prvnímu a jednomu z nejlepších launchpadů IEO (úvodní nabídka burzy) – Binance Launchpad. Od konce roku 2017 začala burza zprostředkovat IEO mezi kupujícími a prodávajícími a zahájila již mnoho úspěšných IEO projektů.

Účastníci IEO musí držet alespoň nějaký BNB (Binance Coin), ale také mít štěstí v loterii, které určuje, v jakém pořadí účastníci dostanou možnost si nové coiny koupit.

binance recenze, burza binance

Průměrná návratnost investic Binance Launchpad je nejvyšší ze všech ostatních burz.

NAVŠTÍVIT BURZU

Vklady a výběry

Burza umožňuje uživatelům nakupovat virtuální měnu přímo pomocí jejich platebních karet Mastercard a VISA. Chcete -li tuto funkci použít, klikněte na účtu na část „Nakoupit kryptoměnu“ a poté vyberte možnost nákupu kryptoměn pomocí kreditní karty.

Další metodou nákupu kryptoměny na burze je nejprve odeslání virtuálních měn z jiné peněženky.

Vklady fiat-to-crypto lze provádět také prostřednictvím poskytovatelů služeb třetích stran, ale mají vlastní servisní poplatky, které se pohybují od 1 % do 7 %. Podporované způsoby fiat vkladu a výběru se u každé fiat měny liší.

Výběry kryptoměn jsou na burze rychlým procesem. Chcete-li vybrat své kryptoměny, v horním pravém rohu klikněte na Peněženka, poté na Fiat a Spot peněženka, Najděte kryptoměnu, kterou chcete vybrat a klikněte na Vybrat.

 

Binance zkušenosti

 1. Martin K.: “Binance je jedna z největších burz na světě a mám s ní velmi pozitivní zkušenosti. Jejich nabídka kryptoměn je ohromná, a mohl jsem zde obchodovat s různými aktivy. Binance také nabízí mnoho užitečných funkcí pro pokročilé obchodníky, a jejich aplikace je skvělá.”
 2. Lucie P.: “Ověření totožnosti na Binance bylo snadné a rychlé, a platforma je přehledná. Mají širokou škálu obchodních párů, což mi umožňuje diversifikovat mé investice. Nikdy jsem neměla problém s výběrem prostředků.”
 3. Pavel H.: “Binance je pro mě ideální volbou pro obchodování s kryptoměnami. Jejich poplatky jsou férové, a platforma je spolehlivá. Mám zde svou kryptoměnovou peněženku a věřím, že jsou důkladní v ochraně mého majetku.”
 4. Jana R.: “Používám Binance již několik let, a mohu říci, že je jedna z nejlepších burz na trhu. Jejich zákaznická podpora je vždy rychlá a ochotná pomoci. Jsou transparentní a dbají na bezpečnost svých uživatelů.”
 5. Tomáš S.: “Binance je pro mě nezbytnou platformou pro obchodování s kryptoměnami. Mají intuitivní rozhraní, a jejich mobilní aplikace je skvělá pro obchodování na cestách. Díky nim jsem se stal lepším obchodníkem.”

Zkušenosti uživatelů ukazují, že Binance je oblíbenou burzou díky své široké nabídce, nízkým poplatkům a bezpečnosti. Samozřejmě, zkušenosti mohou být individuální, a je vždy důležité provést důkladný výzkum a zvážit své vlastní potřeby a očekávání před použitím této burzy.

Bezpečnost Binance

Bezpečnost na burze je obecně dobrá, i když burza byla v květnu 2019 hacknuta. Ztratila více než 7000 BTC kvůli řadě kompromitovaných uživatelských účtů a na kompenzace uživatelů použila svůj fond #SAFU (Secure Asset Fund for Users). Od té doby burza posílila svou bezpečnost zavedením autentizační metody Universal 2nd Factor (U2F) a vylepšením svých možností monitorování burzy.

Kromě toho burza vyzývá uživatele, aby povolili dvoufaktorové ověřování (2FA) pomocí Google Authenticatoru nebo SMS autentizace. Obchodníci mají také možnost přidat adresy na seznam povolených adres a nastavit kód proti phishingu. V sekci podpory má také poměrně rozsáhlé bezpečnostní FAQ, kde svým uživatelům radí, jak se bránit pokusům o phishing. Každý výběr z burzy musí být potvrzen emailem a telefonním číslem.

Od roku 2021 se burza chlubí tím, že má nejmodernější řešení pro řízení rizik s umělou inteligencí (AI), která využívají identitu a rozpoznávání obličeje, analýzu velkých dat a kybernetické forenzní vyšetřování ke sledování každého pohybu, který se odehrává na burze, a identifikují podezřelé činnosti.

V červenci 2018 spustila společnost zmíněný fond Secure Asset Fund for Users (SAFU) a přiděluje tam 10 % všech příjmů z obchodních poplatků. V případě úspěšného hacknutí se používá ke krytí ztrát uživatelů, jako tomu bylo při narušení bezpečnosti v květnu 2019.

Celkově vzato je to velmi bezpečná burza, ale bezpečnost není jejím charakteristickým znakem a je zde určitý prostor pro vylepšení.

Výhody
 • Velmi nízké poplatky
 • Snadné použití, rychlé vypořádání
 • Možnost použít fiat k nákupu a prodeji kryptoměn
 • Široká škála kryptoměn
 • Vysoká likvidita
 • Jedna z nejinovativnějších burz
Nevýhody
 • Žádné obchodní páry fiat měn
 • Žádný telefon pro zákaznickou podporu
 • Narušení bezpečnosti v minulosti
 • Žádná opatření na ochranu soukromí
Závěr
Závěrečné shrnutí

Platforma je výjimečně zapálená do experimentování a posouvání kryptoměnových služeb kupředu. Burza nabízí jedny z nejnižších možných poplatků za obchodování a poskytuje možnost nakupovat a prodávat Bitcoiny a dalších 180 altcoinů za fiat. Na jedné straně poskytuje futures, opce a obchodování s marží pro uživatele tolerantnější k riziku, zatímco na druhé straně existují programy spoření a stakingu pro obchodníky, kteří méně riskují. Jedinou oblastí, která by postrádala chválu, by byla opatření na ochranu soukromí, což je v současném regulačním prostředí komplikovaná záležitost. Celkově Binance nabízí vynikající sadu služeb pro všechny druhy uživatelů kryptoměn.

5.0

FAQ

Jak vybrat peníze z Binance?

Pro výběr peněz z Binance se musíte přihlásit ke svému účtu a kliknout na Vybrat. Poté klikněte na záložku Fiat a vyberte fiat měnu, kterou chcete vybrat. Po výběru způsobu platby zadejte požadované údaje a zadejte ověřovací kód.

Jak dlouho trvá ověření Binance?

Ověřovací proces Binance je přímočarý a jednoduchý. Odeslání všech požadovaných informací a dokumentu obvykle trvá 15 minut a poté trvá Binance 10 dní, než tyto dokumenty zkontroluje.

Jak převést z Binance na Coinbase?

Přejděte na Coinbase, klikněte na Odeslat/Přijmout a vyberte kartu Přijmout. Klikněte na aktivum, které chcete převést. Zkopírujte adresu, kterou vám Coinbase poskytne, a přejděte na web Binance. Na webu přejděte do sekce Fiat a Spot a klikněte na Odvolat. Vyberte kryptoměnu, kterou chcete vybrat, a do sekce Adresa vložte adresu Coinbase. Po zadání částky výběru vyberte Vybrat.

Jak stakovat na Binance?

Existuje několik způsobů, jak vsadit svou kryptoměnu na Binance, a to jsou sázky DeFi, funkce Aktivity, které vám umožňují získávat odměny za sázky určité kryptoměny po určitou dobu, a sázky ETH 2.0.

Jak vybrat fiat z Binance na bankovní účet?

Přejděte do Peněženky na svém účtu a poté do Fiat and Spot. Klikněte na Vybrat, vyberte [USD] - [Bankovní převod (SWIFT)] pod záložkou Fiat a zadejte částku, kterou chcete vybrat. Klikněte na Pokračovat a zadejte podrobnosti o účtu. Potvrďte výběr.

Jak prodávat na Binance?

Chcete-li prodávat na Binance, musíte se přihlásit ke svému účtu. Poté klikněte na tlačítko obchodování a klikněte na Prodat. Vyberte kryptoměnu, kterou chcete prodat, a zadejte částku, kterou chcete prodat. Jakmile to uděláte, vyberte si, jak chcete fiat měnu přijímat.

Jak nakoupit kryptoměny na Binance?

Klikněte na Koupit nyní na svém účtu Binance a zadejte částku, kterou chcete utratit. Klikněte na Pokračovat a vyberte způsob platby, který chcete použít. Pokud chcete nakupovat pomocí debetní/kreditní karty, klikněte na [Visa/Mastercard] - [Pokračovat]. Zadejte informace o své kartě a postupujte podle pokynů a klikněte na Pokračovat.

Jak shortovat Binance?

Chcete-li shortovat bitcoiny na Binance, přejděte na účet Futures. Klikněte na záložku Obchody a poté na Možnosti. Bude vám nabídnuto pět možností vypršení platnosti a musíte si vybrat jednu z nich. Do pole Množství zadejte velikost smlouvy a klikněte na Koupit hovor. Klikněte na Potvrdit.

Jak přejít z Coinbase na Binance?

Na svém účtu Coinbase musíte najít kryptoměnu, kterou chcete převést, a poté kliknout na Receive. Coinbase vygeneruje adresu, kterou potřebujete zkopírovat. Přejděte na Binance, poté přejděte na Fondy a klikněte na Výběr bitcoinů. Zkopírujte adresu peněženky Coinbase do pole Komu a postupujte podle pokynů.

NAVŠTÍVIT BURZU

Veškerý obsah v tomto článku slouží jen pro informační účely a v žádném případě neslouží jako investiční rady. Investice do kryptoměn, komodit a akcií je velmi rizikové a může vést ke ztrátám kapitálu.

Podobné články