Vitalik Buterin v neděli vyjádřil svůj názor na budoucnost vznikajícího konceptu Metaverse. Podle Vitalikova soudu mnoho z těchto společností, které se pokoušejí vybudovat metaverze, selže.
Nenechte si ujít: KDE KOUPIT BITCOIN A KRYPTOMĚNY
Vitalik věří, že pokus společnosti Meta selže
Velké podniky, jako jsou Adidas a Coca-Cola, začaly nakupovat digitální nemovitosti, mintovat NFT a organizovat virtuální večírky v metaverzu poté, když Mark Zuckerberg poprvé odhalil „Meta“.
Od té doby firma uvedla, že je připravena do této oblasti investovat mnohem více, 10 miliard dolarů.
Přišel rok 2022 a obrovské podniky se stále pokoušejí přizpůsobit metaverza svým představám. V reakci na to Dean Vitalik Buterin uvedl:
K „Metaverse“ dojde, ale nemyslím si, že by některý z existujících firemních pokusů o záměrné vytvoření metaverze někam vedl.
Obecně je metaverzum chápáno jako síť trojrozměrných virtuálních světů. Jednotlivci mohou v těchto prostředích komunikovat, obchodovat a vytvářet sociální spojení pomocí avatarů nebo virtuálních reprezentací sebe sama.
Mateřská společnost Facebooku, Meta, byla přejmenována na konci roku 2021 jako součást posunu k přijetí tohoto onceptu, díky čemuž se stala dosud nejznámější společností, která o metaverze vyjádřila zájem.
Mateřská společnost Facebooku – Meta – způsobila posun k přijetí tohoto konceptu mnoha dalšími firmami. Vitalik si však není jistý, že společnost bude úspěšná. Řekl: „Cokoli teď Facebook vytvoří, selže.
Budoucnost metaverze v rámci megakorporací
Tvůrce Etherea reagoval argumentem, že firmy zaměřené na Metaverse nepochybně selžou, protože „je příliš brzy na to určovat, co lidé chtějí“.
Podle nového výzkumu společnosti McKinsey & Company by hodnota sektoru Metaverse mohla do roku 2030 dosáhnout 5 bilionů dolarů. To ukazuje, jak ovlivňuje různá odvětví a podniky se budou časem rozvíjet. Podle studie je hlavním motorem tohoto konceptu elektronický obchod, virtuální učení, marketing a hraní her.
Podle generálního ředitele Marka Zuckerberga z Meta je metaverse z různých důvodů úžasná příležitost. Podle Marka vytvoření platforem v digitálním světě „časem odemkne stovky miliard, ne-li bilionů dolarů“.
Ve čtvrtek firma oznámila, že dceřiná společnost Reality Labs, která se zaměřuje na metaverze, vykázala čtvrtletní ztráty ve výši 2,81 miliardy dolarů. Výsledkem je, že meziroční deficit činí 5,78 miliardy dolarů. Možná, že v tom, co Vitalik naznačuje o pokusu Facebooku vybudovat metaverzum – a „selhání“ – je kousek pravdy.
Marka Zuckerberga to však neznepokojuje a stále tvrdí, že metaverzum je budoucností digitálních financí.
Je nemožné vědět, kam se koncet metaverse vyvine. Buterin a Zuckerburg jsou finanční zvířata, která dělají to, co si zamanou. Bude fascinující sledovat, jak to všechno dopadne.
Mohlo by vás zajímat: 7 OBLÍBENÝCH ZPŮSOBŮ JAK KOUPIT BITCOIN KARTOU V 2022