Kde koupit Bitcoin a kryptoměny – Přehled spolehlivých Bitcoin burz a krypto směnáren

Chcete koupit Bitcoin? Jaké jsou Bitcoin burzy a směnárny kryptoměn? Na všechny tyto otázky najdete zde odpovědi. Nákup Bitcoinu snadno a rychle.

Nejlepší Bitcoin burzy a směnárny kryptoměn. Přehled, recenze, tipy a koupit Bitcoin. Ať už se jedná o české a slovenské směnárny jako je například Simplecoin či CcShop, nebo stálice ze zahraničí, mezi které můžeme počítat Binance nebo Coinbase, tato rubrika vás provede potřebnými znalostmi od A do Z. Nákup Bitcoinu snadno a rychle.

Kde koupit Bitcoin v CZ a SK?

Směnárna

Vlastnosti

Min. vklad

Hodnocení

Recenze

Navštívit

simplecoin
 • Spolehlivost

 • Rychlost

 • Malé poplatky

260 kč

cc shop 500x455 1
 • Spolehlivost

 • Rychlost

 • Hodně měn

500 kč

Spolehlivé zahraniční Bitcoin burzy a Bitcoin směnárny 

Burza / Směnárna

Vlastnosti

Min. vklad

Hodnocení

Recenze

Navštívit

coinbasemini
 • Spolehlivost

 • Začátečníci

 • 10 USD zdarma

2 EUR

binancemini
 • Spolehlivost

 • České koruny

 • Široký výběr měn

1 EUR

 • Bezpečnost

 • Různé platby

 • Rychlost

1 EUR

coinmamamini
 • Bezpečnost

 • Začátečníci

 • Velký limity

60 EUR

Kde obchodovat Bitcoin přes brokera?

Broker

Vlastnosti

Min. vklad

Hodnocení

Navštívit

etoro1
 • Dobrá podpora

 • Spolehlivost

 • Regulované

200 USD

plus500
 • Dobrá podpora

 • Spolehlivost

 • Regulované

100 USD

folYyr1B
 • Dobrá podpora

 • Spolehlivost

 • Regulované

100 USD

SimpleFX
 • Dobrá podpora

 • Bezpečnost

 • Regulované

1 USD

Dbejte na to, že 66 – 80.6 % menších investorů při obchodování s CFDs prodělá s těmito zprostředkovateli. Než se rozhodnete využívat podobné služby, měli byste zvážit, zda chápete, jak CFD fungují a zda jste opravdu ochotni riskovat ztrátu peněz.

 


Chcete vědět kde koupit Bitcoin anebo jak koupit Bitcoin?

Jste na správném místě!

Krátká odpověď zní:

 • Najděte Bitcoin burzu anebo krypto směnárnu
 • Obchodujte se svou místní měnou, například za české koruny, americký dolar nebo euro, za Bitcoiny
 • Přesuňte své Bitcoiny do bezpečné Bitcoinové peněženky

Pro dlouhou odpověď si přečtěte náš průvodce nákupem Bitcoinů a kryptoměn, kde pochopíte tyto klíčové body:

 • Jak a kde koupit Bitcoin
 • Jak zvolit správnou Bitcoin směnárnu
 • Jak zabezpečit své mince po zakoupení
 • Jak se vyhnout podvodům

Výběr burz a směnáren: Jaké Bitcoin burzy a Bitcoin směnárny jsou nejlepší?

Předtím než si vyberete samotnou burzu a směnárnu, je potřeba mít jasný plán toho, co hodláte s kryptoměnami dělat a kolik chcete nakoupit.

Důležité faktory ke zvážení:

1. Dostupné páry kryptoměn

Mnohé burzy nabízejí jen několik kryptoměn. Nejoblíbenější jsou BitcoinEthereum a Litecoin. Existuje jen několik směnáren, které nabízejí širší škálu alternativních kryptoměn. Je přirozeně lepší mít větší výběr, protože máte více možností na výběr té nejzajímavější.

2. Likvidita

Likvidita se týká jednoduchosti nákupu / prodeje na trhu. Vysoká likvidita znamená, že existuje velký počet kupujících / prodávajících. Vysoká likvidita je dobrá, protože vede k lepšímu zjišťování cen a umožňuje rychlejší transakce.

3. Bezpečnost

Úroveň a typ bezpečnostních mechanismů, které využívá burza, jsou nezbytné pro zajištění bezpečnosti vašich coinů. Příklady dobrých bezpečnostních postupů prováděných burzami zahrnují:

a) Vedení vkladů v cold storage. To znamená, že vaše coiny jsou bezpečně ukryty offline mimo dosah hackerů.
b) Možnost 2faktorové autentizace (2FA). Ta zvyšuje bezpečnost vašeho účtu.
c) Šifrování a ověřování e-mailů. Pro každou transakci bude na váš e-mailový účet odesláno potvrzení transakce.

4. Kvalita zákaznické podpory

Mít vnímavou zákaznickou podporu vám ušetří spoustu času, zejména v rychle se měnícím prostředí. Problémy ve vašem procesu ověřování, vkladů / výběrů, reflexe prostředků a obchodních příkazů by měly být rychle vyřešeny směnárnou.

5. Obchodní poplatky

Nízké transakční poplatky při nákupu a prodeji jsou důležité, protože pokud často obchodujete, mohli byste na těchto poplatcích ztratit množství kapitálu. Je důležité podívat se na poplatky vaší směnárny, abyste zjistili, zda je relativně srovnatelná s jinými burzami.

6. Snadné používání

Uživatelské rozhraní směnárny by mělo být snadno použitelné, aby se zabránilo nejasnostem. Ovládání potřebných indikátorů a jednoduchosti navigace přes platformu by měly každému usnadnit používání rozhraní.

7. Anonymita

Kryptoměny již dávno nejsou divokým západem. Pokud chcete investovat anonymně, musíte investovat v malých částkách pod 20 tisíc korun týdně. Existují proto tři úrovně možné anonymizace vašeho nákupu.

a) Naprosto anonymní: Nakoupíte s pomocí bankomatů, které najdete na mapě zde. Jsou téměř v každém větším nákupním centru a Česká republika se pyšní jejich velkou sítí.
b) Jen jméno a e-mail: Většina směnáren v Česku umožní nakoupit pod 25 tisíc anonymně. Nicméně stále musíte peníze odeslat z nějakého účtu nebo nějaké kreditní karty. Díky tomu bude poskytovatel směny vždy tyto údaje vědět.
c) Bez anonymity: Pokud chcete opravdu investovat velké částky, nevyhnete se kontrole občanského průkazu. Připravte se na to, že velké objednávky napoprvé trvají až několik dní.

8. Rychlost

Ve světě kryptoměn je důležitá rychlost. Zvolte metodu platby podle toho, jak moc rychle chcete mít kryptoměny na peněžence. Platí pravidlo, že první nákup může být složitý a vyplatí se nad ním přemýšlet. Nakonec jde o vaše peníze. Použití převodu je proto nejlepší volbou. Burzy jako Binance nicméně nabízejí i nákup s pomocí kreditní karty, který je prakticky okamžitý.

Jak koupit Bitcoin a druhy plateb pro Bitcoin

Jak koupit Bitcoin kreditní kartou a kryptoměny kartou?

Nyní můžete koupit Bitcoin kreditní kartou jednodušeji než kdy dříve. To samé také platí pro kryptoměny kartou. Jediným problémem zůstává od jaký nejlepší burzy a směnárny kryptoměn si koupit. V tomto článku se podíváme na všechny známé legitimní metody jak koupit Bitcoin a kryptoměny kartou.

Výhody:

Nákup na kartu je jednoduchý a zvládne to každý. Zároveň mohou být kryptoměny na peněžence do několika minut.

Nevýhody:

Velké poplatky. Pokud nikam nespěcháte a máte trpělivost, jeví se nákup skrze bankovní převod jako mnohem lepší volba. Také je potřeba mít na mysli, že většina provozovatelů při nákupu na kreditní kartu požaduje ověření totožnosti.

Možnosti: BinanceCoinbase

Jak koupit Bitcoin převodem na účet za minimální poplatky?

Jak koupit Bitcoin bez poplatku? Koupit Bitcoin bankovním převodem není žádná věda. Jedná se o jeden z prvních způsobů, které byly kdy využívány. Bankovní převod Bitcoin tedy koupí až druhý den, protože banky posílají platby přes noc. Převod Bitcoinu následně proběhne hned po potvrzení platby zapsáním do dalšího bloku a odesláním na vaši adresu. Využít se dá Coinbase SEPA i český Simplecoin.

Výhody:

Největší výhodou jsou extrémně nízké poplatky, které jsou oproti ostatním metodám naprosto bezkonkurenční. Nicméně dávejte pozor, protože většina českých směnáren své poplatky schovává za horší kurz.

Bankovní převod je také jediná metoda pro nákup s větším obnosem. Pomyslnou částkou je obvykle 20 tisíc. Pokud máte v plánu kryptoměny držet déle, určitě se vyplatí počkat si pár hodin.

Nevýhody:

Nevýhodou je pomalost. U některých směnáren může trvat až tři dny, než se vaše objednávka zpracuje. Pokud chcete s kryptoměnou pouze rychle spekulovat, tolik času nemáte. Chcete-li svůj nákup urychlit, vyhněte se pátku, sobotě a neděli. V tyto dny totiž příkazy banka nezpracuje.

Možnosti: SimpleCoinCoinbase + 10 USD BONUSBinance

Jak koupit Bitcoin přes PayPal?

Zajímá vás, jak koupit Bitcoin přes PayPal, nebo chcete koupit jiné kryptoměny přes PayPal? Hned na začátek je třeba si uvědomit, že neexistuje žádný přímý způsob, jak koupit Bitcoin pomocí PayPalu, protože Bitcoinové transakce jsou nevratné. Existují však některé nepřímé způsoby, které uživatelé z celého světa používají na nákup Bitcoinů pomocí služby PayPal.

Výhody:

Jedinou výhodou je to, že na PayPal má mnoho Čechů zahraniční měny jako je americký dolar nebo euro. V tomto případě je vhodné je využít, pokud tam jen tak leží.

Nevýhody:

PayPal ve svých podmínkách užívání služby zakazuje prodej Bitcoinu. Využíváním třetích stran k nákupu skrze tuto službu je tedy prohřešek proti ujednaným podmínkám služby.

Další nevýhodou jsou obrovské poplatky. Často kolem celých 12 %. Mějte také na paměti, že mnoho uživatelů má svůj PayPal připojený na kreditní kartu nebo účet. Díky tomu vlastně nevyužíváte přímo peněženky PayPal, ale svojí banku. Zbytečně platíte poplatky, které jsou u klasického nákupu kartou nebo převodem nepoměrně menší.

Možnosti: Paxful, LocalBitcoins

Nákup Bitcoinu a jeho prodej za hotovost

Nejčastější otázka nováčků v kryptosvětě je, jak proměnit svůj Bitcoin na dolary, eura, libry nebo jakoukoliv jinou měnu. Ať jste jakkoliv zarputilý hodler, jednoho dne přijde ten čas, kdy budete muset kousek svého portfolia prodat a přeměnit jej na trochu použitelnější platidlo. V tomto článku si řekneme, jak prodat Bitcoin a realizovat zisky.

Česká republika se pyšní největší sítí kiosků pro nákup a prodej Bitcoinu. Najdete je po celé Praze téměř v každém metru nebo nákupním centru. Pozadu nejsou ani další krajská města jako je Plzeň, Brno a Pardubice. I nákup je proto jednoduchý a dokonce otázkou několika minut. Zde najdete mapu Bitcoin automaty.

Výhody:

Pokud máte čas projít se po městě, tak nákup skrze kiosek je zlatou střední cestou. Nabídne maximální možnou anonymitu za poctivou cenu. Poplatky se v Česku pohybují od 5 do 10%.

Výhodou je rychlost a takřka nepřetržitá přístupnost. Obzvláště při prodeji se vám hodí mít peníze v ruce do několika minut. Není potřeba neustále myslet na to, zda se neblíží svátek nebo víkend. Nákupní centra jsou otevřená 20 hodin denně. Nákup kryptoměn umožní taky prakticky každá moderní trafika. U nás jsou kiosky pro nákup k vidění téměř u každé trafiky sítě Relay.

POZOR!

Některé automaty nabízí pouze nákup. Při sledování mapy to berte v potaz. Pravidlem je, že nákupní kiosek najdete v každé trafice, nicméně plnohodnotný bankomat musí i z bezpečnostních důvodů stát na frekventovaném místě, jako jsou nákupní centra.

Nevýhody:

Pokud nemáte zapotřebí vlastnit Bitcoin anonymně, poplatek 5 – 10 % na vás stále může být dost vysoký. Avšak právě anonymita patří mezi základní pilíře kryptoměn a je proto dobré ji aspoň zvážit.

Stejně jako u klasických bankomatů je potřeba nejdříve zkontrolovat, zda je vše takové, jaké má být. Automat se jeví být v pořádku, není na něm nic podezřelého. Bitcoiny zaslané na špatnou adresu se již nedají znovu získat. Mějte opět na paměti, že manipulujete se svými penězi.

Často kladené dotazy

V diskuzích a na naší Facebook stránce nebo skupině se nás často ptáte na ty samé otázky. Rádi vám odpovídáme a proto představujeme rozepsané odpovědi na ty nejčastější otázky rovnou tady v článku.