Úvod

Simplecoin recenze – česká směnárna kryptoměn od roku 2013

 • Důvěryhodnost
 • Jednoduchost
 • Možnost nákupu bez registrace
 • Podpora české koruny
 • Žádné poplatky
 • Dobře fungující zákaznická podpora

Simplecoin je česká směnárna kryptoměn, založena v roce 2013. Můžete zde snadno a rychle nakupovat a prodávat kryptoměny. Je jasnou volbou pro nenáročné uživatele, kteří cílí na nákup pouze několika předních kryptoměn. Směnárna podporuje Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash a několik dalších. Platforma je jednoduchá, přímočará a směnárna si neúčtuje žádné poplatky, ale to je vykoupeno horším kurzem, který však není nejhorší na trhu. Rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou je okolo 6 %, což není úplně špatné. Jiné české krypto směnárny mívají rozdíl mezi nákupem a prodejem i dvojnásobný.

Základní informace

Typ stránky směnárna kryptoměn
Jednoduchá pro začátečníky ano
Mobilní aplikace ne
🌍Provozovatel Simple Coin s.r.o.
🌍Sídlo společnosti Praha, Holešovice, 170 00
🌍Založení společnosti 2013
💰Způsob výběru kryptoměny, fiat
📉Dostupné kryptoměny BTC, LTC, BCH, ETH, XRP, DOGE, USDC, XLM, ZCASH
📉Fiat měna CZK, EUR
Verifikace nepovinná do 1000 EUR měsíčně
Poplatky při zrušení objednávky
👮‍♂️Důvěra ve společnost silná
☎Zákaznická podpora velmi aktivní
Jazyk Čeština, Slovenština, Ruština, Španělština, Angličtina, Polština
Stránka https://client.simplecoin.eu

NAVŠTÍVIT SIMPLECOIN

Simplecoin recenze

Jak jsme zmínili, hlavní výhodou směnárny Simplecoin je její jednoduchost, takže jí zvládne ovládat i úplný začátečník. Vzhledem k tomu, že funguje bezproblémově od roku 2013, si společnost vytvořila silnou důvěru mezi uživateli. Je nejstarší a zároveň největší směnárnou kryptoměn v České republice a na Slovensku.

SimpleCoin vám umožní:

Nabízí dokonce možnost nákupu bez registrace i ověření, ale v tom případě pouze 200 EUR za 10 dní bez registrace a 1000 EUR za 30 dní bez verifikace. Směnárna také nabízí limitní objednávky a podporu pro peněženky Trezor. Bohužel nepřijímá platební karty.

Zakladatelem a majitelem směnárny je český podnikatel Pavel Niedoba. K založení firmy ho inspirovala vlastní negativní zkušenost, kdy přišel z důvodu vykradení jiné burzy o svoji investici do Bitcoinu. V roce 2017 uzavřel partnerství se společností General Bytes, což je světová dvojka v oblasti výroby bankomatů pro kryptoměny.

Směnárna nepodporuje ukládání kryptoměn, což by mohla být pro úplné začátečníky překážka. Ještě před nákupem si tedy musíte zřídit kryptoměnovou peněženku. Není to složité, všechny podrobnosti naleznete zde.

Simplecoin poplatky

Musíme počítat s vyšší marží. SimpleCoin je však pořád jedna z nejlevnějších možností mezi českými směnárnami. Pokud ale hledáte nízké náklady, tak byste měli zvážit kryptoměnové burzy. Obchodování na burze je levnější, ale i komplikovanější.

Simplecoin si neúčtuje žádné poplatky, takže vydělává na rozdílech mezi nákupní a prodejní cenou. Spread u Bitcoinu je okolo 6%, což v praxi znamená, že při nákupu a prodeji přeplatíte 3%.

Při nákupu za koruny nebo eura si může Vaše banka účtovat poplatek za odchozí transakci. Zvláště při zasílání eur z české banky se může poplatek vyšplhat na několik stokorun.

Další součástí je transakční poplatek. Tento poplatek si však neúčtuje směnárna, ale je součástí kryptoměnové sítě.

Simplecoin návod

Obchodování přes Simplecoin je velmi jednoduché a není na něm co pokazit. Uživatelské rozhraní je přehledné a přímočaré. Intuitivně si u jednotlivých účtů pamatuje čísla účtů a peněženek, což velmi usnadňuje opakovaný obchod.

Abyste mohli nakupovat kryptoměny, musíte si zřídit kryptoměnovou peněženku, na kterou vám daná kryptoměna přijde. V případě bankovních převodů stačí uvést pouze číslo bankovního účtu.

NAVŠTÍVIT SIMPLECOIN

Registrace

Pro registraci stačí pouze email, heslo a rozkliknout odkaz ve zprávě zaslané na zadaný email. To celé je možné přeskočit prostřednictvím účtu na Facebooku, Googlu nebo LinkedInu.

simplecoin recenze

Verifikace

Po přihlášení se dostanete do přehledného uživatelského rozhraní. V levém sloupci stiskněte možnost “Verifikace”. U Simplecoin máte dvě možnosti ověření.

Ověření 1.stupně

 • nákupy do limitu 10,000 EUR / 30 dní

Pro ověření budete potřebovat tyto dokumenty:

 • Oboustranná kopie dvou osobních dokladů s fotkou – občanský průkaz, řidičák nebo pas.
 • Kopie výpisu z bankovního účtu – Na kopii musí být číslo účtu a jméno majitele účtu (jméno musí být shodné se jménem na dokladech).
 • Na závěr SimpleCoin ověřuje také telefonní číslo.

Ověření 2. úrovně

 • nákupy bez limitu

Pro ověření musíte projít 1. úrovní a poté budete potřebovat:

 • uvést důvod nákupu kryptoměny
 • uvést původ peněz. Využít můžete třeba kupní smlouvu, daňové přiznání, výplatní pásku nebo jiný doklad o příjmu.
 • zaslat ID selfie. To je fotografie, na které jste vy a držíte v ruce osobní doklad s fotkou.

simplecoin návod

Jak zadat objednávku

Vyplníte jednoduchý formulář, kde si zvolíte požadovaný pár měn, stanovíte požadovanou částku, adresu kryptopeněženky nebo bankovního účtu a email. Níže vidíte aktuální kurz vámi zvoleného páru – obnovuje se každých přibližně třicet sekund.

simplecoin poplatky

Na uvedený email vám přijdou pokyny k platbě. Jestliže kryptoměny nakupujete, musíte odeslat peníze na bankovní účet SimpleCoin. U mezibankovního převodu je důležité nezapomenout na zprávu pro příjemce, aby mohla směnárna platbu správně přiřadit.

Při prodeji kryptoměn, bude směnárna vyčkávat, než přijde konkrétní kryptoměna do krypto peněženky, až poté jsou peníze připsány na bankovní účet, který jste uvedli ve formuláři.

NAVŠTÍVIT SIMPLECOIN

Simplecoin nabízí ještě další funkce, které stojí za zmínku.

Limitní objednávka

Můžete nastavit částku, při které se pozastavena objednávka automaticky potvrdí a bude vám zaslána částka podle nastaveného kurzu.

Postup

Vytvořte běžnou objednávku, kterou ihned manuálně pozastavíte a zobrazí se možnost pro nastavení limitní objednávky. Klikněte na tlačítko NASTAVIT LIMIT a zvolte při jaké částce chcete objednávku odbavit.

simplecoin recenze

Podpora TrezorWallet

Klienti díky této funkci mohou provádět následující operace:

 • Importovat přijímací adresu z Trezoru
 • Ověřit adresu pomocí funkce show na Trezor
 • Platit přímo s Trezorem

Postup

Při nákupu stačí při vytváření objednávky a výběru adresy, na kterou se bude krypto zasílat, kliknout na tlačítko “import from trezor”. Pokud máte Trezor připojený k počítači, Simplecoin vás následně přesměruje na stránky Trezoru, kde si zvolíte peněženku a poté i adresu, která se automaticky přidá do objednávky.

Při prodeji se po vytvoření objednávky pod údaji k platbě (QR kód a adresa na zaslání krypta) objeví tlačítko “Poslat z Trezoru”. Budete přesměrováni na stránky Trezoru, kde zadáte PIN kód a následně si můžete vybrat z které peněženky chcete platbu odeslat. Také dostanete možnost zvýšit poplatek za transakci.

Transakce Simplecoin

Minimální objednávka je 10 EUR a jediná platební metoda je bankovní převod. Simplecoin vám při nákupu drží smluvený kurz jednu hodinu a při prodeji 45 minut. Platbu můžete zadat pomocí okamžité platby a peníze se převedou do pár minut. Okamžité platby jsou bezplatné, ale podporují je jen některé banky v Česku.

simplecoin recenze

Nákup kryptoměn trvá několik hodin až pracovní den. Nějaký čas zabere, než dojdou peníze na bankovní účet SimpleCoin. Objednávky plaťte co nejdříve.

Vaše objednávka může být z několika důvodů také pozastavená. Jedním z nich je, že peníze přišly na účet SimpleCoin a mezitím se výrazně změnil kurz. SimpleCoin se vás zeptá, zda chcete objednávku dokončit i přes pozměněný kurz, v případě odmítnutí vám odešle vklad zpět.

Další důvody mohou být i překročení měsíčního limitu, chyba při převodu (nesprávná částka, chybějící zpráva pro příjemce). Pozastavit můžete objednávku také sami, pokud se vám například přestane líbit sjednaný kurz a chcete vyčkat na jiný.

Zákaznická podpora

Klientská podpora je velmi aktivní. Zákaznickou podporu lze kontaktovat emailem, telefonem, na Facebooku a v zákaznické sekci. Na Facebooku reaguje SimpleCoin obvykle velmi rychle, maximálně do hodiny. V zákaznické sekci do několika minut. Platforma má rozsáhlou záložku „pomoc“, kde naleznete základní informace, pravidla a návody.

NAVŠTÍVIT SIMPLECOIN

Výhody
 • Důvěryhodnost
 • Jednoduchost
 • Možnost nákupu bez registrace
 • Podpora české koruny
 • Žádné poplatky
 • Dobře fungující zákaznická podpora
Nevýhody
 • Vyšší spready
 • Platba možná pouze převodem
 • Chybí mobilní aplikace
 • Chybí peněženka
Závěr
Závěrečné shrnutí

Simplecoin je ideálním místem pro ty, kteří hledají jednoduchý nákup kryptoměn. Pokud hledáte směnárnu s dlouhou historií, na českém trhu lepší nenajdete. Obchodování na platformě je bezproblémové, ale oproti zahraničním burzám se obchoduje za vyšší spready. S rychlou zákaznickou podporou, jednoduchým a přehledným uživatelským rozhraním je Simplecoin výborný pro vstup úplných nováčků do světa kryptoměn.

5.0

FAQ

Jak u SimpleCoin nakupovat kryptoměny?

Abyste mohli u SimpleCoin nakupovat kryptoměny, musíte mít vlastní kryptoměnovou peněženku, na kterou vám zakoupená kryptoměna přijde.

Musím se registrovat?

Bez registrace jsou obchodní limity hodně nízké (200 euro za 10 dní). Nadlimitní objednávky vyžadují registraci.

Jaké jsou transakční poplatky?

Za objednávky plaťte co nejdřív. Při nákupu kryptoměn vám broker podrží kurz 1 hodinu, při prodeji pouze 45 minut.
Pozor na malé objednávky. Kvůli transakčnímu poplatku se můžou hodně prodražit!

Jaké kryptoměny mohu obchodovat u SimpleCoin?

Všechny kryptoměny lze nakupovat i prodávat, pouze Ripple přes SimpleCoin neprodáte.

Veškerý obsah v tomto článku slouží jen pro informační účely a v žádném případě neslouží jako investiční rady. Investice do kryptoměn, komodit a akcií je velmi rizikové a může vést ke ztrátám kapitálu.

Podobné články