Úvod

Coinbase recenze – TOP platforma pro začátečníky (2022)

 • Jednoduché, snadno použitelné rozhraní
 • Slušný výběr prověřených projektů
 • Bezpečná zákaznická podpora 24/7
 • Regulovaná
 • Vzdělávací nástroje
 • Silná bezpečnostní opatření

Obsah článku

Coinbase je jedna z největších a nejznámějších směnáren pro obchodování Bitcoinu a kryptoměn. Tato směnárna se sídlem v San Franciscu, založená v roce 2012, se stala vstupním bodem do kryptosvěta pro celý svět. Dnes působí ve 102 zemích z Afriky, Asie, Jižní a Severní Ameriky, Austrálie a Evropy. Můžete ji použít ke směně Bitcoinu, Etherea, Litecoinu, Bitcoin Cash, XRP a mnoha dalších oblíbených kryptoměn. Používání Coinbase je snadné, přímočaré, bezpečné a přichází s rozumnými poplatky za výměnu (i když ne nejnižšími). Kromě toho k ní můžete přistupovat prostřednictvím smartphonu. Nejen to činí z Coinbase jednu z nejpohodlnějších směnáren kryptoměn pro začátečníky na kryptotrhu.

Coinbase je také jednou z nejjednodušších směnáren, kterou lze použít k nákupu Bitcoinu a dalších kryptoměn za fiat měny prostřednictvím bankovního převodu, kreditní karty, debetní karty a dokonce PayPalu.

Základní informace

Typ stránky směnárna kryptoměn
Jednoduchá pro začátečníky ano
Mobilní aplikace ano
🌍Sídlo společnosti San Francisco, USA
🌍Založení společnosti 2012
💰Způsob vkladu kryptoměny, fiat (lze přes platební kartu)
💰Způsob výběru Kryptoměny, fiat
📉Počet dostupných párů 81 s Coinbase Pro
📉Kryptoměn 96
👮‍♂️Důvěra ve společnost vysoká
☎Zákaznická podpora aktivní
Vlastní kryptoměna ne
Vlastní peněženka ano, Coinbase Wallet
Stránka https://www.coinbase.com/

NAVŠTÍVIT Směnárnu

Coinbase recenze

Coinbase jako jedna z předních světových směnáren nabízí mnoho kvalitních krypto služeb. Ve svém jádru však poskytuje zdaleka nejjednodušší způsob, jak nakupovat a prodávat nejoblíbenější kryptoměny, jako je Bitcoin, Ethereum a další. Coinbase to dělá tak, že umožňuje rychlé, jednoduché a snadné způsoby nákupu kryptoměny přímo prostřednictvím vaší kreditní nebo debetní karty, bankovním převodem nebo pomocí místních platebních služeb, jako je například iDeal v Evropě.

Rychlé a pohodlné způsoby nákupu kryptoměn obvykle přicházejí s vyššími poplatky a Coinbase není výjimkou. Na Coinbase najdete také profesionální tým zákaznické podpory 24/7, kryptoměnovou peněženku a budete si moci užít osvědčenou platformu s robustními bezpečnostními opatřeními.

Stručně řečeno, mezi klíčové funkce, které musíte znát, patří:

 • Jeden z nejjednodušších způsobů, jak koupit Bitcoin a další špičkové altcoiny. Coinbase vám umožňuje nakupovat kryptoměny pomocí vašich kreditních/debetních karet, bankovního účtu, bankovního převodu, jiných kryptoměn a dalších lokalizovaných platebních metod (v jednotlivých zemích se liší).
 • Globální směnárna, která podporuje mnoho fiat měn. Pokud působí ve vaší zemi nebo regionu, pravděpodobně přijímá vklady ve vaší měně.
 • Pojištěná americká směnárna vyhovující předpisům. Coinbase je jedna z mála směnáren, která je skutečně regulována a pojištěna FDIC. I kdyby jako podnik selhal, finanční prostředky zákazníků držené na účtech depozitních bank by věřitelé nenárokovali.
 • Vlastní stabilcoin USDC společnosti Coinbase. Na rozdíl od většiny směnáren, využívá svůj USD Coin (USDC) vydaný společností společně s Circle. Jedná se o plně regulovaný, transparentní a ověřitelný stablecoin s pravidelnými audity.
 • Coinbase karta. Zákazníci si mohou objednat debetní kartu Visa, která vám umožní nakupovat a prodávat zboží a služby pomocí kryptoměn.
 • Vydělávejte kryptoměny s Coinbase. Program Earn vám umožňuje vydělávat kryptoměny pouhým učením se o nich. Dokončete kurzy o kryptoměnách jako EOS nebo Stellar Lumens a získejte za ně na oplátku až 50 dolarů.
 • Další bitcoinové a kryptoměnové služby. Jako zákazník můžete také využívat depozitní a non-custody kryptopeněženky Coinbase, obchodování OTC, nástroje pro instituce a mnoho dalšího.
 • Výborný vstupní bod pro začátečníky. Přizpůsobena pro začátečníky v oblasti kryptoměn a je vstupním bodem pro většinu obchodníků. Neobsahuje proto žádné podrobné obchodní grafy, takže pokud potřebujete pokročilejší obchodní rozhraní, podívejte se na Coinbase Pro.

Historie

Pokud jste slyšeli o nějaké kryptoměnové směnárně, je to pravděpodobně Coinbase. Založili ji v červnu 2012 Brian Armstrong a Fred Ehrsam. Do roku 2013 byla Coinbase nejlépe financovaným bitcoinovým startupem a zároveň největší směnárnou kryptoměn na světě. Od té doby získala více než 540 milionů dolarů od venture kapitálových společností, jako je Andreessen Horowitz, NYSE, Rabbit Capital a mnoha dalších.

Coinbase otevřela první regulovanou kryptoměnovou směnárnu v USA v lednu 2015. Od té doby obsloužila více než padesát milionů zákazníků. Díky tomu se jedná o jednu z největších směnáren na webu, jejíž pověst se upevnila koncem roku 2017, kdy se její mobilní aplikace stala nejoblíbenějším stahováním na Apple App Store.

Na rozdíl od jiných směnáren, které vyžadují, aby uživatelé obchodovali na trhu, Směnárna umožňuje uživatelům obchodovat s jejich kryptoměnami za stanovenou cenu, která je založena na jejich tržní hodnotě, což uživatelům umožňuje nakupovat jejich kryptoměny rychleji než jiné směnárny.

V roce 2021 se stala první krypto směnárnou, která vstoupila na burzu Nasdaq. Dnes více než 56 milionů uživatelů obchoduje každé čtvrtletí na Coinbase s kryptoměnami v hodnotě přes 300 miliard dolarů. Podle společnosti CoinMarketCap pro kryptodata má třetí největší objem obchodování ze všech směnáren.

NAVŠTÍVIT Směnárnu

Coinbase poplatky

Jednou z největších nevýhod ve srovnání s jinými směnárnami jsou její poplatky. Když na směnárně provedete kryptoměnovou transakci – jako je nákup Bitcoinu nebo výměna vašeho Etherea zpět na fiat – bude vám účtován poplatek za spread i poplatek od Coinbase.

Spread je rozdíl (nebo marže) mezi tržní cenou a cenou, kterou skutečně zaplatíte za nákup nebo obdržíte za prodej. Můžete to porovnat s provizí nebo poplatkem za obchodování, který můžete zaplatit, když investujete pomocí makléřského účtu.

Spread se rovná přibližně 0,50 % vašich prodejů a nákupů kryptoměn, i když může kolísat v závislosti na trhu. U převodů kryptoměn – například obchodování Bitcoinu za Ethereum – vám může být účtováno rozpětí až 2,00 % na základě kolísání trhu. Za převod vašich kryptocoinů na jiné kryptoměny se však neplatí žádný poplatek.

Poplatek za Coinbase se také může lišit v závislosti na vaší platební metodě, lokalitě a dalších faktorech. Může to být buď paušální poplatek, nebo procento z vaší transakce. Stránky podpory vysvětlují, že účtuje minimální paušální poplatek za směny pod 200 dolarů.

Hodnota transakce Poplatek
$10 nebo méně $0.99
Od $10 do $25 $1.49
Od $25 do $50 $1.99
Od $50 do $200 $2.99

U těch nad 200 dolarů si účtuje variabilní procentuální poplatek a také za poplatek za vklad. Liší se podle vaší polohy, jak je uvedeno níže:

Region Standard Nákup/Prodej Kreditní/Debetní karta Nákup Bank Transfers (SEPA) – in/out Bank Wires – in/out
Evropa 1.49% 3.99% Zdarma/€0.15
Velká Británie 1.49% 3.99% Zdarma/€0.15 Zdarma/£1
Austrálie/Kanada 1.49% 3.99% Zdarma/€0.15
Singapur 1.49% 3.99%
USA 1.49% 3.99% $10/$25

A pro srovnání, 3,99% poplatek za transakce kreditní/debetní kartou je levnější než příslušné poplatky na směnárnach BitPanda a BitStamp. Obě jsou na 5 %.

Ve srovnání s CEX.io a Krakenem je však směnárna o něco dražší. CEX.io si účtuje 2,99 % za nákupy Bitcoinu kreditní/debetní kartou, zatímco Kraken – který není tak uživatelsky přívětivý a přijímá pouze bankovní převody – účtuje za nákupy Bitcoinu přibližně 0,26 %.

Coinbase návod

Použitelnost je jedním z největších lákadel směnárny.

Registrace

 1. Zaregistrujte se – Pokud si chcete založit účet na Coinbase, stačí poskytnout své jméno, emailovou adresu a heslo.
 2. Druh účtu – Poté, co zažádáte o založení účtu, vám bude zaslán email s potvrzením. Potvrďte a nastavte jaký druh účtu, individual nebo business, si přejete mít.
 3. Ověřte své telefonní číslo.
 4. Nastavte si platební metodu – Směnárna umožňuje svým zákazníkům platit buďto bankovním převodem či kreditní kartou. Platby převodem mohou trvat několik pracovních dnů, zatímco platby kartou jsou instantní. Směnárna také umožňuje svým uživatelům propojit svůj Paypal účet s jejich platformou.

Založení účtu je tedy rychlý a snadný proces, i když vyžaduje sdělit své jméno, adresu, bankovní údaje a doklad totožnosti.

Design

Samotná webová stránka přehledně uspořádána se snadnou navigací na stránkách a rozhraních. Dashboard ukazuje uživateli měnící se hodnotu bitcoinu (nebo dalších tří obchodovatelných kryptoměn), ukazuje jim jejich nedávné transakce a jejich portfolio měn.

Web je určen pro nové a amatérské investory, kteří při svých investičních aktivitách nevyžadují grafy nebo pokročilé typy objednávek. Díky tomu je jednou z nejdostupnějších a uživatelsky nejpřívětivějších digitálních směnáren.

Coinbase recenze

Tento typ intuitivního rozvržení je k dispozici také v mobilní aplikaci webu. Stáhnout si jej můžete prostřednictvím obchodu Apple App Store a Google Play.

Coinbase Pro

Coinbase nabízí další bezplatnou obchodní platformu s názvem Coinbase Pro, která účtuje nižší poplatky a další funkce pro lidi, kteří mají zájem aktivně obchodovat s kryptoměnami. Zjistíte, že se můžete vyhnout poplatkům  tím, že použijete Pro verzi jako svou nákupní/obchodní platformu zasláním bankovního převodu na Coinbase a poté pomocí Pro k nákupu.

Všichni zákazníci mají automaticky účet na Pro, přihlašujete se pomocí stejných přihlašovacích údajů jako na webu Coinbase. Pokud chcete nakupovat a prodávat coiny aktivněji, Coinbase Pro nabízí další nástroje a zprávy a také levnější obchody, ze kterých můžete mít prospěch.

coinbase návod

Coinbase Pro obsahuje knihy objednávek v reálném čase, obchodní historii a nástroje pro vytváření grafů. Rozhraní je zároveň vysoce intuitivní.

NAVŠTÍVIT Směnárnu

Správa kryptoměn

Směnárna nabízí různé možnosti, pokud jde o úložiště kryptoměn.

Můžete si uložit své krypto na směnárně. Toto je nejjednodušší možnost – stačí se přihlásit, koupit si kryptoměnu a nechat ji ve svém účtu. Tímto způsobem nebudete mít přístup ke svým soukromým klíčům; místo toho bude bezpečnost vašich coinů záviset na bezpečnostních opatřeních (a ochraně vašeho vlastního účtu).

Coinbase Wallet

Můžete se také rozhodnout přesunout své držby do samostatného softwaru pro peněženku, Coinbase Wallet. Toto je samostatná aplikace, která na rozdíl od ponechání vašich coinů na Coinbase vám dává kontrolu nad vašimi soukromými klíči. Tato kontrola znamená, že můžete se svými kryptoměnami dělat více, například přesouvat coiny mezi peněženkami a účastnit se dalších decentralizovaných finančních aktivit, které vyžadují krypto převody a platby mimo směnárnu.

Jak používat aplikaci Coinbase Wallet App

 • Stáhněte si aplikaci pro iOS nebo Android
 • Připojte svůj účet Coinbase.com kliknutím na „Connect now“ v oznámení nebo výběrem „Connect to Coinbase“ z nabídky Nastavení.

Coinbase recenze

Coinbase Custody

Směnárna také nabízí úschovu kryptoměnových aktiv pro instituce ve formě jejich programu úschovy, který si účtuje zřizovací poplatek 100 000 dolarů a minimální držení 10 milionů dolarů, takže můžete vidět, že je zaměřen na banky, hedgeové fondy a další finanční instituce, které by vyžadovaly takovou službu.

Služby úschovy představují pro velké finanční organizace způsob, jak bezpečně uložit svá aktiva způsobem, který je pojištěn. Klientská aktiva jsou držena v oddělených úložištích a Coinbase Custody provozuje své vlastní uzly a validátory a provozuje prvotřídní bezpečnostní a infrastrukturní standardy institucionální úrovně. Služba úschovy také umožňuje držitelům aktiv stakovat své tokeny a tým pro své klienty vydělávat.

Platforma zřídila pro instituce také službu správy Coinbase Prime, což je integrované řešení, které poskytuje bezpečnou úschovu, pokročilou obchodní platformu a prvotřídní služby, takže instituce mohou spravovat svá krypto aktiva na jednom místě.

Coinbase earn

Vzdělání je velkou součástí investování do kryptoměn, zejména pro začátečníky. Směnárna nabízí centrum Coinbase Learn s průvodcem pro začátečníky k různým coinům a použití kryptoměn, pravidelnými aktualizacemi o tom, co se děje na trhu, a doporučeními pro další zdroje.

Také motivuje uživatele k aktivnímu učení prostřednictvím Coinbase Earn. Můžete sledovat krátká videa a dělat kvízy o konkrétních altcoinech a směnárna vám jako odměnu vloží malé množství tohoto krypta do peněženky.

coinbase polatky

Stablecoin USDC

Coinbase také podporuje měnu USDC (USD Coin), token ERC-20 a „stablecoin“ s cenou vázanou na cenu amerického dolaru. V důsledku toho mohou držitelé mincí vždy koupit 1 USD Coin za 1,00 USD a chránit se před volatilitou digitálních aktiv.

USDC je vytvářen prostřednictvím Centre, konsorciem, které společně drží 1 dolar za každý USDC, přičemž finanční prostředky jsou drženy na důsledně monitorovaném a auditovaném bankovním účtu. Stablecoiny jsou vydávány regulovanými a licencovanými finančními institucemi, které udržují plné rezervy ekvivalentní fiat měny, a tito emitenti jsou povinni pravidelně hlásit své rezervy v USD, přičemž Grant Thornton LLP vypracovává měsíční zprávy o těchto držbách.

Výsledkem je, že USDC je plně transparentní a projekt funguje v rámci zákonů o převodu peněz USA a projekt open source technologie CENTER obdržel v rané fázi finanční příspěvky od společností Circle a Coinbase, které pomohly ve vývoji. Společnost zůstává zodpovědnou za řízení měny a propojení rostoucího počtu uživatelů a sítí různých zúčastněných stran.

Kromě podpory ze strany Coinbase a Coinbase Pro je USDC také obchodovatelný na předních burzách, jako jsou Binance, Bitfinex, Kucoin, OKEx a Poloniex. Jako token ERC-20 se také integruje s různými peněženkami a lze jej použít na decentralizovaných platformách, jako jsou Bitpay, BlockFi, Dharma, Nexo, Melonport a Loom.

NAVŠTÍVIT Směnárnu

Vklady a výběry

Nákup Bitcoinu je bleskový proces s kreditní nebo debetní kartou na Coinbase. Nákup prostřednictvím banky nebo bankovního převodu trvá na většině míst na světě přibližně 1–3 pracovní dny, než se transakce zúčtuje. Vklady kryptoměn vás nestojí ani cent (kromě síťových poplatků) a jejich rychlost zúčtování závisí na rychlosti blockchainu.

Pokud jde o výběry, směnárna vám umožňuje přijímat prostředky zpět na váš bankovní účet nebo účet PayPal. Může vás to stát cokoli od 0,15 do 25 dolarů v závislosti na vaší poloze a preferované metodě.

Pokud si chcete vybrat kryptoměny, můžete tak učinit tak, že je stáhnete přímo do vaší kryptopeněženky. Výběry kryptoměn z Coinbase jsou zdarma a rychlost jejich provádění závisí na stavu a vytíženosti sítě (standardní doba je do hodiny).

Bezpečnost

Směnárna uvádí, že uchovává 98 % kryptoměn zákazníků offline, v cold storage (zbývající 2 % se používají k usnadnění objemu obchodování). Směnárna má také pojistku na ochranu držby kryptoměn. Odborníci tvrdí, že robustní opatření, jako je toto, jsou důvodem, proč by mainstreamová směnárna, jako je Coinbase, mohla stát za trochu vyšší poplatky.

Přesto neexistuje žádná záruka, že vaše coiny budou obnoveny do vaší peněženky, pokud bude vaše krypto odcizeno při masivním narušení bezpečnosti. V takovém případě „budeme usilovat o to, abychom vám vyhověli,“ uvádí Coinbase na svých webových stránkách. “Celkové ztráty však mohou překročit návratnost pojištění, takže vaše finanční prostředky mohou být stále ztraceny.”

Pojištění se rovněž nevztahuje na ztráty, které vzniknou neoprávněným přístupem k vašemu osobnímu účtu. Jinými slovy, pokud je vaše identita odcizena nebo někdo zjistí heslo k vašemu účtu a ukradne vám kryptoměny z peněženky, už se k nim nedostanete.

Přehled dalších burz a směnáren najdete zde

Ačkoli to může být užitečné pro rychlejší obchody, většina lidí nepotřebuje ukládat hotovost na Coinbase. Ale jakákoli držba prostředků, které si ponecháte na směnárně, je sdružena s ostatními uživateli jedním ze tří způsobů: držena na bankovních účtech v USA nebo investována do amerických státních dluhopisů nebo fondů finančního trhu. Coinbase uvádí, že peníze uložené na bankovních účtech jako hotovost jsou pojištěny FDIC až do aktuálního maxima 250 000 dolarů.

Mezi další bezpečnostní opatření patří dvoufázové ověření, biometrické přihlášení (jako otisk prstu a Face ID) a šifrování dat. Vždy chraňte svou osobní bezpečnost používáním silných hesel, neopakováním hesel napříč účty, povolením dvoufaktorové autentizace a pravidelným sledováním vašich účtů z hlediska jakékoli neoprávněné aktivity.

Kromě toho je to plně regulovaná směnárnou a je držitelem různých licencí potřebných pro provoz v různých státech.

Směnárna bohužel stále neodstranila metodu ověřování 2FA založenou na SMS, i když se v minulosti ukázalo, že je nejistá. Pokud můžete, zkuste se vyhnout 2FA založeným na SMS.

Směnárna přijímá ještě několik opatření ke zvýšení bezpečnosti svých operací:

 • Bitcoin a altcoiny jsou geograficky distribuovány z různých uložišť po celém světě.
 • Veškerý provoz webu je šifrován.
 • Zákaznické peněženky a klíče jsou všechny šifrované (šifrování AES-256).
 • Zaměstnanci podstupují kontroly a musí šifrovat své pevné disky.
 • Směnárna rovozuje program bug bounty, který motivuje kodéry, aby je upozornili na případné chyby.

Celkově se Coinbase prokázala jako vysoce zabezpečená kryptoměnová směnárna.

Výhody
 • Jednoduché, snadno použitelné rozhraní
 • Slušný výběr prověřených projektů
 • Bezpečná zákaznická podpora 24/7
 • Regulovaná
 • Vzdělávací nástroje
 • Silná bezpečnostní opatření
Nevýhody
 • Relativně vysoké poplatky
 • Žádné obchodní grafy
 • Dostupnost služby se v různých zemích liší
Závěr
Závěrečné shrnutí

Coinbase je přední světová kryptoměnová směnárna, která zpřístupnila nákup a prodej kryptoměn téměř každému. Pokud hledáte dobrou a seriózní směnárnu pro svůj první nákup kryptoměn, už nehledejte – Coinbase je místo, kam jít.

Pokud jste zkušenější obchodník, vyzkoušejte jinou burzu od společnosti – Coinbase Pro, která je orientovaná na pokročilejší hráče na krypto trhu. Celkově je to dobrý úvod do světa kryptoměn a umožňuje uživatelům ponořit se do světa kryptoměn, aniž by měli pocit, že je to zvláštní nový svět.

5.0

FAQ

Potřebujete minimální zůstatek, abyste se mohli připojit k Coinbase Pro?

Ne, obchodní platformu Pro mohou používat všichni zákazníci Coinbase, bez ohledu na velikost jejich účtu.

Je Coinbase vhodný pro začátečníky?

Ano, díky uživatelské přívětivosti svých webových a aplikačních rozhraní je Coinbase často považována za jednu z nejlepších kryptoměnových směnáren pro začátečníky. Zkušení obchodníci však mohou chtít hledat platformu, která poskytuje více nástrojů pro vytváření grafů a/nebo účtuje nižší poplatky za obchodování.

Jak dostanu své peníze z Coinbase?

Zákazníci si mohou kdykoli vybrat svou kryptoměnu do fiat prostřednictvím převodu ACH. Dokončení těchto převodů obvykle trvá 1–2 pracovní dny. Coinbase také podporuje 24/7 okamžité výběry na bankovní účty nebo karty za příplatek.

Nabízí Coinbase nějaké bonusy nebo jiné akce?

Ano, noví zákazníci mohou získat 5 $ v bitcoinech poté, co úspěšně ověří svůj účet poskytnutím svého průkazu totožnosti s fotografií.

NAVŠTÍVIT Směnárnu

Veškerý obsah v tomto článku slouží jen pro informační účely a v žádném případě neslouží jako investiční rady. Investice do kryptoměn, komodit a akcií je velmi rizikové a může vést ke ztrátám kapitálu.

Podobné články