Podle poslední měsíční zprávy společnosti Coinbase se dlouhodobí držitelé BTC nezbavili svých držeb, takže za velký výprodej, který ještě zhoršuje propad aktiv, jsou zodpovědní především krátkodobí spekulanti.
Těžaři a kryptofirmy, které jsou nuceny likvidovat své pozice, aby zůstaly solventní uprostřed exodu likvidity, ukázaly, že toto odvětví je spíše v úvěrové krizi než v krizi nějak specifické pro kryptoměny, poznamenala Coinbase.
Nenechte si ujít: KDE KOUPIT BITCOIN A KRYPTOMĚNY
Dlouhodobí držitelé nezklamali
Zpráva s názvem „The Elusive Bottom“ se zabývala celkovým stavem trhu v červnu, když primární kryptoměna odhalila známky toho, že je blízko dna. Podle údajů dlouhodobí držitelé stále drží 77 % z celkové nabídky BTC.

To prokázuje relativní sílu aktiva, protože procento vlastnictví dlouhodobých držitelů přesáhlo 60% úroveň na vrcholu předchozího cyklu v prosinci 2017. Takový jev je považován za pozitivní ukazatel toho, že tento druh investorů nezvyšuje prodejní tlak během turbulentních období.
Úvěrová krize
Pád byl primárně způsoben zvýšením sazeb Fedem a nadměrným zadlužením kryptofirem, stejně tak těžaři, kteří byli nuceni zbavit se svých držeb, když jejich kolaterálům se ztrátou hodnoty hrozila likvidace.
Uvěrové CeFi společnocti drasticky zvýšili své krátkodobé dluhy, když vládl býčí trh. Vzali si obrovské půjčky od protokolů DeFi a půjčovali kapitál protistranám, které platily ještě vyšší úrokové sazby. Sněhová koule se neustále valila, dokud trh nezasáhla silná korekce, což vedlo k efektu nákazy, který se rychle rozšířil po celém trhu.
V souvislosti s pokračující úvěrovou krizí byli veřejně kobchodovaní těžaři, kteří si během býčího trhu vzali obrovské půjčky zajištěné BTC nebo těžebními stroji, nuceni prodat své pozice při klesajících cenách aktiv.

Protože však 28 největších veřejných těžařských společností představuje pouze 20 % bitcoinového hashratu, jejich prodeje nijak drasticky neovlivní objem obchodování.
Obavy ze Stablecoinu
V souvislosti s tím, že se Fed zavázal zvýšit sazby v boji proti bující inflaci, investoři mají tendenci stahovat kapitál z protokolů DeFi, aby usilovali o vyšší výnosy z tradičního financování. Dopad se projevuje v poklesu celkové tržní kapitalizace stablecoinů, která klesla ze 162 miliard dolarů na začátku května na 149 miliard dolarů na konci června.
12,6 miliardy dolarů kapitálu možná opustilo kryptoekosystém kvůli honbě za vyšším výnosem. Vzhledem k tomu, že index CPI za červen dosáhl 9,1 %, což je mnohem více, než Wall Street očekávala, tento měsíc bude následovat další zvýšení sazeb o 0,75 %. Očekává se tedy, že odliv stablecoinů odpovídajícím způsobem poroste.
Mohlo by vás zajímat: 7 OBLÍBENÝCH ZPŮSOBŮ JAK KOUPIT BITCOIN KARTOU V 2022