Úvod

nejlepší broker v ČR, nejlepší burzovní makléři, srovnání brokerů, broker akcie, nejlepší brokeři

Nejlepší broker v ČR a nejlepší burzovní makléři v Evropě v roce 2023

Obsah článku

Ať už jste začátečník nebo zkušený investor, budete chtít najít burzovního makléře, který nabízí nízké poplatky, velké množství akcií a ETF, výtečný zákaznický servis, snadno použitelné mobilní a webové platformy. Avšak při tak obrovské nabídce může být nalezení toho nejvhodnějšího brokera investicí samo o sobě.

Sestavili jsme seznam evropských brokerů, na základě zkušeností a letitého průzkumu dalších investorů, kteří je také vyzkoušeli. K 6 nejlepším brokerům jsme došli srovnáním cen, produktů, jednoduchosti použití, regulačnímu dohledu, ochraně investorů – a dostupnosti napříč Evropou.

Nejlepší broker v ČR a v Evropě

Tady je seznam nejlepších burzovních makléřů v Evropě na základě několikaletého průzkumu:

 1. DEGIRO – Nejlepší celkově a pro začátečníky
 2. Interactive Brokers – Nejlepší z hlediska důvěry a nízkých obchodních poplatků
 3. eToro – Nejlepší pro akcie s nulovou provizí
 4. XTB – Nejlepší pro kombinaci akcií a obchodování
 5. Firstrade – Nejlepší pro ochranu investorů a americké akcie
 6. Bitpanda – Nejlepší pro akcie a krypto

Někteří online burzovní makléři v Evropě jsou nejlepší pro začátečníky a mají velice nízké poplatky, zatímco jiní jsou vhodnější pro zkušené investory s velkým portfoliem. Ať už máte zájem o nízké poplatky, specifické investiční produkty, nebo si nejvíce ceníte bezpečnost, v tomto seznamu naleznete to pravé pro vás.

Degiro, broker akcie

Nejlepší pro začátečníky a ETF zdarma

Nakupte vybrané ETF s nulovou provizí. Vítěz 86 mezinárodních ocenění, se základnou více než 1 milion investorů.

Navštivte brokera

Interactive brokers, nejlepší burzovní makléři

Nejlepší celkově a nízké poplatky

Obchodujte napříč 135 trhy s nulovými měsíčními poplatky, žádné skryté poplatky ani tajné spready.  Důvěryhodný a regulovaný od roku 1974.

Navštivte brokera

etoro, broker akcie

Nejlepší pro akcie s nulovou provizí

Obchodujte s reálnými akciemi s 0% provizí. Riskujete váš kapitál. Platí další poplatky.

Navštivte brokera

Mohlo by vás zajímat: Bitpanda recenze – obchodujte s kryptoměnami, drahými kovy, akciemi a ETF na největší evropské burze

Nejlepší burzovní makléři a ETF brokeři v Evropě – Rychlé srovnání brokerů

Broker DEGIRO Interactive Brokers eToro XTB Firstrade Bitpanda
Pořadí 1. Místo 2. Místo 3. Místo 4. Místo 5. Místo 6. Místo
Nejlepší pro Začátečníky a ETF zdarma Důvěra, nízké poplatky Obch. s akciemi bez provizí Obchodování Ochrana investora Akcie a krypto
Měsíční poplatek €0 €0 $0 €0 €0 €0
Minimální vklad €0 €0 Různé €0 $0 €25
Poplatek za neaktivitu €0 €0 $10 po 12 měsících €10 po 12 měsících $0 €0
Poplatek za výběr €0 €0 $5 €0 $0 €0

Přečtěte si také: Top 10 DEX – Nejlepší decentralizované burzy v roce 2022

Jak si zvolit burzovního makléře

Neexistuje jeden dokonalý burzovní makléř vhodný pro všechny, a někdy budete potřebovat víc než jen jednoho.

Burzovní makléři se často specializují na různé oblasti nebo vycházejí vstříc různým investičním skupinám. Možná zjistíte, že někteří evropští brokeři nabízí širokou řadu produktů a velké množství dostupných obchodních platforem, ale jsou také dražší.

Naproti tomu diskontní makléři v Evropě mohou mít menší nabídku investic a pouze jednu platformu, ale jsou také levnější.

Klíčem je vědět, co potřebujete

Nejlepší burzovní makléři v Evropě obecně nabízí tu samou pevně danou nabídku: individuální akcie, fondy obchodovatelné na burze (ETF), dluhopisy, a nástroje a deriváty jako jsou opce, futures a různé produkty s pákou.

Začátečníci se častou rozhodnou investovat do kombinace akcií a ETF. Ruční výběr akcií může být výhodný, pokud chcete lépe spravovat vaše portfolio nebo máte informace ze sektoru, které vám pomohou potenciálně porazit trh.

Nicméně ETF jako S&P 500 tracker vám nabídnou přístup k mnoha různým společnostem, obvykle za minimální náklady, a vyžadují pouze málo obchodních rozhodnutí a času na spravování. Pokud věříte, že zlato nebo jiná komodita poskytují bezpečné útočiště během finanční bouře, zlaté ETF vám poskytnou možnost investovat do tržního a měnově zajištěného produktu.

Poplatky a provize

Prozkoumejte, jaké mají brokeři poplatky a provize za nákup a prodej vašich oblíbených investic. Levní online makléři vám umožní udržet si většinu vašich zisků pro sebe bez toho, aby žádali příliš vysoké poplatky za převod měny, výběr peněz, nebo přidávali skryté poplatky a přirážky k obchodům.

Snadné použití

Ať už jste začátečník nebo zkušenější investor, budete chtít obchodní platformu, která se snadno používá díky uživatelsky přátelskému rozhraní. Nejlepší brokeři v Evropě nabízí webovou nebo mobilní možnost, abyste mohli sledovat svůj účet, nakupovat, prodávat a zkoumat nové trhy a produkty.

Regulace

Všechny členské státy Evropské unie přijali plně nebo částečně ten stejný regulační rámec pro investiční služby a aktivity, který se nazývá MiFID II a MiFIR (základní balík obsahující směrnici (MiFID II) a nařízení (MiFIR).

Autorizovaný broker bude moci také nabídnout své finanční služby obyvatelům v ostatních členských státech na základě autorizace poskytnuté v zemi, kde má adresu.

Mnoho makléřů si například vybralo Kypr jako svou evropskou základnu, protože tato země má nejnižší daň ze spolupráce, pouhých 12,5% a protože vláda přijala MiFID v plném rozsahu.

Teoreticky všichni regulovaní brokeři se sídlem v EU podléhají v podstatě stejným pravidlům a dohledu. V praxi to znamená, že vaše bezpečnost jako investora ve velké míře závisí na schopnostech a zdrojích národního finančního úřadu dohlížejícího na makléře.

Orgány také prosazují různá pravidla, a jsou zde rozdíly, pokud jde o segregaci peněz a doby výběru. Přísně regulovaní makléři navíc nejsou příliš velcí na to, aby selhali, a přísný regulační dohled neznamená záruku nekonečné finanční solventnosti.

Reputace

Bohužel existuje jen velice málo makléřů, kteří mají čistý štít, pokud jde o veřejné mínění nebo na které nebyly vzneseny stížnosti. V posledních letech byly Trustpilot a další oblíbené stránky s recenzemi přeplněny falešnými recenzemi a falešnými nabídkami na vrácení ztracených peněz, což dělá pokus o rozlišení upřímné recenze od těch falešných velice obtížným. Navrhujeme, abyste strávili nějakou chvíli zkoumáním na Redditu nebo podobných fórech, které jsou přísněji moderované, abyste se seznámili se zkušenostmi jiných investorů z první ruky.

 

5 jednoduchých investičních strategií pro začátečníky

 1. Čas na trhu, nikoli časování trhu: Tato investiční strategie je založena na víře, že k dobrým věcem dochází po čase, stačí si dostatečně dlouho počkat. Toto je jedna z nejdůležitějších strategií, pokud se snažíte investovat. Není dobrý nápad investovat do něčeho a pak se snažit časovat trhu. To se nevyplatí, protože buď přijdete o peníze, nebo získáte jen minimální výnos. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je provést nákup a poté si počkat, dokud se cena nezvýší a prodat.
 2. Dollar-Cost Averaging (DCA): Tohle je další investiční strategie, o které jste již někdy asi slyšeli. Tato strategie funguje tak, že investujete své peníze v menších částkách po delší dobu, spíše než všechno najednou. Myšlenka za touto strategií je taková, že pokud investujete příliš peněz najednou a pak trh padne, ztratíte všechny své peníze. Proto investování v menších částkách vám poskytne dost času na vyrovnání jakýchkoli ztrát, než budou příliš velké.
 3. Pokud cena klesne: Za jednu výraznou investici toho nebudete moci nakoupit tak moc, proto raději než provést velkou investici, když cena náhle padne, počkejte si na to, až cena zase stoupne, pak nakupte více. Tato strategie může fungovat nejlépe, pokud investujete stejnou částku v pravidelných intervalech. Někteří lidé tedy investují stejnou částku peněz každý měsíc. Pokud nemáte extra hotovost pro vaši investici, pak se pokuste odložit něco málo peněz bokem každý týden.
 4. Strategie diverzifikace: Jedná se o praktickou a zásadní investiční strategii, na kterou je třeba pamatovat, protože vám pomůže nepřijít o všechny vaše peníze, pokud by došlo k něčemu nečekanému. Strategie diverzifikace nám říká, že bychom neměli dát všechny vajíčka do jednoho košíku. Měli bychom se snažit rozdělit naše investice do více než jen dvou skupin. Možná máme peníze investovány v akciovém trhu, ale také bychom měli něco málo investovat do něčeho dalšího, co není tak volatilní.
 5. Investování do ETF spíše než do jednotlivých akcií je výtečný způsob, jak diverzifikovat vaše investice, protože ETF vám mohou nabídnout větší výnos za investici. Riziko je také nižší, protože ETF sestávají z několika akcií, a můžete rozdělit vaše peníze do různých sektorů. Pokud však budete chtít tuto možnost využít co nejlépe, budete muset provést vlastní průzkum.

Podrobné srovnání brokerů – Nejlepší burzovní makléři v Evropě

1. DEGIRO: Nejlepší celkově a nejlepší pro začátečníky

degiro, nejlepší broker v ČR, nejlepší burzovní makléři, srovnání brokerů, broker akcie, nejlepší brokeři

DEGIRO – #1 Nejlepší broker v ČR a Evropě

S více než 1 000 000 investorů v Evropě a 86 mezinárodními oceněními, včetně ocenění “Nejlépe hodnocená celková investiční platforma” od Financial Times je DEGIRO se sídlem v Amsterdamu na vrcholu tohoto žebříčku, jako jeden z nejlepších burzovních makléřů v Evropě.

Výhody

 • Ultra-nízké obchodní poplatky a nulové až nízké neobchodní poplatky
 • Americké akcie bez provize
 • Měsíční ETF obchody s nulovou provizí
 • Přístup k tisícům akcií napříč 50 trhy a 30 směnárnami
 • Přívětivá webová platforma vhodná i pro ty, co teprve začínají s investováním
 • Regulátor BaFin

Věci, které je třeba mít na paměti

 • Omezená geografická dostupnost
 • Chybí podpora pro debetní/kreditní karty a e-money služby
 • Sazebník poplatků je matoucí

Upozornění: Investování na této burze sebou přináší riziko finančních ztrát.

Pokud jde o poplatky, není žádným překvapením, že se DEGIRO těší takové oblibě u evropských investorů, jelikož nabízí ultra-nízké obchodní poplatky, nulové neobchodní poplatky a měsíční  ETF obchody bez provize.

DEGIRO vlastní Flatex Bank, velká Německá banka, a je regulován německým úřadem pro regulaci finančního sektoru BaFin. Je také registrován u Financial Conduct Authority (FCA) ve Spojeném království. Klienti jsou navíc chráněni podle směrnice EU o systémech pro odškodnění investorů, a aktiva jsou držena u samostatného správce, oddělené od aktiv makléře.

DEGIRO hlavní funkce

Poplatky Nízké
Produkty Akcie, ETF, dluhopisy, opce, krypto trackery
Podporované země Viz seznam na webové stránce
Regulace BaFin (Německo)
Minimální vklad 0
Poplatek za neaktivitu Ne
Čas na otevření účtu 48 hodin
Základní měny CHF, CZK, DKK, EUR, GBP, HUF, NOK, PLN, SEK

Poplatky

DEGIRO byl jeden z prvních diskontních makléřů v Evropě. Jsou 100% online a povedlo se jim srazit náklady na minimum, což je důvod, proč jsou jejich poplatky jedny z nejnižších na trhu. Tady je obrázek aktualizovaných cen na DEGIRO pro “Základní účet,” začínající 20-12-2021 (pro aktuální poplatky do 20-12-2021 navštivte webovou stránku DEGIRO).  Upozorňujeme, že poplatky se mohou lišit na základě toho, v které zemi žijete.

 • Neobchodní poplatky a poplatky účtu: Pokud jde o poplatky za výběry, vklady, atd., DEGIRO je velice konkurenční. V mnoha případech nepožaduje vůbec žádné poplatky. DEGIRO nemá žádné poplatky za výběr, vklad, úschovu nebo nečinnost. Nepožaduje také žádný minimální vklad ani poplatky za otevření, uzavření nebo správu účtu; nicméně je zde poplatek za směnu, pokud je vklad nebo výběr proveden v jiné měně, než je základní měna účtu.
 • ETF bez provize: DEGIRO je známý svou nabídkou ETF bez provize. Každý měsíc mohou klienti nakoupit nebo prodat určitý počet oblíbených ETF bez provize, nezávisle na velikosti objednávky. Viz seznam nabízených ETF a podmínky zde.
 • Akcie a ETF: Obchodování mezinárodních ETF, kromě těch bez provize, je obvykle spojeno s poplatkem zhruba ve výši 2 EUR. Americké akcie jsou obchodovatelné bez provize pro většinu uživatelů; poplatky za obchodování mezinárodních akcií se liší v závislosti na burze a vaší lokalitě, ale obvykle začínají na zhruba 3,90 EUR na evropských burzách. Určité národnosti mohou obchodovat akcie a ETF na směnárně v jejich domovské zemi za nulovou provizi. Navíc je zde fixní “manipulační” poplatek ve výši 0,50 EUR za obchod, kromě obchodů prováděných přes Tradegate; mohou platit jiné poplatky.
 • Převod měn: Za obchody s nástroji denominovanými v jiných měnách, než je vaše základní měna bude naúčtován poplatek za převod. Výměna měny přes “Auto FX trader“ vás bude stát 0,25% spread z převáděné částky; ručně obchodované měny podléhají poplatku 10 EUR + 0,25%.

Proč DEGIRO

Investoři, kteří hledají všestranného, snadno použitelného a nízkonákladového brokera, najdou DEGIRO jako výtečné řešení. Mezi znatelné nevýhody patří pomalá zákaznická podpora a nedostatek hloubkových naučných zdrojů pro začátečníky, avšak celkově DEGIRO nabízí skvělý balíček pro každodenního investora, včetně prvotřídních regulačních licencí, uživatelsky přátelskou obchodní platformu, extrémně nízké poplatky, a obchodování s ETF bez provize. Tato robustní kombinace dělá z DEGIRO vítěze pro investory, kteří chtějí nakoupit a držet.

2. Interactive Brokers: Nejdůvěryhodnější

nejlepší broker v ČR, nejlepší burzovní makléři, srovnání brokerů, broker akcie, nejlepší brokeři

Interactive Brokers – #2 Nejlepší broker v Evropě

Evropští investoři, kteří hledají vysoce důvěryhodného brokera, jež ustál zkoušku času, najdou Interactive Brokers jako nejlepší řešení. Interactive Brokers byl založen v roce 1978 a je jeden z největších online burzovních makléřů na světě, s regulačními licencemi v 11 jurisdikcích první úrovně, výtečnou kapitálovou pozicí 9 miliard dolarů, nejlepší historií zabezpečení, a nejnižšími možnými obchodními poplatky napříč všemi významnými třídami aktiv.

Interactive Brokers nabízí nejnižší provize a největší seznam akcií, ETF, dluhopisů, fondů, opcí, futures, forexových párů, kovů a kryptoměn na 140 mezinárodních směnárnách ve více než 33 zemích, to všechno dostupné z jediného investorského účtu. Evropští uživatelé si mohou vychutnat tuto zkušenost naplno, díky přítomnosti Interactive Brokers na evropském kontinentu a několika dalších podporovaných zemích.

Výhody

 • Ultra-nízké obchodní poplatky napříč všemi třídami aktiv
 • Vysoce důvěryhodný s více než 40letou historií
 • Největší počet akcií, opcí, futures, forex, dluhopisů a fondů
 • Skvělé pro aktivní obchodování
 • Nejlevnější marže
 • Podporuje více měn než kterákoli jiná konkurence
 • Regulované 11 finančními úřady

Věci, které je třeba mít na paměti

 • Obchodní platformy IB jsou bohaté na funkce, ale mohou působit příliš složitě pro začátečníky
 • Malá podpora pro začátečníky

Interactive Brokers hlavní funkce

Poplatky Nízké
Produkty Akcie, ETF, FOREX, dluhopisy, fondy, opce, futures, komodity, kryptoměny, robo-obchodování
Podporované země Většina Evropy
Regulace SEC, FINRA, NYSE (USA); FCA (UK), CSSF (LUX), CBI (IE), MNB (HU)
Minimální vklad 0
Poplatek za neaktivitu Ne
Čas na otevření účtu 72 hodin
Základní měny 22, včetně EUR, GBP, USD

Poplatky

Interactive Brokers nabízí některé z nejnižších obchodních poplatků a provizí dostupných na trhu (viz příklady níže). Broker pracuje se dvěma cenovými modely pro mezinárodní klienty: fixní a odstupňované ceny. U obou cenových struktur je nulový měsíční poplatek za neaktivitu nebo úschovu, a žádné minimum na účtu. Bohužel Interactive Brokers nenabízí svůj ‘Lite’ účet bez provize zákazníkům z Evropy.

 • Fixní cenový plán: Interactive brokers mají jednoduchý cenový plán pro občasné investory. Při nákupu Euro-denominovaných ETF nebo akcií na evropské burze zaplatíte zhruba 0,10% provizi z hodnoty obchodu, s minimální částkou 4 EUR a maximální částkou 29 EUR. Tento plán zahrnuje všechny provize, poplatky za výměnu měny, a regulační poplatky, což významně ulehčuje orientaci v poplatcích.
 • Odstupňovaný cenový plán: Interactive Brokers také nabízí odstupňovaný cenový plán se snižující se provizí pro větší objemy. Tento plán vyžaduje více kalkulování, ale obecně bude levnější při provádění větších objednávek. Zaplatíte pouze kolem 0,05% z hodnoty obchodu pro produkty v Eurech, s minimální částkou 1,25 EUR a maximální částkou 29 EUR. Navíc zaplatíte zúčtovací poplatek 0,1 EUR, plus poplatky za směnu měny

Proč Interactive Brokers

Jako burzovní makléř pro evropské drobné investory oslovuje Interactive Brokers svým velkým výběrem produktů, nejnižšími cenami, dlouhou historií, a vysokou úrovní důvěry. Interactive Brokers bývali skvělou volbou především pro velká portfolia, kvůli poplatku za neaktivitu za správu účtu. Nicméně v červenci 2021 makléř zrušil tento poplatek spolu s jakýmkoli minimem pro účet. Tato kombinace nízkých obchodních provizí a nulového poplatku za údržbu účtu dělá z IB vcelku ideální makléřskou firmu pro větší i menší investory.

V posledních letech se Interactive Brokers snaží přitáhnout i ty méně zkušené zákazníky pomocí obchodní platformy Client Portal, která je přátelská pro začátečníky a která je dostupná v několika různých jazycích. Můžeme jen doufat, že v následujících letech také umožní obchodování za nulovou provizi i pro Evropany. Celkově vzato mají Interactive Brokers časem ověřenou, robustní nabídku investic, která uspokojí většinu investorů.

3. eToro: Nejlepší pro akcie s nulovou provizí

nejlepší broker v ČR, nejlepší burzovní makléři, srovnání brokerů, broker akcie, nejlepší brokeři

eToro –  #3 Nejlepší burzovní makléř v Evropě

Upozorňujeme: Tento obsah není určen pro uživatele z USA.

eToro se stal jedním z nejoblíbenějších online burzovních makléřů s akciemi v Evropě, s více než 12 miliony uživateli na celém světě. A není to vůbec překvapivé. Platforma je spolehlivá, uživatelsky přátelská, a podporuje obchod s různými aktivy, včetně obchodování s reálnými akciemi bez provize.

Výhody

 • Nulové poplatky za obchodování s akciemi pro obyvatele určitých zemí
 • Výtečný pro sociální a copy trading
 • Uživatelsky přátelská webová a mobilní platforma
 • Regulováno mnoha finančními úřady po celém světě

Věci, které je třeba mít na paměti

 • Kombinace CFD s pákou a reálných akcií může být pro začátečníky matoucí
 • Pracuje výhradně s USD
 • 5 USD poplatek za výběr

Platformy eToro pro mobil a web poskytují přístup k více než 2 500 nástrojům. Kromě akcií a ETF mají investoři přístup také k působivému počtu kryptoměn, včetně Bitcoinu a Etheru, ale také ke komoditám, zahraničním měnám a indexům, které jsou obchodovatelné za nízkou cenu. Dalším unikátním klíčovým nástrojem platformy eToro je schopnost provádět sociální obchodování a automaticky kopírovat strategie nejúspěšnějších obchodníků.

CFD jsou komplexním nástrojem s vysokým rizikem rychlé ztráty peněz v důsledku pákového efektu. 68% účtů drobných investorů přichází o peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste uvážit, zda opravdu chápete, jak fungují CFD a zda si můžete dovolit přijmout tak vysoké riziko ztráty peněz.

eToro je regulováno několika špičkovými finančními úřady po celém světě, včetně Financial Conduct Authority z UK (FCA Licenční číslo FRN 583263), Kyperské komise pro burzu cenných papírů (CySEC Licenční číslo 109/10), a také Australského úřadu pro cenné papíry a investiční komise.

Obyvatele Spojeného království upozorňujeme, že pro ně není na eToro kvůli restrikcím FCA dostupné obchodování s kryptoměnami. Obchodování s kryptoměnami je také nedostupné pro obyvatele Francie (včetně Francouzských území), Holandska a Ruska.

eToro hlavní funkce

Poplatky Nízké
Produkty Akcie, ETF, kryptoměny, komodity, indexy, CFD
Podporované země Navštivte eToro pro nejaktuálnější seznam podporovaných jurisdikcí
Regulace CySEC (Cyprus), FCA (UK), ASIC (Australia)
Minimální vklad $200 – 1,000
Poplatek za neaktivitu Ano, po 1 roce
Čas na otevření účtu 48 hodin
Základní měny USD

Poplatky

eToro má akcie bez provize pro klienty z EU a Spojeného království, což znamená, že za nákup a prodej se neplatí makléřský poplatek. Podkladové aktivum budete z větší míry vlastnit na své jméno, nikoli derivát, který je důležitý z hlediska ochrany. Neexistují také žádné poplatky za správu, poplatky za lístek, nebo poplatek za ‘přerolování’ pozic bez páky.  Upozorňujeme však, že mohou platit další poplatky.

 • Nulové provize: eToro má solidní výběr oblíbených reálných akcií, které lze obchodovat bez zvláštního makléřského poplatku, pokud nepoužíváte páku. To zahrnuje oblíbené akcie jako Amazon, Boeing, a Tesla. Není zde limit na počet akcií, které můžete nakoupit, což dělá platformu skvělou pro investory typu nákup a držení.
 • Poplatky za obchodování s pákovým efektem: Obchodníci hledající vzrušení mají přístup k širokému výběru pákových CFD produktů za konkurenční spready (rozdíl mezi cenou poptávky a nabídky). Mezi ně patří 94 krypto párů, 13 indexů, 19 komodit a kovů, a 47 tradičních forexových párů, které lze použít s pákovým efektem pro krátké a dlouhé pozice.
 • Další poplatky: eToro nemá žádné poplatky za připojení směnárny, poplatky za vklad nebo poplatky za kolkovné. Po 12 měsících je zde poplatek 10 USD za neaktivitu, ale stačí se jednoduše přihlásit na váš účet a časovač se resetuje. Je zde 0,5% poplatek za směnu měny na USD, a poplatek za výběr v hodnotě 5 USD.

Proč eToro

eToro urazilo od svého spuštění od roku 2006 dlouhou cestu a přitahuje skoro 20 milionů návštěv webových stránek každý měsíc. Platforma je plně regulovaná v rámci Evropy, s finančním dohledem úřadu Financial Conduct Authority (FCA), hlídacího orgánu ze Spojeného království, a Kyperské komise pro cenné papíry a burzy (CySEC). Co je nejdůležitější, evropští klienti jsou chráněni systémy odškodnění investorů z EU nebo Spojeného království a při nákupu budou vlastnit podkladové aktivum.

Připojením se k rostoucímu trendu obchodování s akciemi zdarma, eToro nabízí skvělý balíček pro investory s fundamentálními potřebami, stejně jako pro ty, kteří se snaží spíše o spekulativní obchodování. Díky svým obchodním platformám vhodným pro začátečníky a jednoduché cenové struktury mohou investoři snadno nakoupit a prodat přes 1 500 akcií a 150 ETF bez toho, aby se museli příliš starat o poplatky nebo komplexnost.

Upozornění před rizikem

eToro je platforma s více aktivy, která nabízí investování do akcií i krypto aktiv a také obchodování s CFD.

Je důležité si uvědomit, že CFD jsou komplexní nástroje a přináší sebou vysoké riziko rychlé ztráty peněz kvůli použití páky. 68% účtů drobných investorů ztrácí peníze při obchodování CFD u tohoto poskytovatele. Měli byste zvážit, jestli rozumíte tomu, jak CFD funguje a jestli si můžete dovolit brát na sebe tak vysoké riziko ztráty investic.

Výkony v minulosti nejsou indikací výsledků v budoucnosti. Obchodní historie prezentována zde pokrývá méně než 5 úplných let a nemusí být dostatečným základem pro investiční rozhodnutí.

Copy trading je služba správy portfolia poskytovaná společností eToro (Europe) Ltd., která je autorizovaná a regulovaná Kyperskou komisí pro cenné papíry a burzy.

Investování do krypto aktiv není v některých zemích EU a ve Spojeném království regulováno. Žádná ochrana zákazníka. Váš kapitál je vystaven riziku.

eToro USA LLC nenabízí CFD a nečiní žádná prohlášení a nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost nebo úplnost obsahu této publikace, která byla připravena našim partnerem s využitím veřejně dostupných informací o eToro, které nejsou specifické pro subjekty.

Váš kapitál je vystaven riziku. Platí další poplatky. Pro více informací navštivte  etoro.com/trading/fees.

Mohlo by vás zajímat: eToro recenze – více než jen broker (2022)

4. XTB: Nejlepší broker s více aktivy

nejlepší broker v ČR, nejlepší burzovní makléři, srovnání brokerů, broker akcie, nejlepší brokeři

XTB – #4 Nejlepší broker v ČR a Evropě

XTB začal v roce 2002 jako derivátový a forexový broker, ale teď rozšířil svou nabídku také na reálné akcie a ETF  v několika evropských zemích, mezi které patří: Česká republika, Německo, Portugalsko, Polsko, Francie, Španělsko a Slovensko, a další by měli v budoucnosti následovat. Pokud bydlíte v jedné z těchto jurisdikcí, můžete s XTB investovat bez provize do více než 2 500 reálných akcií a 200 ETF napříč 16 směnárnami po celém světě.

Výhody

 • Nulové provize pro akcie a ETF pro obyvatele určitých zemí
 • Nejlepší celková obchodní aplikace pro mobil
 • Nejlepší naučné zdroje pro sebevzdělávání
 • Regulováno mnoha finančními úřady a veřejně obchodovatelné na akciových trzích

Věci, které je třeba mít na paměti

 • Reálné akcie jsou dostupné pouze v určitých jurisdikcích
 • Kombinace CFD a reálných aktiv může být pro začátečníky matoucí

Tato nabídka zahrnuje špičkové společnosti jako Tesla, Apple, a Amazon, a také nejoblíbenější ETF z iShares/BlackRock, Amundi, a Lyxor. Nákupem cenných papírů získáte podíly společnosti a podílíte se na výsledcích ve formě potenciálních dividend.

Nepodporujeme Contracts for Differences (‘CFD’), ale jsme povinni poskytnout následující prohlášení: 73% účtů drobných investorů ztrácí peníze při obchodování CFD u tohoto poskytovatele.

XTB dělá velký pokrok na rychle se měnící online makléřské scéně v Evropě a poskytuje přístup k celé řadě trhů, nejen akciových. Nabízí akciové CFD, kryptoměny, forex, indexy, kovy a komodity. Investoři mohou kromě obchodování s reálnými akciemi obchodovat také se syntetickými akciemi. Tento nový derivát se ze začátku chová jako reálné akcie a odráží hodnotu akcií, ale namísto cenného papíru je podkladovým nástrojem CFD bez pákového efektu. Investoři také obdrží dividendu za syntetické akcie.

Co byste měli vědět

 • Pro koho to je: Investory do akcií ze způsobilých zemí, kteří chtějí provádět občasné obchodování.
 • Obchodovatelná aktiva: Reálné akcie a ETF ve vybraných zemích; syntetické akcie, CFD na forexu, měny, kryptoměny (nedostupné ve Spojeném království).
 • Poplatky: XTB inzeruje nulové provize za akcie; 0,08% za lot pro akcie a ETF CFD s min. 8 EUR za obchod, a min. spreadem  0,5;  nulové provize za obchod s kryptoměnami, ale platí různé spready; žádný minimální vklad; žádný poplatek za vklad; žádný poplatek za výběr u výběru nad 100 USD; poplatek 10 EUR za neaktivitu po 12 měsících; můžou platit další poplatky
 • Obchodní platforma: Proprietární platformy xStation a xStation Mobile od společnosti XTB mají moderní vzhled a obchodování na jedno kliknutí, feed s novinkami, a nabízí rychlý přístup k nastavení tržních, limitních a stop příkazů.
 • Regulace: XTB je veřejně obchodovaná společnost regulovaná Spojeným královstvím a registrovaná u Financial Conduct Authority (Licenční číslo FRN 522157) , stejně jako u Polského úřadu pro finanční dohled (KNF), a Kyperské komise pro cenné papíry a burzy (Licenční číslo169/12).

Založení účtu s XTB je zdarma a kromě poplatku 10 EUR v případě, pokud uživatel “neotevře nebo nezavře pozice” na svém účtu během posledních 365 dnů a neprovede žádný vklad v hotovosti během posledních 90 dnů, platforma nemá žádné měsíční/roční poplatky za aktivitu. Poplatky za obchodování reálných akcií a ETF na XTB se mohou lišit a zahrnovat poplatek za připojení ke směnárně. Nejsou zde však žádné požadavky na minimální vklad, žádné náklady na vklady přes bankovní převod nebo přes debetní karty, žádné poplatky za výběr u částek převyšujících 100 USD, a žádné poplatky za uzavření účtu.

5. Firstrade: Nejlepší ochrana investora

nejlepší broker v ČR, nejlepší burzovní makléři, srovnání brokerů, broker akcie, nejlepší brokeři

Firstrade – #5 Nejlepší broker v ČR a Evropě

Firstrade je známá, nízkonákladová americká online makléřská společnost s rozsáhlými investičními příležitostmi jak pro začátečníky tak pro zkušené investory. Společnost byla založena v roce 1985 a vyjímá se díky své dlouhodobé nabídce obchodování bez provize s akciemi, opcemi a ETF pro investory napříč celým světem. Oprávněné evropské národnosti mohou obchodovat na Firstrade  s nulovou provizí za obchod, a bez minimálního vkladu nebo poplatků za správu účtu.

Výhody

 • Nulové provize za akcie, ETF, opce a fondy
 • Ochrana investora až do 500 tisíc dolarů
 • Program půjčování cenných papírů pro získání dodatečného příjmu
 • Vysoce intuitivní mobilní aplikace
 • Pokročilé funkce mapování

Věci, které je třeba mít na paměti

 • Podporuje pouze USD
 • Nepodporuje nízkonákladové služby pro online peněžní převody
 • Pomalá zákaznická podpora

Firstrade nabízí pro mezinárodní účty vysokou ochranu účtu až do výše 500 tisíc dolarů přes Sdružení pro ochranu investorů cenných papírů (SIPC), z čehož až 250 tisíc dolarů může být v hotovosti. Kromě běžného kompenzačního schématu Firstrade poskytuje také dodatečné pojištění až  do celkové výše 150 milion dolarů přes clearingovou firmu, Apex Clearing Corporation.

Webová platforma Firstrade je z designového hlediska jednoduchá ale vysoce funkční, zatímco mobilní aplikace Firstrade poskytne velice intuitivní zážitek, kde můžete provádět prakticky všechno, co potřebujete v investičním účtu. Firma je obzvlášť zajímavá pokud jde o oblast kombinace běžného investování a obchodování s opcemi a má obšírnou knihovnu výukového materiálu týkajícího se daného tématu.

Kromě obchodování bez poplatků Firstrade nabízí investorům příležitost generovat dodatečný příjem a vylepšit návratnost tím, že zapůjčí své cenné papíry finančním institucím pro krátký prodej. Úroky se připisují denně a jsou vám vypláceny jednou za měsíc. Nejsou zde žádná omezení na akcie, které jsou půjčovány a které může držitel účtu kdykoli prodat. Tato unikátní funkce může potenciálně ohromně vylepšit návratnost pro investory s velkými podíly.

Firstrade je momentálně dostupný v následujících evropských zemích: Belgie, Česká republika, Dánsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Německo, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Španělsko, Švédsko, Spojené království.

Souhrn

Nyní znáte nejdůležitější aspekty, na které si dát pozor, když si budete vybírat burzovního makléře v Evropě. Nakonec je nejdůležitější, aby byl makléř spolehlivý a abyste byli spokojeni s úrovní poplatků, které platíte a výběrem dostupných produktů. Někdy se opravdu oplatí zaplatit trochu více za pocit, že jsou vaše peníze v bezpečí, a že se můžete spolehnout na makléře po několik následujících dekád.

FAQ – Často kladené otázky

Co jsou akcie?

Akcie je investice, která reprezentuje částečné vlastnictví korporace. Vlastníci akcií mají nárok na podíl ze zisků korporace. Přísně vzato, “podíly” jsou jednotky akcií. Ale v každodenním finančním jazyku se “akcie, “podíly”, a “vlastní kapitál” používají zaměnitelně.

Co je burzovní makléř?

Burzovní makléř nebo broker je firma, která poskytuje investorům přístup k burze cenných papírů výměnou za provizi. Moderní makléři usnadňují spojení mezi investory a burzami prostřednictvím online softwaru s bohatými funkcemi, kterému se říká obchodní platforma.

Co jsou ETF?

Burzovně obchodovaný fond neboli ETF je investice, která obvykle sleduje hlavní index jako je Dow Jones nebo S&P 500, ale může také sledovat konkrétní průmyslový sektor, jako jsou informační technologie, nebo může představovat sbírku cenných papírů z rozvojových trhů. Zatímco majitelé ETF nevlastní žádná podkladová aktiva, ETF jsou oblíbené, protože nabízejí nízké poměry nákladů a díky diverzifikaci snižují expozici vůči jednotlivým cenným papírům.

Jak si mám vybrat online makléře?

Výběr správného online makléře představuje tu největší překážku pro mnoho nových investorů. Když jde o výběr brokera, neexistuje žádná univerzální volba, která by sedla všem. V závislosti na vašich zkušenostech a konkrétních potřebách můžete potřebovat účty u několika různých nezávislých makléřských firem najednou. Makléři se obvykle specializují na různé oblasti a ti, kteří tak nečiní, jsou obvykle příliš drazí pro začátečníky.

Který je nejlepší broker v Evropě pro začátečníky?

Pro nové investory znamená výběr správného makléře mnohem více, než jen přístup k tisícům produktů. Nejlepší burzovní makléři pro začátečníky nabízí jednoduché cenové struktury, rychlou online podporu a skvělé výukové programy. Pro začátek je klíčová jednoduchá obchodní platforma.

Který evropský burzovní makléř nabízí nejnižší poplatky?

Pro soukromé investory s malým a středním portfoliem jsou nejlevnějšími makléři v Evropě platformy DEGIRO, eToro a Revolut. Všichni tři jsou populární diskontní makléři s velice nízkými poplatky.

Pro běžné obchodování s akciemi nabízí nejvíce konkurenceschopné ceny DEGIRO a eToro. Zatímco DEGIRO má výhodu levných převodů měn a nemá žádné poplatky za neaktivitu, eToro nabízí nejkonkurenceschopnější úplný cenový plán pro obchodování s akciemi s nulovou provizí. Obě platformy jsou skvělé pro úsporu nákladů.

Které jsou největší makléřské firmy v Evropě?

Mnoho největších makléřských firem v Evropě nezveřejňuje své finanční výsledky, takže je obtížné je porovnávat z hlediska velikosti. Z hlediska tržeb a počtu uživatelů však mezi největší evropské makléře patří Saxo Bank, IG, DEGIRO, a Comdirect.

Mohu investovat do US akcií z Evropy?

Ve zkratce, ano. Ti nejvíce respektovaní evropští brokeři vám umožní investovat do amerických akcií a poskytnou vám přístup k americkým burzám cenných papírů. Akcie se sídlem v USA však nemůžete nakupovat v eurech, což znamená, že musíte počítat s rizikem směnného kurzu.

Jaké jsou nejlepší alternativy akcií?

Existuje spousta alternativ k akciím, které vám mohou pomoci vybudovat si rozmanitější portfolio. Mezi nejlepší alternativy k akciím patří crowdfunding nemovitostí a komodity jako zlato a stříbro. Pokud jste ochotni podstupovat vyšší riziko pro zvýšení potenciálního výnosu, možná stojí za to prozkoumat kryptoměny.

Metodologie: Jak byli vybraní nejlepší broker v ČR a nejlepší burzovní makléři v Evropě

Naším cílem je poskytovat čtenářům upřímné, hloubkové recenze a hodnocení online investičních a obchodních platforem. Naše hodnocení vychází z několika měsíců testování všech aspektů platformy, soustřeďující se na dostupné produkty a trhy, celkovou zkušenost s platformou, poplatky, proces otevření účtu, bezpečnost, zabezpečení účtu, a zkušenosti se zákaznickou podporou.

Přečtěte si také: Nejlepší Bitcoin burzy a směnárny kryptoměn – přehled, návody a tipy(2023)

Veškerý obsah v tomto článku slouží jen pro informační účely a v žádném případě neslouží jako investiční rady. Investice do kryptoměn, komodit a akcií je velmi rizikové a může vést ke ztrátám kapitálu.

Podobné články