Úvod

eToro recenze – více než jen broker (2022)

 • Snadné použití
 • Sociální a regulovaná platforma
 • Možnost sledovat a kopírovat ostatní obchodníky
 • Užitečná funkce pro školení – „virtuální účet“

Obsah článku

Pokud chcete obchodovat s ropou, akciemi, zlatem nebo kryptoměnami, sotva existuje lepší možnost než eToro. eToro je globální multi-asset platforma, která uživatelům umožňuje obchodovat s CFD nejoblíbenějších akcií, komodit, jako je ropa, indexy a více než 15 hlavních kryptoměn.

Jedná se o plně regulovanou burzu a brokera s více než 10 miliony registrovaných uživatelů po celém světě. Ve srovnání s jinými službami pro obchodování s kryptoměnami vám broker neumožňuje vybírat vaše krypto aktiva, pokud nepoužíváte vyhrazenou peněženku, která je k dispozici pro iOS a Android.

Platforma, která byla spuštěna v roce 2007, je aktivním podporovatelem Bitcoinu a nabízí služby obchodování s BTC od roku 2013. Broker známý jako platforma pro sociální obchodování, je nejvhodnější pro nové obchodníky a investory, kteří se chtějí naučit a zažít to nejlepší z obou světů – kryptoměn a tradičních financí světy.

Základní informace

Typ stránky burza a broker
Jednoduchá pro začátečníky ano
Mobilní aplikace ano
🌍Sídlo společnosti Limassol, Kypr
💰Způsob výběru Kryptoměny, fiat
📉Počet dostupných párů 43
📉Kryptoměny na burze 16
👮‍♂️Důvěra ve společnost vysoká
☎Zákaznická podpora velmi aktivní
Stránka https://www.etoro.com/
NAVŠTÍVIT Brokera
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

eToro recenze

eToro, multi-asset platforma pro sociální obchodování, je ideální pro investory, kteří jsou ve světě investic noví. Platforma je průkopníkem online investičního prostoru od roku 2006 a získala si pověst důvěryhodného brokera. Platforma je vynikající volbou, pokud se zajímáte o obchodování s kryptoměnami nebo tradičními aktivy, jako jsou akcie, komodity jako ropa nebo zlato nebo ETF, a funguje jako jediné kontaktní místo pro všechny tyto produkty.

Pokročilí obchodníci mohou těžit z obchodování s marží, které vám umožňuje přístup k nesčetným obchodním nástrojům s pákovým efektem. Méně zkušení obchodníci mohou těžit ze sociálního obchodování eToro, kde můžete sledovat a kopírovat ostřílené investory, jejich průzkumy a poznatky.

Mezi klíčové funkce patří:

 • Sociální obchodování eToro. Broker nabízí jedinečný zážitek ze sociálního obchodování, což z ní dělá nejlepší sociální platformu pro obchodníky. Můžete sledovat, kopírovat, komunikovat se svými oblíbenými obchodníky a vytvářet vlastní zpravodajský kanál, abyste měli přehled o preferovaných aktivech a jejich novinkách.
 • Jedna z nejlepších obchodní platforem pro učení. Obsahuje mnoho vzdělávacích materiálů, včetně virtuálního portfolia pro proškolení.
 • Široká škála aktiv. Kromě 16 kryptoměn můžete také obchodovat na tradičních trzích, jako jsou akcie, dluhopisy, forex, ETF, komodity a další trhy.
 • Výborná zákaznická podpora. Pokud se vyskytne problém, můžete kontaktovat tým prostřednictvím telefonu, live chatu a e-mailu. Kromě toho je platforma přeložena do více než 20 jazyků včetně češtiny. Zákaznický servis je k dispozici od pondělí do pátku 24 hodin denně.
 • Mobilní obchodní aplikace. Je snadno přístupné na cestách, takže můžete obchodovat ze svého telefonu se systémem Android nebo iOS.

Mezi obchodní nástroje platformy patří:

 • 47 měnových párů (včetně CZK, EUR, USD, CAD, GBP, AUD, PLN, SGD, SEK, JPY a mnoha dalších).
 • 13 CFD akciových indexů (SPX 500, UK100, NSDQ100, China50, AUS200 a další).
 • Více než 1300 akciových CFD.
 • 83 komoditních CFD (včetně ropy, zlata, stříbra, mědi, zemního plynu a platiny).
 • 16 kryptoměn (BTC, ETH, BCH, XRP, DASH, LTC, ETC, ADA, EOS, NEO, XLM, IOTA, TRX, ZEC, BNB & XTZ).

Akcie českých firem u brokera bohužel nenajdete.

Historie

eToro, společnost založená v roce 2006, má historii sahající dále než Bitcoin a kryptoměny. Svoje působení začala jako online devizové makléřství. V roce 2010 spustila svou známou funkci kopírování – copy trading, která uživatelům umožňuje kopírovat investiční strategie úspěšných obchodníků.

První zapojení do sektoru kryptoměn přišlo v lednu 2014, kdy začala nabízet obchodování s Bitcoinem třem milionům uživatelů, kterými se tehdy chlubila. V té době to byly obchody s rozdílovými smlouvami (CFD), což znamenalo, že obchodník nenakupoval podkladové aktivum (např. Bitcoin). Místo toho to byla dohoda o tom, že buď zaplatí rozdíl, pokud cena aktiva klesne, nebo obdrží rozdíl, pokud stoupne. Broker však v září 2018 přešlo na nabízení přímých obchodů s kryptoměnami, takže nyní skutečně vlastníte a můžete nakupované kryptoměny do eToro peněženky vybírat.

Dnes se broker může pochlubit více než deseti miliony uživatelů, přičemž její růst je tažen především krypto boomem. Na platformě této velikosti je rozhraní efektivní a jednoduché a mobilní aplikace umožňuje pohodlnou správu vašeho portfolia na cestách.

NAVŠTÍVIT Brokera
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

eToro poplatky

Ve srovnání se „standardními“ kryptoplatformami (např. Coinbase nebo Binance) je struktura poplatků eToro trochu jiná a mírně komplikovaná.

Vzhledem k tomu, že eToro je zprostředkovatelská služba, nikoli směnárna, neúčtuje si poplatky za obchodování jako běžné kryptoburzy. Při prodeji a nákupu kryptoměn pomocí pákového efektu však zaplatíte něco, čemu se říká „poplatky za spread (rozpětí)“ (tj. když si půjčíte od obchodní platformy eToro za účelem nákupu). Jinými slovy, pokud chcete prodat (nebo obchodovat s marží) kryptoměnu, musíte zaplatit procento z prodejní ceny. Toto procento se odvozuje od „spreadu“ aktiva a představuje rozdíl mezi jeho „nákupní“ cenou a „prodejní“ cenou.

Pokud například prodáte jeden Bitcoin za tržní cenu 7 000 USD, budete muset také zaplatit 0,75 % z hodnoty tohoto jednoho Bitcoinu (0,75 % je aktuální hodnota spreadu BTC v době psaní tohoto článku). Za předpokladu, že 1 BTC se rovná 7 000 USD, budete muset zaplatit 52,50 USD.

Podrobně se můžete podívat na hodnoty spreadů zde.

etoro

A za každého pokročilého obchodníka, který využívá pákovou pozici na kryptoměně, si broker účtuje „poplatky za přesun do dalšího dne“, které se na jiných platformách pro obchodování s kryptoměnami často označují jako „rollover poplatky“. Protože si obchodník půjčuje peníze od eToro, aby držel obchodní pozici, eToro mu v podstatě účtuje úrok.

Poplatky za přesun do dalšího dne u eToro

Podívejme se na poplatky za přesun do dalšího dne (za jednotku) pro některé z nejpopulárnějších kryptoměn, které jsou aktuálně uvedeny na eToro:

Bitcoin 0.75% 4.377224
Bitcoin Cash 1.9% 0.161194
Ethereum 1.9% 0.117836
XRP 2.45% 0.000158
Cardano 2.9% 0.000033
EOS 2.9% 0.002339
Dash 2.9% 0.062788
Binance Coin 2.45% 0.013034
TRON 3.5% 0.000013

Poplatky za přesun do dalšího dne jsou dost vysoké. Vezme se počet nakoupených jednotek, vynásobí se cenou každé jednotky a poté se vynásobí přirážkou eToro přidanou k měsíčnímu LIBOR (mezinárodní úroková sazba, kterou banky používají pro půjčky) v době výpočtu. Výsledek je vydělen 365, aby odrážel denní poplatek.

Poplatky za přesun do dalšího dne se objeví v dolní části okna při otevírání nového obchodu.

Trade window with overnight fees
zdroj: eToro

Poplatky za spread obecně znamenají, že obchodování s nákupem nebo prodejem kryptoměn na eToro je dražší než obchodování na jiných platformách. Například Binance a Bitstamp si účtují 0,1 % za každý obchod, který uživatel provede, což je ve srovnání s poplatkem za spread na eToro ve výši 0,75 % za BTC znatelně levnější.

A konečně, eToro také účtuje poplatky za výběr a poplatky za nečinnost. Poplatek za výběr je paušálně 5 dolarů, přičemž uživatelé mohou vybírat částky 30 dolarů a vyšší. Poplatek za neaktivitu je 10 dolarů měsíčně. Účtuje se každému uživateli, jehož účet nebyl aktivní po dobu 4 nebo 12 měsíců, v závislosti na tom, zda provedl vklad.

eToro návod

eToro ale není jen o kopírování ostatních obchodů. Samozřejmě můžete jednat i sami za sebe a stát se třeba časem také jedním z populárních investorů, který získá dodatečný příjem díky tomu, že ho začnou kopírovat další uživatelé.

Abyste mohli u eTora začít, nemusíte si stahovat a instalovat žádný software, eToro totiž funguje na webové platformě. Jedná se o přehlednou platformu, jejíž fungování pochopí po pár minutách i nový uživatel.

NAVŠTÍVIT Brokera
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Jak se přihlásit na eToro

Kliknutím na tlačítko „Navštívit eToro“ výše přejdete na domovskou stránku eToro. Jakmile tam budete, uvidíte tlačítko „zaregistrovat” v pravém horním rohu.

eToro recenze

Po ověření vaší e-mailové adresy se dostanete do uživatelského rozhraní, kde budete muset projít procesem KYC.

Uspořádání obchodní platformy eToro je uživatelsky přívětivé a snadno se v něm orientuje. Uživatel má ovládací panel na levé straně obrazovky. Na pravé straně jsou zobrazeny všechny grafy, data a profily, které budete potřebovat k rozhodování o investicích. Stejně tak mobilní aplikace eToro vám umožňují dělat téměř vše, co můžete dělat na desktopové verzi obchodní platformy. Možnost přijímat oznámení znamená, že budete moci mít přehled o svých obchodech bez ohledu na to, kde se nacházíte. Aplikace jsou dostupné pro zařízení Android i iOS.

eToro nabízí několik základních funkcí, díky kterým je velmi vhodný pro začínající a začínající obchodníky. Poskytuje virtuální portfolio, „demo režim“, který uživatelům umožňuje obchodovat bez vkládání skutečných peněz. Na tomto eToro demo účtu vám bude poskytnuto “testovacích” 100 000 dolarů. Na tomto časově neomezeném zkušebním účtu si můžete otestovat úplně všechno, od kopírování obchodníků až po vlastní investování. Pomocí tohoto režimu můžete nakupovat tolik ‚virtuálních‘ BTC, DASH nebo XRP, kolik chcete a sledovat, jak si jednotlivé kryptoměny vedou.

Využití copy tradingu je vynikající pro obchodníky, kteří si nejsou jisti svou schopností důsledně vybírat vítěze. Se systémem CopyTrader vám eToro umožňuje kopírovat nejvýkonnější obchodníky na různých trzích aktiv (např. komodity, akcie, ETF a krypto). Vy si vyberete částku, kolik investujete, a ta pak odráží každou akci, kterou obchodník podnikne. Kromě toho mohou uživatelé tu a tam provádět úpravy (např. kopírování pouze nových obchodů místo všech otevřených pozic).

Copy Trading a Copy Portfolio na eToro

eToro je jako taková platforma sociálních médií obchodníků, která překlenuje propast mezi vámi, vašimi oblíbenými obchodníky a vašimi oblíbenými trhy.

Copy Trading

Kopírování obchodování eToro vám umožňuje kopírovat akce obchodníků dle vašeho výběru. Je to, jako když vaším jménem obchodují ostřílení obchodníci z celého světa. Můžete sledovat konkrétní obchodníky na sociálním kanálu, sledovat jejich akce v reálném čase a přihlásit se ke kopírování všeho, co dělají.

 • Minimální částka investování do obchodníka je 200 dolarů.
 • Maximální počet obchodníků, které lze souběžně kopírovat, je 100.
 • Maximální částka, kterou můžete investovat do jednoho obchodníka, je 2,000,000 dolarů.

Chcete-li kopírovat obchodníky na eToro, postupujte podle těchto jednoduchých kroků:

1. Na hlavním panelu svého profilu klikněte na „Objevit“. Poté v skci Copy Trader stišknětě “zobrazit vše”.

etoro návod

2. Vyberte si mezi nejúspěšnějšími obchodníky eToro, kteří jsou seskupeni a kategorizováni pod „Výběr redakce“, „Nejvíce kopírované“ a dalšími možnostmi.

etoro recenze

3. Kliknutím na vybraného obchodníka zobrazíte jeho/její profil a klikněte na tlačítko „Kopírovat“. Nastavte peněžní hodnotu pro kopii a částku pro Stop-Loss. Také si můžete vybrat, zda kopírovat již otevřené nebo pouze nové obchody.

etoro návod

Nové obchody se otevírají při stejném kurzu, při jakém je otevírá kopírovaný obchodník. Všechny kroky kopírovaného obchodníka včetně změn v nastaveních Stop Loss a Take Profit a uzavření obchodu se automaticky na vašem účtu kopírují. Pokud kopírovaný obchodník rozšíří Stop Loss přidáním peněz k obchodní pozici, i vaše nastavení Stop Loss se stejným způsobem upraví. Vaše částka pro tuto pozici však zůstane stejná jako její počáteční částka. Proto můžete někdy zaznamenat rozdíly v procentu zisku mezi vaším kopírovacím účtem a účtem kopírovaného obchodníka.

CopyPortfolios

CopyPortfolios společnosti jsou tématickými investičními nástroji určenými k poskytování dlouhodobé dvouciferné návratnosti. Každé CopyPortfolio slučuje různé položky nebo skupinu obchodníků a je neustále optimalizováno algoritmy strojového učení.

Obecné informace o CopyPortfoliu:

 • Minimální investiční částka činí pouhých 1 000 USD.
 • Výchozí nastavení Stop Loss pro CopyPortfolio je 10 %.

Na hlavním panelu je najdete jako Chytrá portfolia, jsou tématickým investičním nástrojem, který vyvinula společnost eToro, a slučují různé investiční položky do jediného portfolia na základě stanovené tržní strategie nebo zaměření na určitý tržní segment. Finanční odborníci společnosti stanoví složení každého CopyPortfolia ve spojení s algoritmem strojového učení, který má za úkol snižovat rizika a zvyšovat zisk.

Například BigTech CopyPortfolio slučuje významné společnosti z jednotlivých technologických sektorů a nabízí tak investování do tohoto odvětví jako celku.

etoro recenze
zdroj: eToro
NAVŠTÍVIT Brokera
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Metody vkladu a výběru na eToro

Uživatelé mohou na svůj účet vkládat pouze fiat měnu, pokud nepřevedete kryptoměnu přímo do peněženky eToro. Kromě toho můžete používat své kreditní/debetní karty a řadu dalších možností, jako je bankovní převod, oblíbené platební procesory jako PayPal, Skrill & Neteller, Klarna, iDEAL a další. Všechny fiat prostředky na eToro se převedou na jednu z vámi preferovaných měn v amerických dolarech nebo eurech, takže pokud na svůj účet vložíte GBP nebo českou korunu, eToro je převede na USD nebo Euro. Jako takový vám bude účtován poplatek za konverzi. Minimální první vklad se pohybuje od 50 do 10 000 dolarů v závislosti na vaší jurisdikci.

Výběry fungují v podstatě stejným způsobem, přičemž jsou dostupné možnosti kreditní/debetní karty, bankovního převodu a PayPal. Za každý výběr se však účtuje paušální poplatek 5 dolarů, takže si výběry naplánujte, abyste se vyhnuli dodatečným nákladům. Krypto peněženka eToro také umožňuje uživatelům platformy držet a vybírat kryptoměny, které podporuje.

Přehled dalších burz a směnáren najdete zde

eToro bezpečnost

Během naší kontroly webových stránek a obchodní platformy jsme zjistili, že broker v minulosti nezažilo žádné významné skandály. Nicméně bezpečnost není hlavním prodejním argumentem eToro. Je to hlavně proto, že až do roku 2017 nebyly kryptoměny přímo obchodovány a převáděny pomocí platformy. Místo toho měli uživatelé rozdílovou smlouvu (CFD), což znamená, že souhlasili s tím, že buď zaplatí, nebo obdrží rozdíl, pokud cena mince klesne nebo stoupne.

Jinými slovy, eToro nedrželo žádné krypto, které vlastnili jeho zákazníci. Nebylo potřeba používat druhy bezpečnostních opatření nasazených na konkurenčních krypto platformách, jako jsou cold peněženky a multi-sig ověřování.

Dnes nabízí přímé nákupy kryptoměn a většinu prostředků uchovává v bezpečném cold úložišti. Mějte však na paměti, že peněženka eToro uchovává váš soukromý klíč, takže musíte důvěřovat obchodní platformě, abyste zajistili své prostředky. To znamená, že drží finanční prostředky svých zákazníků odděleně od svých obchodních bankovních účtů. eToro také jedná pouze s velkými, mezinárodně uznávanými finančními institucemi, jako jsou Barclays Banks a Coutts. Kromě toho je eToro jednou z nejbezpečnějších platforem, pokud jde o obecný soulad s finanční regulací, je regulována CySEC v Evropě, FinCEN v USA a FCA ve Velké Británii.

NAVŠTÍVIT Brokera
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Výhody
 • Snadné použití
 • Sociální a regulovaná platforma
 • Možnost sledovat a kopírovat ostatní obchodníky
 • Užitečná funkce pro školení - „virtuální účet“
Nevýhody
 • Výběry nefungují pro všechny kryptoměny
 • Nejedná se o burzu, takže neexistuje tržiště kupujících/prodejců
Závěr
Závěrečné shrnutí

eToro je velmi populárním, inovativním a důvěryhodným brokerem, který svoje služby poskytuje téměř po celém světě a to již od roku 2007. Možná proto brokerovi důvěřují milióny lidí z více než 200 zemí.

eToro je jedinečná platforma pro sociální obchodování s rozmanitou řadou investičních produktů. Ačkoli vše přichází za vyšší náklady než běžné služby obchodování s kryptoměnami, výhody převažují nad náklady, protože broker nabízí podstatně více. Celkově je eToro vynikajícím místem, kde můžete začít poznávat svět online investic, diverzifikovat své portfolio, spojit se s dalšími investory a vybudovat si kariéru dravého obchodníka.

5.0

FAQ

1️⃣ Je eToro podvod?

Ne. Etoro je již dlouhé roky stabilně fungující společnost nabízející svým klientům mnoho druhů obchodování. U eToro je kromě akcií možné obchodovat i forex, kryptoměny, indexy, komodity a další podkladová aktiva. Jaké má tato společnost poplatky a jaké s nimi máme zkušenosti se dozvíte v naší recenzi na DigitalniTrend.cz

2️⃣ Jaké mají s eToro zkušenosti jeho uživatelé?

S eToro mají jeho klienti a obchodníci převážně kladné zkušenosti.

3️⃣ Jaké má eToro poplatky?

eToro požaduje poplatek ve 5 dolarů za výběr peněz z jejich platformy. Ostatní poplatky jsou však poměrně nízké a liší se u jednotlivých instrumentů a aktiv.

4️⃣ Nabízí broker eToro demo účet?

Ano. U brokera eToro je možné se zaregistrovat a obchodovat na zkoušku bez rizika s použitím tzv. demo účtu. Na eToro demo účtu vám bude poskytnuto testovacích 100 000 USD, se kterými můžete obchodovat po neomezenou dobu. Prodělané peníze vás nemusí trápit, ale ani vydělané peníze si samozřejmě nemůžete vybrat. Více se dozvíte v naší recenzi.

Veškerý obsah v tomto článku slouží jen pro informační účely a v žádném případě neslouží jako investiční rady. Investice do kryptoměn, komodit a akcií je velmi rizikové a může vést ke ztrátám kapitálu.

Podobné články