Úvod

Poloniex recenze – legendární burza kryptoměn (2022)

 • Velmi nízké poplatky
 • Široká škála podporovaných kryptoměn
 • Podpora obchodování s marží
 • Podpora maržovému půjčování
 • K základnímu obchodování je vyžadován pouze e-mail

Obsah článku

Poloniex, která se na svém webu označuje „legendární burza kryptoměn“ už není tak populární, jako dříve, ale stále nabízí velmi kvalitní služby, pokud jde o obchodování s Bitcoinem a altcoiny. Nabízí nejnižší poplatky v oboru a při registraci požaduje pouze váš e-mail, protože ověření identity je 100% volitelné. Po změně vlastníka v roce 2019 se burza přestěhovala na Seychely a přijala otevřenější, volně regulovaný přístup, který jí umožňuje nabízet širší řadu služeb, podporuje více kryptoměn a postupně se vrací k tomu, že je důležitou součástí infrastruktury kryptosvěta. Díky nízkým poplatkům, širokému výběru aktiv a užitečným funkcím by tato burza mohla potenciálně splnit všechny potřeby mnoha obchodníků s kryptoměnami.

Navštívit burzu

Základní informace

Typ stránky burza a směnárna kryptoměn
Jednoduchá pro začátečníky ano
Mobilní aplikace ano
🌍Sídlo společnosti Seychely
🌍Založení společnosti 2014
💰Způsob vkladu kryptoměny, fiat (lze přes platební kartu)
💰Způsob výběru Kryptoměny, fiat
📉Počet dostupných párů 200+ spotových, 25 maržových
📉Kryptoměny na burze 272
👮‍♂️Důvěra ve společnost střední
☎Zákaznická podpora pomalá
Vlastní kryptoměna ne
Vlastní peněženka ne
Stránka https://poloniex.com/

Poloniex recenze

Poloniex je burza kryptoměn pro zkušené i amatérské obchodníky s kryptoměnami. Nabízí řadu kryptotrhů, pokročilé typy obchodů a také obchodování s marží, futures a krypto lending.

Mezi klíčové vlastnosti burzy patří:

 • Obchodování s více než 270 kryptoměnami.
 • Nízké poplatky. Má nejnižší poplatky za obchodování mezi oblíbenými altcoinovými burzami.
 • Maržové obchodování. Kromě spotového obchodování můžete také provádět obchody s nízkou marží s až 2,5násobným pákovým efektem.
 • Maržové půjčky. Pasivní příjem můžete získat půjčováním svých krypto aktiv s úrokem.
 • Launchbase a Justswap. Investujte do nejžhavějších nových krypto projektů a využijte decentralizovaného protějšku, DEX postavené na blockchainu Tron.
 • Zaregistrujte se a obchodujte během několika minut. Burza vás nenutí projít kontrolami KYC, takže se můžete přihlásit pomocí svého e-mailu a začít okamžitě obchodovat (pouze spot). Pokud ještě žádnou kryptoměnu nemáte, můžete si nějakou koupit za fiat měny pomocí integrace Simplex, i když tato operace bude vyžadovat ověření vaší identity.

Po zmíněním přemístění na Seychely kryptoburza prošla řadou změn a je jednou z nejlepších altcoinových burz současnosti, pokud jde o použitelnost platformy, poplatky a výkon.

Navštívit burzu

Historie

Společnost byla spuštěna v Delawaru v USA a začala v lednu 2014. Jejím zakladatelem je Tristan D’Agosta, který má zkušenosti s hudbou a dříve v roce 2010 založil společnost Polonius Sheet Music.

Hned po spuštění utrpěl v březnu 2014 významný hack, když přišel o asi 12 % svých BTC, což v té době byla hodnota přibližně 50 000 dolarů. Vedení burzy nicméně na tento hack reagovalo otevřeně a nabídlo plnou náhradu za ukradených 97 BTC ze zisků D’Agosty.

Po nejistém začátku musel Poloniex dočasně zvýšit své poplatky a v roce 2016 se znovu dostal na titulní stránky jako první burza, která zalistovala kryptoměnu Ethereum (ETH). Poté se objem obchodů na burze začal zvyšovat a stala se jednou z nejpopulárnějších burz z hlediska likvidity.

Začátkem roku 2018 Poloniex koupila platební společnost Circle, jejímž cílem bylo údajně přeměnit jej na první plně regulovanou kryptoburzu v Americe. Společnost za akvizici zaplatila 400 000 dolarů.

Aby burza vyhověla předpisům, stáhla z burzy téměř 50 % svých kryptoaktiv, u kterých hrozilo, že budou klasifikována jako cenné papíry, a zavedla kontroly KYC. Dalším problémem pro zákazníky byla zákaznická podpora Poloniex. Bylo hlášeno, že někteří zákazníci čekali několik měsíců, než se jim burza ozvala. Takové špatné služby zákazníkům vedly ke ztrátě tisíců uživatelů.

2019 byl pro burzu Poloniex dalším velkým rokem změn. Na začátku roku čelila burza problémům, které představovala nejistota v americkém regulačním prostředí kryptoměn. V důsledku toho pokračovala ve snižování seznamu dostupných coinů pro americké kryptoinvestory. V létě burza vlastněná společností Circle narazila na další překážku kvůli krachu kryptoměny CLAM, protože mnoho investorů zaznamenalo neočekávané ztráty.

V listopadu 2019 Circle převedl Poloniex do samostatné spin-off entity, Polo Digital Assets, Ltd., podporované nejmenovanou skupinou asijských investorů, mezi něž patří i CEO společnosti TRON Justin Sun. Nově vzniklá společnost byla registrována na Seychelách – ostrově v Tichomoří, který je známý regulacemi příznivými pro kryptoměny. Je to také domov pro dalších kryptoměnových burz, jako je BitMEX nebo Prime XBT.

Pod novým vedením nabrala kryptoburza Poloniex jiný směr a upustila od vynucených AML/KYC kontrol, takže je možné na Poloniexu opět obchodovat bez ověření, ikdyž s určitými omezeními. Kromě toho platforma přidala nové funkce, které zrušily obchodní přístup pro zákazníky ze Spojených států, což znamená, že zcela opustila myšlenku stát se plně regulovanou burzou.

V prosinci 2019 se burza vedená Justinem Sunem znovu dostala do centra pozornosti. Tentokrát to vyvolalo kontroverzní rozhodnutí o vyřazení DigiByte (DGB), docela populárního altcoinu, poté, co se Justin Sun a zakladatel DigiByte Jared Tate dostali do potyčky na Twitteru.

I v roce 2022 zůstává Poloniex oblíbenou burzou s jedněmi z nejnižších poplatků za obchodování a výběr na trhu.

Poloniex poplatky

Pokud jde o obchodování, poplatky Poloniex patří k nejnižším v oboru. Poloniex svým uživatelům účtuje poplatky za provádění spotových a maržových obchodů a také za výběry kryptoměn.

Harmonogram obchodních poplatků Poloniex je poměrně jednoduchý. Poplatek, který platíte za obchod, závisí na tom, zda jste na straně příjemce nebo tvůrce obchodu, a také na vašem 30denním objemu obchodování. VIP zákazníci, kteří spadají do úrovní Poloniex Plus Silver, Gold nebo tvůrců trhu, platí 0 % za obchody s tvůrci a méně než 0,04 % za provedené příkazy taker.

Držením a používáním Tronu můžete získat levnější poplatky.

Poloniex poplatky

Stejný sazebník poplatků platí pro obchodování s marží Poloniex, protože za každý uskutečněný maržový obchod zaplatíte 0,14 % (plus poplatky za financování marží pro obchodníky, kteří otevírají pozice s pákovým efektem). Poplatky za futures jsou 0,01% pro tvůrce trhu a 0,075% pro příjemce.

Navštívit burzu

Pokud jde o vklady a výběry, Poloniex nikomu neúčtuje poplatky za vklad kryptoměny. I když na platformě nelze vkládat, vybírat nebo nakupovat žádnou fiat měnu, stále můžete ve svých obchodech používat stabilecoiny fixované na fiat. Zákazníkům budou za výběry účtovány poplatky, ale ty jsou nastaveny sítí každé kryptoměny, se kterou se obchoduje.

Poloniex má funkci maržového půjčování, která vám umožňuje vydělávat pasivní příjem z vašich krypto aktiv. Všichni dlužníci platí úroky věřitelům na základě půjčené částky. Úrokovou sazbu obvykle specifikuje věřitel; takže existuje mnoho různých nabídek. Jako věřitel zaplatíte 15% poplatek ze získaných úroků zaplacených dlužníkem.

Poloniex návod

Na Poloniexu je k dispozici několik možností, které mohou být vhodné pro různé úrovně obchodních zkušeností. Začátečníci by měli začít s jednoduchou formou nákupu a prodeje, zatímco zkušení obchodníci mohou přejít na aktivní obchodní burzu.

Registrace

Proces registrace na Poloniex je podobný jako u jiných kryptoměnových burz. Začnete vytvořením účtu s vaší e-mailovou adresou a heslem.

Poloniex recenze

Kryptoměnová burza Poloniex nabízí dvě úrovně ověření účtu: Úroveň 1 a Úroveň 2.

Navštívit burzu

Úroveň 1: Ve výchozím nastavení získáte ověření úrovně 1, jakmile se zaregistrujete na Poloniex. Umožňuje neomezené spotové obchodování, vklady, stanovení limitu pro denní výběr až 20 000 dolarů a všechny další služby Poloniex. Nebudete však mít přístup k obchodování s marží Poloniex a IEO LaunchBase a můžete zaznamenat problémy s obnovením účtu.
Úroveň 2: Získáte přístup ke všem funkcím Poloniex, včetně limitu pro denní výběr až 750 000 dolarů za den.
Pro ověření úrovně 1 se stačí zaregistrovat na burze pomocí platné e-mailové adresy. Pro úroveň 2 budete muset odeslat následující informace a dokumenty:

 • Adresa vašeho bydliště
 • Vaše telefonní číslo
 • Vaše datum narození
 • Váš občanský průkaz, řidičský průkaz nebo občanský průkaz
 • Důkaz adresy

Kromě účtů úrovně 1 a úrovně 2 mohou žádat velkoobjemoví obchodníci, profesionálové a instituce o otevření účtů Poloniex Plus Silver, Gold nebo Market Maker.

 • Služby Poloniex Plus přicházejí s řadou výhod, včetně nižších poplatků za obchodování, prémiových funkcí, správců účtů, priority whitelistingu, zvýšených limitů pro výběr a mnoha dalších.
 • Program Poloniex Market Maker, byl vytvořen s cílem motivovat špičkové poskytovatele likvidity, aby se připojili k burze. Nabízí jim -0,02 % na realizovanou objednávku maker.

Obchodování na Poloniex

Použitelnost je něco, co Poloniex dělá dobře. Rozsah oken a boxů, které nabízí, může nezkušeného obchodníka zpočátku zmást. Naproti tomu zkušený obchodník se může těšit velké flexibilitě při obchodování s kryptoměnami, ať už se jedná o spotové obchody, obchody s marží, futures, půjčování nebo účast na crowdfundingu kryptoprojektů.

Vklad

Poloniex jednou z nejjednodušších burz pro obchodování. Po přihlášení pomocí e-mailu můžete vkládat kryptoměny prostřednictvím sekce „Wallet“, kde můžete spravovat všechny své prostředky. Pomocí sekce „Transfer Balances“ můžete snadno financovat své výměnné nebo úvěrové účty pomocí několika jednoduchých kliknutí.

poloniex návod

Pro ty, kteří nemají žádnou kryptoměnu, Poloniex nabízí alternativu – můžete si kryptoměnu koupit přímo vaší kreditní nebo debetní karty pomocí její integrace Simplex – bude vás to stát buď 10 dolarů, nebo 3,5 % z celkové částky transakce. Tuto možnost najedete na záložce “Buy Crypto“.

Poloniex recenze

Obchodní rozhraní

Kryptoburza Poloniex má úhledný design a jednoduché uživatelské rozhraní. I když to nemusí být nejjednodušší možnost pro úplného začátečníka, neměl by to být problém, pokud se rychle učíte – každé okno je jasně rozvrženo a sedí na správném místě.

Navštívit burzu

Spot

Aktivní spotová obchodní platforma Poloniex obsahuje graf s řadou ukazatelů poháněných tradingview, takže si jej můžete přizpůsobit pomocí preferovaných indikátorů a dalších analytických nástrojů. Můžete si také prohlédnout nedávné obchody, souhrn knihy nevyřízených objednávek, své otevřené objednávky a formulář pro rychlé obchodování.

poloniex návod

Margin

Panel pro obchodování s marží se spotového obchodování liší. Na pravé straně obrazovky je souhrnná tabulka „Margin Account“ a souhrn vašich otevřených pozic pod ní. Nad ní uvidíte řídicí panel „Markets“, kde si můžete vybrat pár kryptoměn, který vás zajímá. Níže naleznete pole „Notices“, které vás informuje o nejnovějším vývoji týkajícím se burzy Poloniex a také vašeho účtu.

Dále uvidíte tři okna pro zadávání objednávej nákup, stop-limit a prodej. Kromě toho pod nimy můžete sledovat knihy objednávek k nákupu a prodeji, graf hloubky trhu, vaše otevřené objednávky a historii obchodování.

poloniex recenze

V obou obchodních rozhraních se také můžete podívat na Trollbox, což je chat, kde si můžete popovídat s kolegy obchodníky.

Futures

Poloniex ale umožňuje i obchodování tzv. perpetual futures kontraktů, kde je maximální páka nastavena na 1:100. Zajištěný kontrakt USDT používá USDT jako marži pro obchodování bitcoinových kontraktů. Futures kontrakty vám umožňují spekulovat na směr ceny podkladového aktiva.

Chcete-li zadat objednávku na burze Poloniex Futures, vyberte typ objednávky, pákový efekt a zadejte částku objednávky. Poloniex Futures aktuálně podporuje tři typy příkazů: Limit, Market, Stop.

 • Limit: Limitní příkaz se používá k předběžnému zadání ceny pro nákup nebo prodej aktiva.
 • Market: Tržní příkaz je příkaz k nákupu nebo prodeji produktu za nejlepší dostupnou cenu na aktuálním trhu.
 • Stop: Stop je pokyn, který bude spuštěn, když daná cena dosáhne předem specifikované stop ceny.

Poloniex Futures nabízí pokročilá nastavení objednávky včetně „Post only“, „Hidden“ a „Good till cancel“, „Immediate or cancel“ a další. Tato pokročilá nastavení jsou dostupná pouze pro limitní nebo stop příkazy.

poloniex recenze

Maržové půjčky

Pokud jde o sekci maržových půjček, najdete zde také jasné a přímočaré rozhraní. V současné době Poloniex podporuje půjčování 13 krypto aktiv, ale v budoucnu bude pravděpodobně podporováno více. Zde najdete nejnovější trhy a nabídky půjček. Případně můžete vytvořit nabídku s preferovanou úrokovou sazbou a podmínkami.

Poloniex recenze

Provedení kterékoli z těchto operací je snadné a vyžaduje pouze, aby uživatel převedl kryptoměnu ze svých burzovních účtů buď na své maržové nebo úvěrové účty. Tomu napomáhá i přehledné rozvržení stránek Poloniex, které mají přehledný design s bílým pozadím.

I když můžete procházet webovou stránkou Poloniex v prohlížeči mobilního telefonu, můžete také použít některou z aplikací Poloniex pro zařízení Android nebo iOS.

Navštívit burzu

Poloniex Launchbase

Nadšenci pro počáteční nabídku burzy (IEO) mohou také využít Poloniex LaunchBase, který debutoval v květnu 2020.

poloniex návod

Zde můžete najít některé z nejnovějších IEO projektů vstupujících do sektoru kryptoměn a investovat do nich od rané fáze. Musíte být ověřeným zákazníkem, abyste se mohli zúčastnit IEO společnosti Poloniex.

SunSwap

Přestože se jedná o jinou burzu než Poloniex, obě burzy spolu úzce spolupracují od akvizice a přemístění společnosti na Seychely. Naleznete ji na horní lište v záložce Explore → JustSwap

poloniex recenze

SunSwap se dříve nazývala „TRXMarket“ a je to burza založená na TRONu. Největší výhodou je, že si neúčtuje žádné poplatky za obchodování (0 % za obchod), její design a bezproblémová uživatelská zkušenost.

Vklady a výběry

Poloniex umožňuje obchody pouze s kryptoměnami, takže zákazníci musí provádět vklady a výběry kryptoměn. Naštěstí je to dostatečně jednoduché: stránky Deposit a Withdraw v sekci Wallet poskytuje zákazníkům adresu peněženky pro každou kryptoměnu, kterou chtějí vložit, a umožňuje jim zadat vlastní externí adresu kryptopeněženky pro jakoukoli měnu, kterou chtějí vybrat.

Poloniex nepodporuje fiat vklady, ale můžete si koupit Bitcoin a další kryptoměny pomocí vaší kreditní nebo debetní karty prostřednictvím integrace burzy s procesorem krypto plateb Simplex. Se Simplex můžete nakupovat mezi 50 – 20 000 dolary za den a až za 50 000 dolarů za měsíc. Poplatky za zpracování platby zahrnují buď poplatek 10 dolarů, nebo 3,5 % z celkové částky transakce (podle toho, co je vyšší).

Vklady a výběry Poloniex jsou zpracovány rychle a bez dlouhých prodlev. Poloniex si účtuje poplatek za výběr každé kryptoměny, který se liší podle digitální měny.

Navštívit burzu

Bezpečnost

Navzdory tomu, že na počátku byla obětí hacku, se Poloniex zotavila a dnes je považována za spolehlivou burzu z hlediska bezpečnosti. Po hacku generální ředitel Poloniex Tristan D’Agosta napsal:

“Od hacknutí jsme implementovali kontinuální automatický audit celé burzy, posílili jsme zabezpečení všech serverů a přepracovali způsob zpracování příkazů tak, aby útok, jako byl ten použitý v březnu, nebyl nemožný.”

Společnost Poloniex od té doby nezaznamenala žádné významné narušení bezpečnosti. V současné době má burza následující bezpečnostní opatření:

 • Ochrana proti DoS útokům.
 • Ochrana mezipaměti DNS založená na kryptografických podpisech.
 • Silné zabezpečení proti webovým útokům, jako je infiltrace robotů.
 • Většina uživatelských prostředků Poloniex je uložena v cold peněženkách.
 • Zámek registru, aby se zabránilo neoprávněným změnám na webu.
 • Dvoufaktorová autentizace.
 • Historie protokolu relace.
 • E-mailové potvrzení a uzamčení IP.

Podle CryptoCompare Exchange Benchmark získává Poloniex známku B a řadí se na 17. místo mezi všemi 159 hodnocenými burzami. Hodnocení ukazuje, že bezpečnost společnosti je průměrná – burza má skóre 9,5 z maximálního počtu 20 bodů.

Na druhou stranu je to neregulovaná burza. Funguje mimo tradiční finanční systém, a proto je to pouze crypto-to-crypto burza. Jako takové neexistují žádné záruky, ačkoli zakladatelé v minulosti prokázali, že se chovají eticky.

Dalším prvkem zabezpečení je, že respektuje vaše soukromí. Vzhledem k tomu, že před zahájením obchodování nemusíte projít kontrolami KYC/AML, nemá žádná uživatelská data k prodeji, což je dobrá zpráva pro jednotlivce, kteří oceňují svá data a soukromí.

Celkově lze říci, že Poloniex bere svou bezpečnost vážně. Nedoporučuje se nechávat své prostředky na burze dlouhodobě, ale je nepravděpodobné, že by došlo k opětovnému hacknutí v okamžiku, kdy vložíte své prostředky.

Zákaznická podpora

Zákaznická podpora Poloniex je trochu smíšená, protože mnoho uživatelů si stěžovalo na pomalou reakci. Je však dosažitelná prostřednictvím následujících kanálů:

 • Podpora prostřednictvím centra nápovědy a e-mailu
 • Rozsáhlá sekce FAQ
 • Trollbox
 • Twitter a další kanály sociálních médií.

Poloniex nenabízí telefonickou podporu a údajně odpoví do několika dnů. Nejrychlejší způsob, jak získat podporu, je zeptat se přímo moderátorů v trollboxu.

Navštívit burzu

Výhody
 • Velmi nízké poplatky
 • Široká škála podporovaných kryptoměn
 • Podpora obchodování s marží
 • Podpora maržovému půjčování
 • K základnímu obchodování je vyžadován pouze e-mail
Nevýhody
 • Žádné fiat měny
 • Pomalá zákaznická podpora
 • V minulosti byla napadena
 • Neregulovaná burza
Závěr
Závěrečné shrnutí

Burzovní platforma měla několik let turbulentních, ale zdá se, že získává zpět svou uživatelskou základnu. Obchodní platforma nabízí jedny z nejnižších poplatků za obchodování s kryptoměnami na trhu, obchodování s marží, půjčování a má také svou decentralizovanou burzu a launchpad IEO. I když její zákaznický servis není nejlepší, umožňuje vám obchodovat bez vynucených opatření KYC, což je vzácný pozitivní prvek v dnešním kryptoprůmyslu.

Poloniex však zůstává neregulovaný, takže buďte opatrní a nenechávejte na burze značné množství krypto aktiv po delší dobu. Díky svému přehlednému rozhraní je burza výborným výchozím bodem pro začátečníky i zkušenější obchodníky. Registrace a zahájení obchodování vám zabere jen pár minut, tak toho využijte ve svůj prospěch.

5.0

FAQ

Mohu vložit USD na svůj účet Poloniex?

Ne. Poloniex je čistá kryptoměnová burza a nepodporuje fiat měny.

Jak nakoupím na Poloniex?

Abyste mohli obchodovat na Poloniex, musíte nejprve vlastnit některé kryptoměny, které jsou na burze Poloniex podporovány.

Jaké jsou poplatky účtované společností Poloniex?

Poloniex si účtuje maximální poplatek za obchodování ve výši 0,25 %. Jak se váš objem obchodů zvyšuje, tím nižší bude poplatek účtovaný burzou.

Proč se stále odhlašuji z webu?

To může být způsobeno tím, že se vaše IP adresa změnila v polovině vaší přihlašovací relace. Dalším důvodem může být to, že jste přihlášeni pomocí jiného webového prohlížeče nebo počítače.

Je Poloniex dostupný ve všech státech v USA?

Ne, v současnosti nejsou služby Poloniex dostupné v New Hampshire, New Yorku a Washingtonu.

Veškerý obsah v tomto článku slouží jen pro informační účely a v žádném případě neslouží jako investiční rady. Investice do kryptoměn, komodit a akcií je velmi rizikové a může vést ke ztrátám kapitálu.

Podobné články