Úvod

GMX recenze 2023 – Decentralizovaná burza nabízející 50x páku

Obsah článku

GMX je decentralizovaná spotová a futures kryptoburza, která nabízí výhody, jako je obchodování s 50x pákovým efektemvíce obchodních párůvysoká likvidita a program sdílení ziskuPlatforma je dostupná na Arbitrum a Avalanche, kde patří mezi největší DEX.

Nabízí stejné obchodní funkce jako centralizovaná burza, ale je plně důvěryhodná a decentralizovaná. Vše, co potřebujete, je kryptoměnová peněženka, abyste mohli začít obchodovat, protože neexistují žádné požadavky KYC ani registrace. GMX byla spuštěna v září 2021 a od té doby vygenerovala více než 90 miliard USD v objemu obchodů. Platforma má 200 000 aktivních uživatelů a podíl na otevřeném obchodu přesahuje 150 milionů dolarů.

Základní informace

Typ stránky Decentralizovaná burza
Jednoduchá pro začátečníky ano
Mobilní aplikace ne
🌍Sídlo společnosti
🌍Založení společnosti 2021
💰Způsob vkladu kryptoměny
💰Způsob výběru Kryptoměny
📉Počet podporovaných fiat měn
📉Kryptoměny na burze 8
👮‍♂️Důvěra ve společnost střední
☎Zákaznická podpora velmi aktivní – mail, živý chat,
✅Vlastní kryptoměna Ano, GMX a GLP
Stránka https://gmx.io

Navštivte GMX

GMX recenze

GMX je oblíbená decentralizovaná burza, která se specializuje na obchodování s perpetuálními futures. Projekt, který byl spuštěn na vrstvě 2 sítě Ethereum s názvem Arbitrum na konci roku 2021 a později byl nasazen na Avalanche, rychle získal trakci tím, že uživatelům nabízí až 50násobek jejich uloženého kolaterálu.

Obchodování s pákovým efektem – akt půjčování si finančních prostředků od finančních platforem za účelem zvýšení expozice vůči cenovým pohybům – se v posledních letech stalo nezbytnou součástí kryptoměnového ekosystému. Mimo jiné umožňuje účastníkům trhu profitovat z poklesu cen, snižovat riziko v nejistých podmínkách a sázet na aktiva ve velkém, když jsou přesvědčeni.

Existuje několik způsobů, jak využít pákový efekt v kryptoměnách. Binance a další centralizované burzy nabízejí zákazníkům možnost půjčit si finanční prostředky pro účely obchodování. Například Binance umožňuje zákazníkům půjčit si maximálně 20násobek jejich počátečního vkladu. V poslední době tradiční finanční společnosti jako GME Group a ProShares začaly svým institucionálním klientům nabízet přístup k pákovým produktům, jako jsou opce na futures kontrakty Ethereum, Bitcoin Short ETF a další.

GMX se od těchto služeb liší tím, že jde o decentralizovanou burzu, která nabízí služby obchodování s pákovým efektem. V tomto ohledu kombinuje podobnou zkušenost jako jiné burzy DeFi, jako je Uniswap, se službami obchodování s pákovým efektem nabízenými společnostmi jako Binance. Na GMX mohou uživatelé využít až 50násobný pákový efekt na obchody BTC, ETH, AVAX, UNI a LINK. Jinými slovy, pokud obchodník vloží do GMX kolaterál v hodnotě 1 000 USD, bude si moci půjčit až 30 000 USD z jejího poolu likvidity. V tomto průvodci se podíváme nabídku GMX, abychom se ujistili, zda je bezpečná a zda byste ji měli použít pro svou další sázku.

GMX recenze

Klíčové vlastnosti GMX

V této části jsem shrnuli klíčové vlastnosti decentralizované burzy GMX.

 • Spotové a pákové obchodování až 50x GMX má aktuálně 6 obchodních párů spolu s hlubokou likviditou a vklady od 10 USD.
 • Decentralizované obchodování: GMX je decentralizovaná platforma, takže kdokoli na světě s kryptopeněženkou může začít obchodovat. Není vyžadován žádný KYC ani registrační proces a své prostředky neustále pod kontrolou.
 • Sdílení zisku a staking: GMX je jednou z mála DEX, který rozděluje poplatky zpět uživatelům. Každý týden hromadí miliony dolarů na poplatcích za obchodování a drtivou většinu rozděluje mezi stakery. Stováním tokenů GMX a GLP (likvidity) můžete získat až 12 % APY a 20 % APY.
 • GMX DAO: Uživatelé mohou hlasovat o návrzích v GMX DAO (decentralizovaná autonomní organizace).
 • Cenové kanály poskytuje Chainlink, decentralizovaná síť oráklů. Ceny jsou založeny na podkladovém trhu a ne na knize objednávek.
 • Možnosti výběru Stablecoinů s USDC, USDT, DAI a FRAX.
 • Podpora více řetězců:  GMX podporuje Arbitrum a Avalanche (vrstvy 2), které mají nižší poplatky než Ethereum.

Jak funguje GMX

Obchodování na GMX je podporováno fondem GLP s více aktivy v hodnotě více než 254 milionů USD v době psaní. Na rozdíl od mnoha jiných služeb obchodování s pákovým efektem si uživatelé půjčují prostředky z poolu likvidity obsahujícího BTC, ETH, USDC, DAI, USDT, FRAX, UNI a LINK.

Uživatelé mohou přejít na “long,” “short,” nebo jednoduše vyměnit tokeny na burze. Obchodníci otevírají long pozici, když očekávají, že hodnota aktiva vzroste, a zakrátko očekávají, že ho budou moci koupit zpět za nižší cenu. Na GMX si uživatelé mohou vybrat minimální úroveň pákového efektu ve výši 1,1násobku svého vkladu a maximální úroveň 50násobku u dlouhých a krátkých pozic.

gmx návod

GMX pohání orákly poskytované blockchainem Chainlink. Ke snížení rizika likvidace z dočasných knotů používá souhrnný cenový zdroj z burz s největšími objemy obchodování. K likvidaci dochází, když se zajištění uživatele stane nedostatečným k udržení obchodu; platforma pak uzavře pozici a převede vklad, aby pokryla své ztráty.

Když uživatel otevře obchod nebo vloží kolaterál, GMX pořídí snímek jeho dolarové hodnoty. Hodnota kolaterálu se v průběhu obchodu nemění, i když se mění cena podkladového aktiva. 

Když chce uživatel otevřít dlouhou pozici, může poskytnout kolaterál v tokenu, který chce obchodovat. Veškeré zisky, které obdrží, jsou vypláceny ve stejném aktivu. U shortů je kolaterál omezen na stablecoiny podporované GMX – USDC, USDT, DAI nebo FRAX. Zisky ze shortů jsou vypláceny v použitých stablecoinech.

Navštivte GMX

GMX poplatky

Cena za otevření nebo uzavření pozice je 0,1 % velikosti pozice.

Zajištěním dlouhých pozic je longing token, pro ETH longy je kolaterálem ETH a pro BTC longy je kolaterálem WBTC atd. Zajištění short pozic je některý z podporovaných stablecoinů, např. USDC, USDT, DAI, FRAX. Pokud je při otevírání nebo zavírání pozice potřeba swap, pak se popužívá běžný swap poplatek, tento poplatek je 0,2 % až 0,8 % z velikosti kolaterálu, přesný poplatek závisí na tom, zda swap vylepšuje nebo snižuje zůstatek.

Poplatek za provedení transakce

Otevírání/uzavírání/úprava pozice zahrnuje dvě transakce:

Uživatel odešle první transakci, aby požádal o open / close / deposit collateral / withdraw collateral

Chovatelé sledují blockchain pro tyto požadavky a poté je provádějí. Cena druhé transakce se zobrazí v potvrzovacím poli jako “Execution Fee”. Tyto síťové náklady se platí v blockchainové síti.

Oceňování stablecoinů

V případě, že cena stablecoinu klesne od 1 USD:

Otevírání a zavírání krátkých pozic během této doby by způsobilo náklady na kolaterál na základě spreadu 1 USD k ceně stablecoinu. Pokud se například cena zvoleného stablecoinu sníží na 0,95 USD, otevření pozice s použitím 1000 tohoto stablecoinu by vedlo k zajištění pozice ve výši 950 USD na základě ceny 0,95 USD, při uzavření pozice by 950 ze stablecoinu být vybrán na základě ceny 1 USD, je to proto, aby se předešlo problémům s předstihem během depegu, protože kolaterál je uložen v hodnotě USD a převeden na tokeny na základě aktuální ceny.

Aby bylo zajištěno, že zisky ze všech krátkých pozic mohou být vždy plně vyplaceny, budou kontrakty vyplácet zisky ve stablecoinu na základě ceny 1 USD nebo aktuální ceny za stablecoin, podle toho, která je vyšší. Pro swapy využívající depegovaný stablecoin bude obdobně platit spread od 1 USD do ceny stablecoinu.

Dlouhé pozice by neměly být ovlivněny, i když při swapování z depegovaného stablecoinu na kolaterál potřebný pro pozici může dojít ke spreadu, např. k ETH longu je potřeba zajištění ETH. K provedení swapu před otevřením dlouhé pozice lze použít alternativní swapové platformy. Rozhraní by mělo zobrazit varování, pokud existuje velký spread.

GMX návod

GMX funguje podobně jako centralizovaná burza, ale protože je decentralizovaná, neexistuje žádný registrační proces. Můžete začít obchodovat během několika sekund, protože vše, co potřebujete, je kryptoměnová peněženka.

Připojte svou peněženku ke GMX

Jakmile budete mít peněženku jako MetaMask nebo Coinbase Wallet, přejděte na GMX.io a klikněte na “Connect Wallet” v pravém horním rohu.

 

GMX recenze

Přidejte Arbitrum nebo Avalanche Network

Chcete-li používat GMX, musíte mít do peněženky přidáno buď Arbitrum nebo Avalanche Network. Pokud jej ještě nemáte, můžete kliknout na vyskakovací okno v pravém dolním rohu a GMX ho automaticky přidá za vás.

gmx recenze

Poté bude následovat upozornění z MetaMask nebo vaší peněženky s žádostí o schválení.

Převeďte tokeny do své peněženky Arbitrum nebo Avalanche

Pokud používáte Arbitrum nebo Avalanche poprvé, budete muset přidat prostředky do peněženky.

Pokud používáte Arbitrum, budete potřebovat nějaké ETH na Arbitrum pro transakční poplatky. Pokud používáte Avalanche, budete potřebovat nějaký AVAX na transakční poplatky. Chcete-li získat Ethereum nebo tokeny z jiných řetězců, máte dvě možnosti:

 1. Můžete využít  Arbitrum Bridge  nebo  Avalanche Bridge
 2. Prostřednictvím těchto sítí můžete stáhnout krypto z vámi preferované centralizované burzy do vaší peněženky

Začněte obchodovat

Nyní, když je vaše peněženka připojena a financována, můžete používat GMX ke swapu tokenů, otevírání dlouhých nebo krátkých pozic různých kryptoměn s až 50násobným pákovým efektem a další.

Obchodování na GMX

GMX je decentralizovaná burza umožňující obchodování bez potřeby uživatelského jména nebo hesla. Platforma využívá souhrnný cenový zdroj, který snižuje riziko likvidace z dočasných knotů.

Swapy

GMX podporuje jak swapy, tak pákové obchodování. Pro swapy klikněte na záložku „Swap“, čímž se otevře rozhraní pro výměnu tokenů s nulovým dopadem na cenu.

gmx návod

Obchodování s pákovým efektem

Otevření pozice

Klikněte na “Long” nebo “Short” v závislosti na tom, na které straně byste chtěli otevřít páku.

Dlouhá pozice

 • Vydělává zisk, pokud cena tokenu vzroste
 • Dojde ke ztrátě, pokud cena tokenu klesne

Krátká pozice

 • Vydělává zisk, pokud cena tokenu klesne
 • Způsobí ztrátu, pokud cena tokenu stoupne

Po výběru vaší pozice zadejte částku, kterou chcete zaplatit, a páku, kterou chcete použít.

gmx recenze

Zobrazí se vám “Entry price” vstupní cena a likvidační cena “Liq. price”. Pod swapovým polem naleznete „Exit price“, což je cena, která by se použila k výpočtu zisku, pokud otevřete a poté okamžitě zavřete pozici. Výstupní cena se změní s cenou tokenu.

Jak jsme zmínili výše, Obchodní poplatek za otevření pozice je 0,1 % z velikosti pozice, obdobně je poplatek 0,1 % při uzavření pozice. Existuje také „Poplatek za půjčku“, který se odečítá na začátku každé hodiny. Jedná se o poplatek zaplacený protistraně vašeho obchodu. Poplatek za hodinu se bude lišit v závislosti na využití, vypočítá se jako (vypůjčená aktiva) / (celková aktiva v poolu) * 0,01 %. “Poplatek za půjčku” za longování nebo shortování je uveden pod swapovacím boxem.

gmx recenze
I když neexistují žádné cenové dopady na obchody, může dojít ke skluzu v důsledku pohybů cen mezi okamžikem odeslání vaší obchodní transakce a jejím potvrzením na blockchainu. Slippage je rozdíl mezi očekávanou cenou obchodu a realizační cenou, lze ji upravit kliknutím na ikonu „…“ vedle vaší adresy v pravé horní části stránky.

gmx recenze

Řízení pozic

7

Po otevření obchodu můžete také kliknout na „Edit“ a vložit nebo vybrat kolaterál, což vám umožní spravovat vaši páku a likvidační cenu.

Když otevřete pozici nebo vložíte kolaterál, je pořízen snímek USD ceny vašeho kolaterálu. Výše zisku a ztráty, které dosáhnete, bude úměrná velikosti vaší pozice.

Uzavření pozice

Pozici můžete částečně nebo úplně zavřít kliknutím na tlačítko “Close”. U dlouhých pozic jsou zisky vypláceny v aktivu, ve kterém obchodujete. U krátkých pozic budou zisky vypláceny ve stejném stablecoinu, který jste použili k otevření pozice.

Příkazy Stop-Loss / Take-Profit

Můžete také nastavit příkazy stop-loss a take-profit kliknutím na tlačítko „Zavřít“ a výběrem záložky „Trigger“.

Po vytvoření spouštěcího příkazu se objeví v řádku vaší pozice a také na kartě „Orders“, můžete jej upravit a v případě potřeby změnit spouštěcí cenu. Pokud zavřete pozici ručně, související spouštěcí příkazy zůstanou otevřené, pokud nechcete, aby byl příkaz aktivní při otevírání budoucích pozic, musíte je zrušit ručně.

GMX Earn

Jedním z hlavních důvodů, proč GMX získal tolik pozornosti a tahu, je jeho politika distribuce 100 % výnosů z protokolů zpět držitelům tokenů.

8

GMX a GLP

Z celkových příjmů je 30 % distribuováno do GMX, tokenu utility a správy – v současnosti poskytuje 18,8 % APR (11,3 % ETH/AVAX, 7,5 % esGMX). Zbývajících 70 % z každého řetězce je distribuováno do GLP specifického pro daný řetězec, tokenu likvidity pro pool – v současnosti poskytuje 28,9 % APR v ETH na Arbitrum a 23,7 % APR v AVAX na Avalanche.

Přestože držitelé GLP vydělávají lví podíl na výnosech, existuje několik klíčových funkcí poolu, o kterých musíte vědět. Za prvé, protože GLP je koš aktiv, můžete se na něj dívat jako na index druhů, kde celková cena je součtem vážených cen každého aktiva. Proto, protože BTC, ETH a další volatilní aktiva tvoří index, samotný token GLP má směrovou odchylku na trhu. Zdraží s BTC a ETH a zlevní s BTC a ETH. Za druhé, GLP funguje jako „house edge“ v kasinu, kdykoli obchodník vyhraje nebo prohraje, držitelé GLP jsou na druhé straně obchodu – jsou protistranou obchodníků. Proto jako držitel GLP sázíte na obchodníky, že časem ztratí peníze. Pokud chcete investovat do GLP a vydělávat na poplatcích, musíte si být jisti, že váš příjem převáží případné ztráty.

Úschova GMX

Jak můžete vidět výše, esGMX je také distribuován stakerům GMX a GLP. Escrowed GMX jsou uzamčenou formou tokenu GMX. Držitel má dvě možnosti, stakovat je, aby získal vyšší podíl z distribuce poplatků držitelům GMX, nebo je převést lineárně převodem na GMX, čímž ztratí svůj potenciál výdělku. GMX nebo GLP musí být uzamčeny, aby je bylo možné vložit (ve stejné výši, jakou jste získali esGMX).

Multiplikační body

Kromě esGMX jsou také rozdělovány multiplikační body (MP) mezi stakery GMX, aby byly odměněny dlouhodobé držitele, aniž by došlo k nafouknutí zásoby tokenů. MP jsou udělovány ve výši 100 % APR oproti stakovaným GMX a získávají poplatky jako ekvivalent těchto GMX, stejně jako stakované esGMX. Po zrušení stakingu GMX se spálí MP, jehož výše závisí na velikosti držby a celkovém počtu získaných MP.

Navštivte GMX

Program doporučení

GMX nabízí špičkový program doporučen, který uživatelům umožňuje získat slevy z poplatků a další slevy, když se zákazníci zaregistrují pomocí jejich odkazu. Chcete-li jej nastavit, vše, co musíte udělat, je:

 • Navštivte GMX Refferals
 • Klikněte na kartu Affiliates a připojte svou MetaMask nebo web 3 peněženku.
 • Vytvořte si svůj vlastní doporučující kód a začněte jej ihned používat.

Odměny doporučujícím v tomto programu jsou vypláceny každou středu v Ethereu (ETH) pro uživatele Arbitrum a v Avalanche (AVAX) pro uživatele AVAX.

Klady a zápory GMX

Používání každé obchodní platformy s sebou nese své výhoy i nevýhody. V této části jsme shrnuli klady a zápory používání GMX.

Klady

 • Obchodování s až 50x pákou
 • Žádný registrační proces
 • Sdílení zisku
 • Nižší poplatky díky použití sítí Arbitrum a Avalanche

Zápory

 • Omezená nabídka kryptoměn
 • Vyšší poplatky za obchodování
 • Doba uzamčení pro staking GMX je 1 rok nebo uživatelé nedostanou žádné odměny

Závěr

Celkově je GMX jedním z nejvíce inovativních a vzrušujících produktů v oblasti decentralizovaných financí. Nabízí rychlý, hladký a hluboce likvidní obchodní zážitek, který je plně on-chain na předních 2. vrstvě Arbitrum a Avalanche blockchainu Ethereum. Token GLP je také skvělou investiční strategií pro uživatele DeFi, kteří chtějí získat širokou expozici na trhu a zároveň získat výnos.

Lze říci, že GMX se ukázal jako prominentní hráč v sektoru DeFi, který nabízí decentralizovaný obchodní protokol s možnostmi obchodování s marží a jednoduchým uživatelským rozhraním. Jedním z klíčových taháků GMX je jeho politika distribuce 100 % výnosů z protokolu zpět držitelům tokenů, což investorům poskytuje skutečný výnos. Díky poolu likvidity GLP mohou obchodníci a investoři získávat poplatky a výnosy stakováním svých tokenů GMX nebo GLP. Celkově GMX nabízí jedinečnou kombinaci funkčnosti, nízkých nákladů a vysoké návratnosti, což z něj činí cenný doplněk k ekosystému DeFi.

Navštivte GMX

Veškerý obsah v tomto článku slouží jen pro informační účely a v žádném případě neslouží jako investiční rady. Investice do kryptoměn, komodit a akcií je velmi rizikové a může vést ke ztrátám kapitálu.

Podobné články