Uprostřed počínajícího hromadného propouštění na Twitteru podali zaměstnanci společnosti hromadnou žalobu proti novému generálnímu řediteli Elonu Muskovi.
You might be interested in: 7 FAVORITE WAYS TO BUY A BITCOIN CARD IN 2022
Elon Musk čelí hromadné žalobě kvůli hromadnému propouštění
Podle několika zdrojů zahájil Elon Musk 4. listopadu masivní propouštění na Twitteru, čímž snížil počet zaměstnanců společnosti o 7 500 lidí.
V reakci na propouštění zaměstnanci Twitteru podali hromadnou žalobu proti Muskovi u federálního soudu v San Franciscu, she stated agentura Bloomberg. Žaloba tvrdí, že Twitter porušuje federální a kalifornské zákony tím, že propouští zaměstnance bez dostatečného upozornění.
Opatření konkrétně odkazuje na federální zákon o přizpůsobení a rekvalifikaci pracovníků, který omezuje velké společnosti v hromadném propouštění bez oznámení alespoň 60 dní předem. Renomovaná právnička Lisa Bloomová tvrdila, že Musk zcela ignoroval zákon, který platí pro všechny kalifornské zaměstnavatele s více než 75 zaměstnanci.
Hey Twitter employees getting laid off tomorrow! IMPORTANT INFO from a CA employment attorney (me):
CA's "WARN" law requires Twitter to give you 60 days notice of a massive layoff.
A layoff of 50+ employees within a 30 day period qualifies.
I know you didn't get that notice.
— Lisa Bloom (@LisaBloom) November 4, 2022
Shannon Liss-Riordan, právnička, která 3. listopadu podala hromadnou žalobu, uvedla, že všichni zaměstnanci Twitteru by si měli být vědomi svých práv.
Liss-Riordan je známá také tím, že v červnu 2022 zažalovala Muskovu firmu na výrobu elektromobilů Tesla kvůli podobným krokům v červnu 2022, kdy Musk propustil asi 10 % své pracovní síly. Tesla nakonec vyhrála případ v arbitráži za zavřenými dveřmi namísto otevřeného soudu, kde Musk údajně popsal žalobu Tesly jako „triviální“.
Propouštění je součástí mnoha změn probíhajících na Twitteru během Muskova převzetí, včetně placeného ověření účtu. Podle zpráv začne Twitter účtovat za ověření na Twitteru od 7. listopadu.
Hromadné propouštění se netýká pouze Twitteru, protože mnoho společností po celém světě snižovalo pracovní sílu kvůli pokračujícímu zpomalování technologického průmyslu. Techničtí giganti, jako jsou Meta, Amazon, Microsoft a Google, už měsíce buď přerušují nábor nebo ruší pracovní místa.
Postiženo bylo také mnoho kryptoměnových společností, k čemuž přispěl dopad probíhajícího medvědího trhu. Podle údajů shromážděných poskytovatelem dat CoinGecko jsou města San Francisco, Dubaj a New York dosud nejvíce zasažena propouštěním v sektoru kryptoměnách v roce 2022.
Tato zpráva přichází poté, co newyorská burza 28. října vyřadila Twitter z burzy, když se gigant stal soukromou společností. Další obchodní prokryptoměnové platformy jako eToro a Robinhood také odstranily akcie Twitteru ze své platformy. Podle odhadů analytické firmy Bot Sentinel mohl Twitter od Muskova převzetí přijít o více než milion uživatelů nebo 877 000 účtů.
Jedna z největších burz kryptoměn Binance investovala 500 milionů dolarů, aby převzala podíl na vlastním kapitálu Twitteru. Generální ředitel Changpeng Zhao uvedl, že investice má vysoký potenciál z hlediska monetizace, svobody projevu v kryptokomunitě a také příležitosti „pomáhat přivést Twitter do Web3“.
Do not miss: WHERE TO BUY BITCOIN AND CRYPTOMEN