Úvod

Bittrex recenze – platforma vytvořena bývalými zaměstnanci Microsoftu a Amazonu

 • Podporováno mnoho coinů
 • Odstraňování nelegitimních projektů
 • Snadnost použití
 • Dobrá pověst

Obsah článku

Bittrex je další veteránská burza orientovaná na zkušenější obchodníky. Se sídlem v Seattlu, USA a Lichtenštejnsku (Bittrex Global) umožňuje přímé nákupy kryptoměn za americké dolary a také obchody mezi více než 250 kryptoměnami prostřednictvím jejich výkonného obchodního enginu s elegantním rozhraním.

Základní informace

Typ stránky burza a směnárna kryptoměn
Jednoduchá pro začátečníky Ano
Mobilní aplikace ano
🌍Sídlo společnosti USA, Lichtenštejnsku (Bittrex Global)
🌍Založení společnosti 2014
💰Způsob vkladu kryptoměny, fiat
💰Způsob výběru Kryptoměny, fiat
📉Počet dostupných párů 300+
📉Kryptoměny na burze 250+
👮‍♂️Důvěra ve společnost vysoká
☎Zákaznická podpora aktivní
✅Vlastní kryptoměna ne
Stránka https://global.bittrex.com/

Bittrex recenze

Bittrex je jednou z největších burz na světě, měřeno objemem obchodů. Umožňuje rychlé a snadné obchodování. Její automatizovaný monitorovací systém zároveň poskytuje rychlé vklady a výběry, což z ní činí ideální burzu pro ty, kteří chtějí efektivně obchodovat ve velkém. Je založena inženýry se zkušenostmi v oblasti kybernetické bezpečnosti, což z ní činí jednu z bezpečnějších burz, které jsou v současné době v provozu.

Kromě spuštění bývalými zaměstnanci Microsoftu a Amazonu je dalším z jejích největších lákadel vysoká likvidita, celosvětová dostupnost, užitečné mobilní aplikace a nízké poplatky za obchodování.

Mezi další pozoruhodné funkce burzy Bittrex patří:

 • Více než 440 kryptoměn.
 • Robustní, bezpečná a důvěryhodná platforma. Bittrex byl založen bývalými bezpečnostními inženýry a nikdy předtím nebyla hacknuta. Kromě toho splňuje klíčové předpisy, což z ní činí důvěryhodnou burzu.
 • Bittrex vám umožňuje vkládat a vybírat fiat měny přímo z a na váš bankovní účet. Pokud chcete rychle dobít svůj účet, můžete použít funkci vkladu kreditní/debetní kartou, která je téměř okamžitá a stojí pouze 3 % za transakci.
 • Chytré obchodování na mobilu. Mobilní aplikace Bittrex pro Android a iOS vám umožní obchodovat s vašimi oblíbenými kryptoměnami na cestách.
 • Užitečný tým zákaznické podpory. Bittrex má rozsáhlou vzdělávací základnu, která své uživatele naučí vše, co potřebují vědět o obchodování na jeho platformě. Pokud to nepomůže, pomůže operátor přes Zendesk.

Celkově vzato, Bittrex je veteránská kryptoměnová burza, která se nejlépe hodí pro velké i drobné investory, kteří chtějí získat expozici na kryptotrhu. Její široká škála krypto aktiv, vysoká úroveň zabezpečení a relativně nízké poplatky jsou vynikající nabídkou pro většinu krypto nadšenců.

Historie

Bittrex je kryptoburza se sídlem v USA, která se specializuje na párové obchody s kryptoměnami. Založili ji Bill Shihara, Richie Lai a Rami Kawach, bývalí inženýři kybernetické bezpečnosti společností Microsoft, Amazon a BlackBerry, byla spuštěna v únoru 2014.

Burza rychle vyrostla a stala se jednou z nejznámějších jmen v oblasti obchodování s kryptoměnami. Využívá samoregulační model – tzv. Transaction Systems Based on Trustworthy Technologies Act (aka „The Blockchain Act“). V důsledku toho musí všichni její zákazníci podstoupit přísné procedury Know Your Customer (KYC) a Anti-Money Laundering (AML).

V roce 2015 Bittrex požádal o Bitlicense – povinnou licenci vydávanou státem New York pro každý obchod s kryptoměnami, který chce sloužit obyvatelům státu New York. Žádost byla v roce 2019 zamítnuta kvůli programu identifikace zákazníků burzy, byl prohlášen za „závažně nedostatečný“. Vedení Bittrexu tato tvrzení popřelo.

V roce 2018 se burza připojila k pracovní skupině Virtual Commodity Association spolu s konkurenčními burzami Bitstamp, bitFlyer USA a Gemini.

V roce 2019 Bittrex aktualizoval svůj obchodní engine, aby byla platforma až 20krát rychlejší, škálovatelnější a umožnila podporu nových funkcí a upgradů, jako jsou trhy v USD a EUR. Kromě toho také spustila novou pobočku své burzy Bittrex Global, která se nachází v Lichtenštejnsku.

Burza jako taková nyní provozuje dvě samostatné platformy, které sdílejí likviditu. Hlavní burza Bittrex se zaměřuje na obsluhu amerického kryptoměnového ekosystému, zatímco Bittrex Global se orientuje na mezinárodní uživatelskou základnu.

Výsledkem je, že Bittrex je dostupný pro krypto nadšence z celého světa, s výjimkou obyvatel a občanů Severní KorejeÍránuKrymské oblastiSýrieKuby a konkrétních osob sankcionovaných federální vládou USA.

Bittrex poplatky

Poplatek za vklad Bittrex je pro kryptoměny zdarma. Vklady VISA kartou jsou zpoplatněny 3% poplatkem. Za výběrové transakce na krypto adresy mimo Bittrex se obvykle vztahuje „poplatek za transakci“ nebo „poplatek za síť“. Tento poplatek se neplatí Bittrexu, ale těžařům nebo validátorům, kteří jsou zodpovědní za zpracování transakcí a zabezpečení příslušné blockchainové sítě.

Bittrex přijal model maker/taker. Tento model je způsob, jak rozlišit poplatky mezi obchodními příkazy, které poskytují likviditu („maker“) a odebírají likviditu („taker“). Za obchodní příkazy výrobce a příjemce jsou účtovány různé poplatky v závislosti na zobchodovaném objemu za posledních 30 dní. Čím více obchodujete, tím více ušetříte.

Úroveň Objem za 30 dní (USD) Poplatky pro tvůrce Poplatky pro příjemce
1 0 – 5 tisíc dolarů 0,75 % 0,75 %
2 5 tisíc dolarů – 10 tisíc dolarů 0,50 % 0,50 %
3 10 tisíc až 25 tisíc dolarů 0,35 % 0,35 %
4 25 tisíc – 100 tisíc dolarů 0,20 % 0,25 %
5 100 000 $ – 1 milion $ 0,12 % 0,18 %
6 1 milion $ – 10 milionů $ 0,05 % 0,15 %
7 10 milionů dolarů – 60 milionů dolarů 0,02 % 0,10 %
8 60 milionů dolarů – 100 milionů dolarů 0,00 % 0,008 %
9 10 milionů $++ 0,00 % 0,005 %

Bittrex návod

Vytvoření nového účtu

Vytvoření nového účtu na burze je jednoduchý proces. Budete muset kliknout na tlačítko „Zaregistrovat se“ na domovské stránce Bittrex, které vás přesměruje na registrační stránku.

Až tam budete, budete muset zadat svou e-mailovou adresu a heslo. Po odeslání těchto informací vám burza zašle automatickou e-mailovou zprávu obsahující odkaz, na který budete muset kliknout, abyste aktivovali svůj účet.

Bittrex recenze

Získáte tak přístup na úroveň neověřeného účtu na burze. Bittrex se však nedávno rozhodl „vyčistit“ a zamezit anonymním účtům, aby byl více v souladu s požadavky regulátorů. To znamená, že uživatelé jsou nyní povinni projít ověřením Anti-Money Laundering (AML) a Know Your Customer (KYC), aby získali vyšší obchodní práva na burze. Zahrnuje předložení následujících dokumentů:

 • Doklad o adrese (jako účet za energie) a zemi bydliště.
 • Kopie občanského průkazu nebo pasu.
 • Váš obrázek s jasně viditelným obličejem.

Vkládat, obchodovat a vybírat peníze z burzy Bittrex můžete pouze po předložení a ověření všech těchto dokumentů. Firemní účty samozřejmě podléhají ještě přísnějším podmínkám ověřování.

Vložte prostředky

Po dokončení registrace a ověření se zobrazí zpráva „Identita ověřena! Pojďme si koupit nějaké krypto.” Než tak učiníte, musíte nejprve vložit prostředky, které použijete na nákup kryptoměn. 

 • Klikněte na Holdings v pravém horním rohu webu.
 • Vyhledejte peněženku, do které se chystáte vložit ve sloupci Deposit.
 • Tím se zobrazí seznam pokynů pro vklad pro konkrétní coin.

bittrex recenze

Obchodování

Konečně posledním krokem je nákup, prodej nebo obchodování s krypto nebo tokenizovanými akciemi. Nejjednodušší způsob nákupu je vybrat možnost Instant Buy & Sell a zadat coin, který si přejete koupit. Poté vyberte částku, kterou chcete utratit, a také měnu.

bittrex návod

Webová aplikace

Rozhraní nové burzy je přehledné a uživatelsky přívětivé. Na hlavním panelu je seznam podporovaných obchodních trhů s přehledy cen, objemem a procentem změny ceny za posledních 24 hodin. 

Nabídka mincí je uspořádána do kategorií, jako jsou všechny trhy, Oblíbené, páry BTC, páry ETH, páry EUR, páry USD a páry USDT. Existuje také kategorie pro tokenizované akcie a další kategorie nazvaná Rescently added, která obsahuje nové přírůstky do platformy. Samozřejmostí je také funkce vyhledávání, která vám umožní najít konkrétní obchodní pár, který nemusí být zahrnut v žádné z těchto kategorií.

Samotné obchodní rozhraní Bittrex má řadu funkcí a nástrojů, které mohou obchodníkům pomoci orientovat se na trzích. Integruje se s TradingView, což je jeden z největších dnes dostupných webů pro sledování cen kryptoměn. TradingView vám poskytuje přístup ke stovkám technických indikátorů a nástrojů pro kreslení a služba vám dokonce umožňuje vytvářet vlastní indikátory pro pokročilou analýzu.

bittrex recenze

Platforma vám poskytuje přístup ke knize objednávek Bittrex, stejně jako historii obchodů, otevřené objednávky a uzavřené objednávky. Takže můžete snadno sledovat změny v nákupních a prodejních aktivitách na kryptotrhu v reálném čase.

Typy objdnávek

Na Bittrexu je k dispozici mnoho různých typů objednávek. Ty vám mohou pomoci zajistit klid při obchodování na Bittrexu. Níže je uveden přehled dostupných typů objednávek.        

Základní typy objednávek

Tyto základní typy objednávek jsou k dispozici pro  použití na těchto platformách.   

 • Limit Order [Web][Mobil][API] – Příkaz k obchodování  určitého množství aktiva za určitou cenu. Nákupní příkaz bude vyplněn pouze za limitní cenu nebo pod ní a prodejní příkaz bude vyplněn pouze za limitní cenu nebo nad ní. 
 • Market Order [Mobil][Web][API] – Příkaz k okamžitému nákupu nebo prodeji určitého množství aktiv za nejlepší dostupnou cenu.  

Podmíněné typy objednávek

Podmíněné objednávky jsou pokročilé typy objednávek, které vám umožňují dát systému pokyn k automatickému zadání objednávky vaším jménem na základě tržních podmínek.

 • Stop Limit Order [Web][Mobil][API] – Příkaz k zadání limitního příkazu k nákupu nebo prodeji, pokud je poslední obchodní cena na trhu nad nebo pod danou úrovní.  
 • Trailing Stop/Stop Limit Order [Web][API] – Příkaz k zadání nákupního nebo prodejního příkazu, pokud je poslední obchodní cena na trhu o dané procento nad nebo pod nejnižší nebo největší obchodní cenou zaznamenanou na trhu od umístění objednávky.  
 • Ladder Limit [Web] –  Namísto nákupu nebo prodeje za jedinou cenu by se nastavily přírůstkové limity nákupu/prodeje nahoru a dolů v knize objednávek, nákup, když cena klesá, a prodej, když cena stoupá.

Typy objednávek podle doby platnosti

Doba platnosti popisuje, jak dlouho zůstane objednávka v platnosti, než bude zrušena. 

 • Good-Til-Cancelled [Web][Mobil][API] – Objednávka zůstává v platnosti, dokud není výslovně zrušena buď uživatelem, nebo Bittrexem. 
 • Fill-Or-Kill [Mobil][API] – Objednávka bude vyplněna okamžitě a úplně nebo je zrušena, aniž by byla vůbec vyplněna. Mobilní  aplikace  podporuje pouze  fill-or-kill pro tržní objednávky.   
 • Immediate-Or-Cancel [Web] [API] – Objednávka bude v maximální možné míře okamžitě vyřízena a poté zrušena.  

Existují dva další modifikátory, které mohou změnit chování objednávky: 

 • One Cancels the Other (OCO) [Web][Mobil][API] – Při zadávání podmíněného příkazu ho můžete spárovat s jiným existujícím příkazem nebo podmíněným příkazem, abyste zajistili, že bude proveden pouze jeden z páru. Pokud je podmíněný příkaz spárován s příkazem v knize příkazů, jakékoli provedení (vyplnění) tohoto příkazu bude mít za následek zrušení podmíněného příkazu. 
 • Post Only [Web][API] – Lze použít na limitní příkaz, aby bylo zajištěno, že příkaz bude buď umístěn do knihy, nebo bude okamžitě zrušen. 

Mobilní aplikace

Jako většina velkých kryptoměnových směnáren má i Bittrex vlastní mobilní aplikaci pro zařízení Android a iOS. Aplikace vám umožňuje bezproblémově obchodovat na cestách a poskytuje téměř všechny stejné nástroje jako webová aplikace Bittrex.

Mobilní aplikace Bittrex má silné bezpečnostní funkce a je vysoce flexibilní. V nabídce se snadno orientuje, což zrychluje tempo obchodování. Nástroje pro vytváření grafů se také poměrně snadno používají a upravují prstem, což vám umožňuje činit obchodní rozhodnutí na cestách.

bittrex návod

Aplikace také poskytuje přístup k vaší digitální peněžence, abyste mohli bez problémů spravovat svá digitální aktiva. Celkově vzato je aplikace Bittrex pohodlná, uživatelsky přívětivá, bezpečná, rychlá a dostupná, ať jste kdekoli.

Staking

Bittrex sice nabízí odměny za staking, ale ty jsou prozatím omezeny na jednu kryptoměnu – Cardano. Staking umožňuje držitelům kryptoměny vložit své držby a podílet se na odměnách, které připadají těm, kteří ověřují transakce.

Pokud držíte tokeny Cardano (ADA) v peněžence na Bittrexu, můžete získat až 5,5 % odměn.

Vklady a výběry

Chcete-li vložit prostředky na stávající účet Bittrex, můžete je buď převést ze stávající kryptopeněženky, nebo provést vklad ve fiat. Burza podporuje dva typy fiat vkladů:

 • Použití bankovní karty (pouze VISA)
 • Použití bankovního převodu (běžného nebo SEPA)

Pro vklady v USD nebo EUR musíte ověřit svůj účet a nechat svůj bankovní účet přidat na white list odesláním žádosti prostřednictvím zákaznického servisu Bittrex. To může trvat několik pracovních dní a připsání vkladu bankovním převodem obvykle trvá jeden pracovní den.

Minimální částka vkladu je 50 USD, přičemž neexistuje žádný maximální limit pro vložení peněz.

Vklady bankovní kartou jsou mnohem rychlejší, ale budou vás stát 3 % navíc z částky vkladu za transakci.

Pokud jde o výběr finančních prostředků nebo aktiv, můžete si vybrat jak fiat, tak krypto aktiva.

Výběry Fiat vyžadují, abyste měli ověřený bankovní účet spojený s vaším účtem Bittrex. Výběr fiat přímo na váš bankovní účet může trvat několik dní. Minimální částka pro výběr je 50 dolarů nebo ekvivalent.

Bezpečnost

Kromě rychlosti a efektivity je bezpečnost tou nejdůležitější vlastností Bittrexu. Platforma využívá „elastickou, vícestupňovou strategii peněženky“, která vede jejich bezpečný pohyb mincí od cold k hot peněženkám.

Kromě toho Bittrex využívá plné SSL šifrování své domény, což znamená, že všechna data, která posíláte na burzu, jsou bezpečná. Stejně jako u téměř všech burz umožňuje dvoufaktorové ověřování, které uživatelům umožňuje bezpečně se přihlásit ke svým účtům prostřednictvím aplikace Google Authenticator. Umožňuje také dva následující druhy whitelistingu:

 • Seznam povolených IP adres: přidáním na seznam povolených konkrétních IP adres uživatelé dávají Bittrexu pokyn, aby autorizoval aktivitu účtu, která pochází pouze z těchto adres.
 • Whitelisting peněženky: umožňuje uživatelům povolit výběry pouze do určených kryptopeněženek.

Další zásadní funkcí je služba Bittrex cross-chain recovery. Za jakýkoli vklad kryptoměny v hodnotě vyšší než 5 000 dolarů (v době vkladu) směnárna získá zpět prostředky, pokud byly omylem převedeny do peněženky nesprávného typu coinů a žádost bude odeslána do sedmi dnů od provedení vkladu.

Všechny tyto funkce dělají z Bittrexu jednu z nejbezpečnějších burz. Nikdy předtím nebyla hacknuta a pravděpodobně tomu tak zůstane i v budoucnu.

Zákaznický servis

Bittrex má o něco lepší tým zákaznické podpory než jiné burzy. Hlavní stránka podpory je na Zendesk . Zde můžete najít, podat a zkontrolovat lístky podpory, požadavky na funkce (jako jsou formuláře pro aktivaci funkce fiat vkladů) nebo se dozvědět o všech druzích záležitostí souvisejících s platformou, jako jsou často kladené otázky (FAQ), informace o webu, novinky a oznámení, informace o mincích, uživatelské příručky mobilních aplikací a mnoho dalšího.

Kromě Zendesk je zákaznická podpora Bittrex dostupná prostřednictvím:

 • Slack
 • Twitteru
 • Facebooku

Vzdělávací obsah

Bittrex nabízí ve své sekci Discover působivou knihovnu vzdělávacích zdrojů. Najdete zde články o široké škále krypto témat, například jak funguje těžba kryptoměn a co potřebujete vědět o daních z kryptoměn. Burza má také podrobné souhrny o více než 100 kryptoměnách, což je nesmírně užitečné, pokud se snažíte dozvědět více o tom, zda jsou kryptoměny dobrá investice.

bittrex recenze

Výhody

 • Podporováno mnoho coinů
 • Odstraňování nelegitimních projektů
 • Snadnost použití
 • Dobrá pověst

Nevýhody

 • Vklady Fiat prostřednictvím banky se zpracovávají několik dní
 • Rozsáhlé ověřovací procesy

Závěr

Bittrex je zajímavá platforma. Nabízí pokročilé technologie, obchodní a bezpečnostní řešení, stejně jako poměrně atraktivní strukturu poplatků, působivou řadu kryptoměn a přímé převody fiat-to-crypto. Někteří by však mohli mít pocit, že přísné požadavky KYC této burzy jsou překážkou. Celkově je Bittrex kryptoveterán, který by měl být docela schopný uspokojit potřeby nováčků i pokročilých obchodníků.

FAQ

Jaká je minimální velikost obchodu na Bittrexu?

Minimální velikost obchodu na Bittrexu je 0,00100000 BTC (100 000 satoshi).

Jaké je to s poplatky na Bittrexu?

Všechny obchody na Bittrexu podléhají poplatku ve výši 0,25 %. Za vklady a výběry se neplatí žádný poplatek.

Jak mohu vložit coiny do své peněženky?

Na stránce účtu klikněte na peněženku a poté vyberte peněženku, do které chcete vložit. Klikněte na „+“ vedle peněženky a kliknutím na „nová adresa“ vygenerujte adresu. Nakonec pošlete mince na tuto adresu.

Můj účet je deaktivován. Jak dlouho musím čekat, než bude povolena?

Účty jsou deaktivovány z několika důvodů. V závislosti na důvodech však může být účet automaticky aktivován po 48 hodinách.

Je Bittrex lepší ve srovnání s Coinbase?

Bittrex i Coinbase mají své výhody a nevýhody. Coinbase má však zjednodušeně řečeno lepší a hladší uživatelskou zkušenost, zatímco Bittrex nabízí spolehlivou a bezpečnou obchodní platformu.

Co je lepší: Binance nebo Bittrex?

Bittrex a Binance mají své vlastní nabídky a speciality. Ale Bittrex má snadněji použitelné rozhraní. To je to, co dělá Bittrex snadným pro začátečníky ve srovnání s Binance. Bittrex také nabízí jednominutové grafy pro obchodníky. Kromě toho Bittrex také účtuje levnější transakční poplatky a poplatky za obchodování ve srovnání s Binance.

Veškerý obsah v tomto článku slouží jen pro informační účely a v žádném případě neslouží jako investiční rady. Investice do kryptoměn, komodit a akcií je velmi rizikové a může vést ke ztrátám kapitálu.

Podobné články