Podle nejnovější zprávy se očekává, že adopce kryptoměn mezi obchodníky vzroste v příštích třech letech o 50 %. Vyplývá to z survey Ripple and Faster Payment Council, do kterého se zapojilo 300 platebních lídrů ve 45 zemích.
You might be interested in: 7 FAVORITE WAYS TO BUY A BITCOIN CARD IN 2022
Zájem o kryptoměny po celém světě roste
Zpráva naznačila, že technologie blockchain se v posledních letech objevila jako alternativa k nákladným platebním systémům. Objemy transakcí v kryptoprůmyslu pozoruhodně vzrostly, jen v USA v roce 2023 více než 5,5 milionu uživatelů použilo kryptoměny k platbám.
Mezi čtyři nejčastější případy použití kryptoplateb patří remitence, přeshraniční B2B platby, platby kartou a digitální platby. Lví podíl na tom mají převody, přičemž zahraniční pracovníci využívají kryptoměn, aby se vyhnuli vysokým transakčním poplatkům při posílání peněz domů svým rodinám.
Kromě toho, rostoucí přijetí bitcoinových plateb ze strany PayPal a Stripe také významně podpořilo přijetí. Kromě Bitcoinu se stablecoiny jako USDT a USDC těší značnému přijetí díky své nízké volatilitě. Uvádí se, že používání stablecoinů pro přeshraniční platby je o 80 % levnější než tradiční platební metody.
Přibližně 97 % respondentů v průzkumu věří, že krypto platby budou mít hlavní roli v rychlejších platbách během příštích tří let. Více než polovina dotázaných očekává, že většina obchodníků v tomto období zavede kryptoplatby.
Střední východ vede závod o adopci
Podle údajů z Ripple a FPC se většina platebních společností domnívá, že obchodníci po celém světě budou v blízké době používat více kryptoměn. Jak je vidět v grafu níže, výsledky průzkumu ukazují, že 64 % zástupců platebních společností na Blízkém východě věří, že více než 50 % obchodníků začne přijímat platby kryptoměnami během příštích tří let.
Následuje Evropa s 58 %, Severní Amerika 51 % a Afrika 51 %. Naproti tomu asi 17 % zástupců Latinské Ameriky věří, že k adopci dojde během tohoto období. A to navzdory rostoucí míře přijetí v regionu LatAm mezi formálními i neformálními podniky.
Regulační problém byl diskutován také v průzkumu Ripple a FPC. Pro většinu konzultovaných platebních společností (89 %) je nedostatečná jasnost regulace v sektoru kryptoaktiv „překážkou“ používání technologie blockchain pro platební systém.
Je však třeba připomenout, že v posledních měsících došlo v několika zemích k pokroku v regulaci sektoru kryptoměn. Země jako Venezuela a Salvador vytvořily komplexní právní rámec pro kryptoaktiva.
Země po celém světě, jako je Jižní Afrika, Brazílie a Singapur, navíc ve svých předpisech postupují vpřed. Průzkum zjistil, že „optimismus“ společností pro tento trh by mohl reagovat na „rostoucí chuť“ na „přístup a začlenění do širších finančních služeb.
Zdůraznil také, že jiné platební metody založené na technologii blockchain, jako jsou digitální měny centrální banky (CBDC), by zlepšily globální platební systémy.
-
Do not miss: WHERE TO BUY BITCOIN AND CRYPTOMEN