Ruská vláda a Iránská centrální banka údajně zvažují partnerství s cílem vytvořit nový stablecoin, který může usnadnit přeshraniční vypořádání. Token bude vázán na ocenění zlata.
Đừng bỏ lỡ: MUA BITCOIN VÀ CRYPTOMEN Ở ĐÂU
Vzájemná spolupráce Ruska s Iránem
Dựa theo Tin tức ruského média Vedomosti by místní úřady mohly spolupracovat s íránskou centrální bankou na spuštění nového kryptoaktiva zvaného „token of the Persian Gulf region“ (Token oblasti Perského zálivu).
Za předpokladu, že spatří světlo světa, nahradí v transakcích zahraničního obchodu fiat měny jako dolar, euro, rubl a další. Alexander Brazhnikov – výkonný ředitel Ruské asociace kryptoprůmyslu a blockchainu – uvedl, že mince bude kryta zlatem a bude používána ve speciální ekonomické zóně v Astrachani.
Tyto dva národy nedávno podepsaly smlouvu o usnadnění obchodu prostřednictvím dopravního systému v Kaspickém moři, přičemž severním cípem sítě je ruské město Astrachaň.
Anton Tkachev – člen výboru Dumy pro informační politiku – potvrdil zvěsti o vytvoření nového stablecoinu. Upřesnil však, že o takovém kroku by se mohlo aktivně diskutovat pouze tehdy, když ruská vláda zavede vhodný regulační rámec na svůj místní kryptoměnový sektor.
Anatolij Aksakov – předseda pro finanční trhy – na konci roku 2022 nói, že úřady budou mít tato pravidla připravena do konce roku 2023:
“Mohu všechny ujistit, že příští rok určitě budeme mít krypto jako legální produkt, určitě bude existovat legislativa… Mohu jen jednoznačně říci, že je nelze v Ruské federaci použít jako platební prostředek pro vnitřní vypořádání.”
Írán a Rusko sdílejí podobné názory na kryptoměny
Rusko, konkrétně jeho centrální banka, neprojevilo k odvětví digitálních aktiv zrovna nejpřátelštější postoj. Navrhlo úplný zákaz, ale ministerstvo financí později zmírnilo tón na „pouze“ prováděcí předpisy.
Zákonodárci se již měsíce pokoušejí vytvořit národní platformu pro kryptoměny založenou na standardech moskevské burzy. V listopadu, úřady o tom také jednaly s účastníky trhu a nyní čekají na souhlas ministerstva financí a Bank of Russia.
Jednou z oblastí, na kterou se chce Rusko soustředit, je těžba BTC. Prezident Vladimir Putin loni řekl, že v tom vidí potenciál.
Centrální banka Íránské islámské republiky se ke kryptoměnám stavěla také dost negativně a v roce 2018 zakázala domácím bankám a finančním institucím s nimi nakládat. Vláda vyhlásila válku nelegálním těžařům BTC a zároveň pozastavila i legální provozovatele, aby zachovala stabilitu národní elektrizační soustava.
Bạn có thể quan tâm: 7 CÁCH MUA THẺ BITCOIN ĐƯỢC YÊU THÍCH NHẤT TRONG NĂM 2022