Kryptoměny a NFT nejsou běžným majetkem. Mají specifické vlastnosti a jsou založeny na blockchainu, a proto SEC a CFTC spolupracují na úpravě formuláře PF.
Mohlo by vás zaujímať: 7 OBĽÚBENÝCH SPÔSOBOV AKO KÚPIŤ BITCOIN KARTOU V 2022
SEC a CFTC pracují na formuláři PF
V roce 2008 po velké krizi týkající se Lehman Brothers kvůli neprůhledným produktům s pochybnými finančními prostředky uvnitř nebo takzvanými subprime hypotékami vytvořila Komise pro cenné papíry a burzu (SEC) formulář PF, dokument, ve kterém se uvádí typ finančního nástroje, jeho specifikace a je třeba poznamenat částky držené v portfoliu.
Dnes se trh s kryptoměnami dostal na více než bilion dolarů a jeho váha začíná být pociťována v globálních financích do té míry, že američtí regulátoři uvažují o tom, zda implementovat formulář PF a jak to udělat.
Formulář PF je formulář pro podávání zpráv pro určité investiční poradce, kteří jsou registrováni u SEC, včetně těch, které jsou také registrované u CFTC.
SEC a Commodity Futures Trading Commission (CFTC) se rozhodly upravit dokument tak, aby v něm našly prostor i digitální měny a NFT se specifickými položkami a následně mohou být v případě potřeby monitorovány příslušnými orgány.
Investiční poradci podávající zprávy na formuláři PF budou povinni zveřejnit odhad procenta čisté hodnoty aktiv vykazujícího fondu věnovaný digitálním aktivům. Poradci by také museli hlásit dolarovou hodnotu dlouhých pozic a dolarovou hodnotu krátkých pozic v digitálních aktivech. Dále by bylo vyžadováno zveřejnění informací o syntetických a derivátových pozicích v digitálních aktivech.
Podľa SEC a CFTC navrhované změny jsou navrženy tak, aby zlepšily užitečnost údajů formuláře PF, aby se zlepšila schopnost Rady pro dohled nad finanční stabilitou posuzovat systémová rizika a také aby se posílil dohled nad poradci soukromých fondů ve světle růstu odvětví soukromých fondů.
Navrhované změny se zabývají širokou škálou témat, včetně digitálních aktiv. Navrhovaná pravidla definují pojem „digitální aktivum“ tak, aby zahrnoval aktivum, které je vydáváno nebo převáděno pomocí technologie distribuované účetní knihy nebo blockchainu („technologie distribuované účetní knihy“), a nejen výhradně, takzvané „virtuální měny“, „mince“. “ a „tokeny“. Podle navrhované verze se tyto typy aktiv také běžně označují jako „krypto aktiva“ a pro účely návrhu jsou tyto různé pojmy považovány za synonyma.
Nenechajte si ujsť: KDE KÚPIŤ BITCOIN A KRYPTOMENY