Hlavní komoditní stratég Bloomberg Intelligence Mike McGlone varoval, že „kryptoměny mohou čelit své první skutečné recesi“. Zpřísnění Federálního rezervního systému navzdory riziku recese „by mohlo být primárním protivítrem pro většinu rizikových aktiv, zejména kryptoměn,“ dodal.
Nenechajte si ujsť: KDE KÚPIŤ BITCOIN A KRYPTOMENY
„Kryptoměny mohou čelit své první skutečné recesi“
Zatímco kryptoměnový trh začíná konsolidovat své býčí pokroky od přelomu roku, Bloomberg Intelligence (BI), analytická pobočka agentury Bloomberg, minulý týden zveřejnila svůj výhled pro kryptoměny na únor 2023. Hlavní komoditní stratég BI Mike McGlone uvedl:
Kryptomeny mohou čelit své první skutečné recesi, což obvykle znamená nižší ceny aktiv a vyšší volatilitu.
Poslední významný ekonomický pokles v USA, finanční krize, vedla ke zrodu Bitcoinu, možný nadcházející ekonomický reset může znamenat podobné milníky,“ dodal.
Při srovnání historického výkonu kryptoměn a akciového trhu vysvětlil odborník na komodity, že „klíčovou otázkou je, jak velká bude cenová bolest, než se obnoví dlouhodobější zisky“, a poskytl graf, který ukazuje Nasdaq 100 na paritě s 200týdenním klouzavým průměrem Bitcoin na základě historie amerických recesí.
S ohledem na to McGlone dále zdůraznil, že:
V roce 2022 index dosáhl dna téměř o 70 % pod tímto průměrem a v roce 2009 se snížil asi o 40 %. Neočekáváme, že kryptotrh bude ušetřen, pokud bude příliv do rizikových aktiv nadále ustupovat.
Zpřísnění Fedu „by mohlo být primárním protivítrem“ pro kryptoměny
„Akce centrální banky mají dopady a většina rizikových aktiv v recesích padá. To by mohlo znamenat potíže pro kryptoměny, které patří mezi nejrizikovější,“ poznamenal. “Dno kryptoměn mohlo přijít se zánikem FTX, ale možný je i scénář, který se více podobá kolapsu Lehman Brothers, kde bylo minimum mnohem níže asi o 6 měsíců později.”
Správa pokračuje:
Zpřísnění Fedu navzdory riziku recese by mohlo být primárním protivítrem pro většinu rizikových aktiv, zejména kryptoměn. Strategie nákupu a držení mohou těžit na úkor těch spekulativnějších a více využívajících páku, s výhradou rostoucí volatility typické pro medvědí trhy.
„Pandemie byla velkým narušením, které může ovlivnit trhy na roky. Zažehlo to největší fiskální a monetární pumpu v historii, a ta je stále v procesu dumpingu,“ dodává zpráva.
Mohlo by vás zaujímať: 7 OBĽÚBENÝCH SPÔSOBOV AKO KÚPIŤ BITCOIN KARTOU V 2022