Boj Federálního rezervního systému USA proti inflaci nemusí být u konce, dokud neztratíte peníze vložené v kryptoměnách.
Вам может быть интересно: 7 ЛЮБИМЫХ СПОСОБОВ КУПИТЬ БИТКОИН-КАРТУ В 2022 ГОДУ
Čeká Fed až přijdete o peníze investované v akciích a kryptoměnách?
Důvod, proč se vrací k základům centrálního bankovnictví. Fed dělá to, co dělá s měnovou politikou (v dnešní době zvyšováním úrokových sazeb) a filtruje ekonomiku tím, že mimo jiné ovlivňuje, kolik stojí klíčová aktiva – „finanční podmínky“, v žargonu centrální banky.
Finanční podmínky lze obecně definovat jako snadnost, s jakou mohou firmy a domácnosti získat přístup k financím.
Po většinu tohoto roku byl Fed vůči trhům, jako jsou akcie, optimistický a připravoval obchodníky předem (tzv. „forward guidelines“) na nadcházející změny měnové politiky. Ale zdá se, že je to minulost. V červenci předseda Fedu Jerome Powell oznámil, že centrální bankéři toto přestanou praktikovat.
„Je jasné, že Fed chce mít přísnější finanční podmínky, které zahrnují nižší ceny akcií,“ napsal Brian Overby, senior market stratég v Ally.
A to pravděpodobně znamená i kryptoměny, protože ceny kryptoměn silně korelovaly s akciemi. To je pravděpodobně nevítaná zpráva pro kryptoinvestory, kteří již utrpěli hluboké ztráty.
Podle údajů se Bitcoin již za celý rok propadl o více než 57 % a potýká se s rozsáhlím výprodejem kryptoaktiv podporovaným bankroty v odvětví a problematickým globálním makroekonomickým prostředím.
Americká centrální banka má dvě priority: cenovou stabilitu a maximální zaměstnanost. Právě teď nejsou ceny stabilní, inflace je výrazně nad 2% cílem Fedu. Míra nezaměstnanosti je stále nízká a zaměstnavatelé přidávají více než 300 000 pracovních míst měsíčně. To je skvělá zpráva pro uchazeče o zaměstnání, ale naopak něco, co by mohlo podnítit inflaci a zvýšit tlak na Fed, aby podnikl ještě důraznější opatření. To znamená potenciální problémy pro trhy, jako jsou akcie a kryptoměny.
„Fed chce vytvořit efekt obráceného bohatství a přimět lidi, kteří vlastní aktiva, aby přehodnotili některé své nákupní zvyky a možná zpomalili poptávku,“ řekl Jim Bianco, prezident Bianco Research. “Je to nebezpečná hra,” dodal.
Přestože se hrubý domácí produkt USA již dvě čtvrtletí za sebou snižoval, ekonomika se zdá být v dostatečně dobré kondici, aby ustála pokračující agresivní zvyšování sazeb. Další známky slabosti však otestují odhodlání Fedu a donutí Fed zhodnotit, jak velkou bolest chce na trzích způsobit.
“Je velmi pravděpodobné, že centrální bankéři by mohli velmi dobře ustoupit, jakmile budou čelit skutečně špatným číslům zaměstnanosti, ale zatím tomu tak nebylo,” řekl Bianco.
Не пропусти: ГДЕ КУПИТЬ БИТКОИН И КРИПТОМЕН