Před sedmi měsíci současný majitel Twitteru Elon Musk řekl, že před akvizicí giganta sociálních sítí integruje platby криптовалюты. Podle zdrojů tým pracuje na infrastruktuře pro platební platformu a Twitter pokračuje v regulačních schváleních a registracích.
Не пропусти: ГДЕ КУПИТЬ БИТКОИН И КРИПТОМЕН
Plán Elona Muska pro platební systém na Twitteru pokročil, později přidá kryptoměnu
Zdá se, že Elon Musk pokračuje v plánech na integraci platebního systému do Twitteru. Podle zdrojů citovaných Financial Times (FT) pracuje Esther Crawfordová na logistice a vytvořila malý tým. Elon Musk již dříve uvedl svůj záměr vytvořit platební systém a v polovině června 2022 se současný majitel Twitteru zmínil o integraci kryptoměn.
„Myslím si, že by dávalo smysl integrovat platby do Twitteru, aby bylo snadné posílat peníze tam a zpět, a fiat měny i krypto – v podstatě cokoli, co by někdo považoval za užitečné,“ popsal Musk během prvního setkání se zaměstnanci Twitteru.
Zdroje citované FT uvádějí, že Twitter také usiluje o regulační registrace a státní licence. Ti obeznámení s tématem uvedli, že Twitter začal žádat o finanční licence v několika státech. Publikace FT také uvádí, že Elon Musk jmenoval Esther Crawfordovou do pozice generálního ředitele Twitter Payments. Podle zdrojů FT bude platební systém zpočátku zpracovávat fiat měny a později plánuje přidat kryptoměny.
Předtím, než Elon Musk převzal Twitter, představil bývalý generální ředitel Jack Dorsey v roce 2021 beta verzi služby pro spropitné ve formě kryptoměn a funkce NFT. V dubnu 2022 Twitter začal spolupracovat s platebním gigantem Stripe na zavedení krypto plateb.
V listopadu 2022 se Twitter zaregistroval u americké sítě pro prosazování finančních zločinů (FinCEN), aby mohl legálně zpracovávat finanční prostředky. Během podcastu na Twitter Spaces Elon Musk řekl, že si dokáže představit, jak Twitter nabízí účty na finančním trhu a debetní karty.
Avšak hlavní analytička a expertka na platby Lisa Ellis z Moffettnathanson LLC řekla FT, že firmy čelí mnoha regulačním překážkám, když se stávají platebními společnostmi, a mnohé z nich po počátečních pokusech končí. „Mnoho [technologických společností] experimentuje a pak to vzdá,“ řekla Lisa Ellis. „Dlouhodobé investice a riziko s potenciálními pokutami za problémy a nutnost trvale licencované infrastruktury pro dodržování předpisů považují za zátěž.“
Вам может быть интересно: 7 ЛЮБИМЫХ СПОСОБОВ КУПИТЬ БИТКОИН-КАРТУ В 2022 ГОДУ