FOMC, složený ze sortimentu guvernérů Federálních rezerv a regionálních prezidentů Fedu, na svém zasedání začátkem tohoto měsíce zvýšil úrokové sazby o 25 bps na cílové rozpětí 4,50-4,75 %. Jednalo se o zpomalení po zvýšení sazeb o 50 bps na posledním zasedání v roce 2022, po kterém následovaly čtyři po sobě jdoucí zvýšení sazeb o 75 bps.
V zápisu z jednání bylo uvedeno, že členové FOMC očekávají, že další zvýšení úrokových sazeb bude nezbytné, aby se zajistilo, že se inflace udržitelně vrátí k cíli 2,0 %. Téměř všichni členové FOMC podpořili zpomalení zvýšení sazeb na 25 bps. „Rizika růstu inflace zůstala klíčovým faktorem utvářejícím výhled politiky,“ stálo v zápisu, zatímco několik úředníků varovalo, že nedostatečně restriktivní postoj by mohl brzdit pokrok při snižování inflace.
-
Mis niet: WAAR BITCOIN EN CRYPTOMEN KOPEN?
Horká americká data vyvolala velký posun v očekávání trhu
Poslední zveřejněné zápisy ze zasedání Fedu přicházejí poté, co mnozí v posledních několika týdnech otočili své očekávání. Abychom byli konkrétnější, na konci ledna většina analytiků předpovídala pouze dvě další zvýšení úroků o 25 bazických bodů – jedno na únorovém zasedání, které proběhlo, a poté poslední na březnovém zasedání.
Někteří účastníci trhu dokonce sázeli na to, že únorové zvýšení sazeb o 25 bazických bodů by mohlo být posledním. To bylo reprezentováno skutečností, že v té době peněžní trh implikoval pravděpodobnost, že v březnu nedojde k žádnému zvýšení sazeb a sazby zůstávající v rozmezí 4,50-4,75 % se podle údajů CME pohybovaly kolem 20 %.
Nicméně, tento měsíc řada silnějších/žhavějších, než se očekávalo zveřejnění údajů v USA, včetně lednové zprávy o pracovních místech, zprávy CPI a výsledků průzkumu ISM PMI, vyvolala velký posun v očekávání trhu. Vzhledem k tomu trhy nyní implikují 27% pravděpodobnost, že by Fed mohl příští měsíc zvýšit úrokové sazby o 50 bps (na 5,25-5,50 %).
To vyvolalo oživení indexu amerického dolaru (DXY) a amerických výnosů a v poslední době zatěžovalo americké akcie.
Kryptoměny se zatím dokázaly zotavit, a to i přes tyto makro problémy – slabší ceny akcií, silnější dolar a vyšší výnosy. Ale spokračujícím růstem se někteří obchodníci se obávají, že rizika korekce rostou.
Cryptocurrency prijzen, zejména těch hlavních, jako je Bitcoin en Ethereum, měly v posledních několika letech poměrně silnou pozitivní korelaci s americkými akciemi, zejména velkými technologickými jmény.
Slabá výsledková sezóna firem ve 4. čtvrtletí 2022, která silně naznačuje, že v roce 2023 přichází recese, v kombinaci se stále toxičtějším výhledem úrokových sazeb, by mohla v blízké budoucnosti jistě poslat akcie dolů. Dokud se výhled pro americké akcie nezlepší, měli by kryptoobchodníci mírnit vzrušení.
Mogelijk bent u geïnteresseerd in: 7 FAVORIETE MANIEREN OM EEN BITCOINKAART TE KOPEN IN 2022