Nejlepší cashback portály 2020

Pravidelné nákupy na internetu vám mohou zajistit příjemné slevy, kdy s vašimi nákupy získáte také část peněz zpět. Pokud se rozhodnete pro zprostředkované nákupy přes cashback portály, získáte v průměru slevu 2 – 8 % z ceny produktu. Běžně byste takové výhody nedosáhli. Peníze, které takovým způsobem ušetříte, poté dostanete zpět po zaplacení zboží ve formě tzv. zpětné slevy. Srovnání cashback portálů vám poskytne přehled o tom, jak cashback portály fungují a které vám přinesou nejvýhodnější podmínky pro vás.

Srovnání cashback portálů

Přehledná a srozumitelná tabulka přináší přehled nejlepších a nejpopulárnějších cashback portálů, které působí na českém trhu. Můžete si porovnat slevy, odměny, zastoupení e-shopů a tímto způsobem poté vybrat nejvhodnější portál. Informace jsou získávány z webových stránek a obchodních podmínek uvedených cashback portálů. V tabulce také naleznete malou nápovědu, pro každý cashback portál existuje detailní popis.

Název cashback portáluSlevaVýše vstupního bonusuOdměny za doporučeníAktuální počet e-shopůProvozní poplatkyAktivní uživateléMinimální výplataDalší informace
Tipli.cz33 %100 Kč 150 Kč592bez poplatků300 tisíc od 1 KčNavštívit stránku
PlnáPeněženka.cz25 %50 Kč 300 Kč611bez poplatků400 tisícod 1 KčNavštívit stránku
VratnéPeníze.cz15 %50 Kč100 Kč355bez poplatků100 tisícod 300 KčNavštívit stránku
Refundo.cz20 %50 Kč105 Kč565bez poplatkůnení uvedenood 25 KčNavštívit stránku
Hamty.cz30 %-200 Kč374240 Kčnení uvedenood 50 KčNavštívit stránku
Získejte.cz35 %100 Kč200 Kč476bez poplatkůnení uvedenood 299 KčNavštívit stránku

Vybíráme pro vás pouze aktuální a populární cashback portály, které jsou dostupné na českém trhu, málo využívané služby jsou vyřazeny.

Důležité informace

Následující otázky a odpovědi vám pomohou získat potřebné informace o tom, co to znamená cashback a jak cashback portály fungují.

1. Co je cashback portál?

Termín cashback znamená, že si po provedeném nákupu, který zaplatíte platební kartou, necháte vyplatit také hotovost. Nicméně, tento článek je věnován cashback portálům a v tomto případě se jedná o získanou provizi ze zprostředkovaného online nákupu. Cashback portál vám pomůže ušetřit peníze z vašich nákupů.

2. Jak cashback portály fungují?

První krok začíná registrací do některého z cashback portálů. který funguje na českém trhu. Poté pomocí odkazu, který je umístěn na cashback portálu navštívíte vybraný e-shop a začnete nakupovat běžným způsobem. Jakmile provedete platbu za vybrané zboží nebo služby, bude eshopem vyplacena provize cashback portálu, se kterým se následně podělíte o určité procento z tohoto nákupu.

3. Co zaplatím cashback portálu?

Většina cashback portálů je zdarma a fungují na základě provizí, které jsou vyplaceny od internetových obchodů za nákupy zboží a služeb. Zboží zakoupené takovým způsobem vás stále vyjde o něco levněji, než u standardního nákupu.

4. Z jakých finančních prostředků vrací cashback portály uživatelům peníze nazpět?

Internetové obchody obvykle platí za příchozího návštěvníka (sociální sítě, SEO, reklamy, emailing) a cashback je druh propagace, která je pro eshop do jisté míry výhodná. Po dokončení obchodu je cashback portálu vyplacena provize eshopem a vy získáte určitou část těchto peněz. Jedná se slevu, kterou byste obvyklým způsobem nezískali.

5. Jakou částku z nákupu získám zpět?

Peníze bohužel nezískáte z celé částky vaší zaplacené objednávky. Sleva nemůže být uplatněna na poštovné, balné a další související poplatky. Ve skutečnosti s jedná o procenta přímo z daného produktu nebo služby bez DPH. Informace o výši slevy je vždy vyjádřena v procentech u každého internetového obchodu. Sleva se může lišit podle druhu zboží a zejména u velkých obchodů.

6. Jak vybrat svůj cashback portál?

Cashback portály se liší především ve výši provize, kterou obdržíte po zaplacení zboží nebo služeb. Nabízeny jsou také různé odměny a bonusy (odměna za doporučení portálu, vstupní bonusy apod.) které se mohou vzájemně lišit. Každý portál také spolupracuje na cashbacku s jinými a různými internetovými obchody. V naší srovnávací tabulce si můžete jednotlivé cashbacky porovnat.

7. Co musím udělat pro získání peněz za nákup zpět?

Nejprve je nutné provést registraci do vámi vybraného cashback portálu. Na základě vámi zadaných údajů vám poté bude vyplaceno dané procento z částky. Prostřednictvím nabízeného odkazu se poté proklikáte do požadovaného eshopu (Mall, Pilulka, Baťa, Zoot, AliExpress…). Poté je důležitá aktivace cookies u vašeho internetového prohlížeče, zde se ukládá informace pro poskytnutí provizí. Cashback portálu nebude poskytnuta informace o tom, jaké zboží jste zakoupili. Aby vše fungovalo správně, je doporučováno vypnutí rozšíření do prohlížeče AdBlock.

8. Oblíbený eshop se v cashback portálu nenachází

Pokud se váš oblíbený obchod nenachází v seznamu cashback portálů, poté bohužel nezískáte z nákupu žádné peníze zpět. Kontaktujte případě váš cashback portál, který se může pokusit vyjednat podmínky s eshopem pro provoz cashbacku.

Výhody a nevýhody cashback portálů

Určitě víte, že je možné narazit během vašich nákupů na internetu na výhodné akce nebo slevy. Teď zkuste přemýšlet a představte si, že můžete nakupovat se slevou během celého roku a ušetřit za rok až několik tisíc korun. Část peněz vám právě vrátí cashbackové portály. Internetový obchod získá díky cashback portálu nově přivedené zákazníky a následně cashback portálu vyplatí provize za jejich nákupy, takže se s vámi rozdělí o provizi.

Hlavní výhody:

Nevýhody cashback portálů

Nákup přes cashback portály nepředstavuje žádná rizika nebo negativa. Je potřeba si pouze uvědomit, že nákupy se vyplatí spíše z dlouhodobého hlediska. Při pravidelných nákupech dokážete ušetřit více peněz než při jednorázovém nákupu. Vztahuje se to také k výběru bonusů, které získáte nad rámec vrácených peněz v nákupů v internetových obchodech. Vyplácejí se při naspoření určité částky, čehož při prvním nákupu nejste schopni ještě dosáhnout. Také se může stát, že u některých portálů bude docházet k vypršení bonusů. V takovém případě nezískáte peníze zpět z celé objednávky, ale pouze ze samotného produktu bez DPH.

Velké internetové obchody nabízejí poměrně vysoký cashback, obvykle až 10 %, to se může týkat pouze vybraných produktů. Na ostatní produkty se může vztahovat nižší procento. Také se může stát, že cashback portály nespolupracují s vaším oblíbeným internetovým obchodem, kde pravidelně provádíte své nákupy.

Mohlo by vás zajímat: AliExpress – návod, recenze a tipy

Exit mobile version