Obsah

Ledger Nano S recenze, kde koupit (2019)

Ledgeru Nano S recenze a představení

Ledger Nano S je hardwarová peněženka pro držení vedoucích a nejpodstatnějších kryptoměn. Pokud chcete finančně dostupnou a bezpečnou peněženku, Ledger Nano S je to pro vás.

Společnost Ledger se rychle ustanovila, jako jednou z nejdůležitějších na trhu s kryptoměnovými peněženkami. V roce 2016 vypustili Ledger Nano S, hardware peněženku, ve které můžete skladovat Bitcoin, Ethereum a řadu kryptoměn.

Ledger Nano S peněženka se může se může chlubit množstvím bezpečnostních opatření a poměrně přátelskou cenou – jde o nejlevnější hardware peněženku s obrazovkou. Proč je to důležité? To se za chvilku dozvíte.

Co je Ledger Nano S peněženka?

Pokud hledáte peněženku na Bitcoin a kryptoměny, Ledger Nano S hardwarová peněženka by pro vás mohla být poměrně zajímavá a dostupná možnost.

Na rozdíl od svých předchůdců, Nano a Ledger HW.1, Nano S má zabudovanou LED (OLED) obrazovku, což řadí tento produkt do stejné ligy s TREZORem a KeepKey. Příjemný OLED displej znamená, že když transakce můžete dodatečně ověřovat pomocí samotné peněženky stisknutím jednoho tlačítka.

ledger nano S peněženka

Je důležité brát na paměť to, že Ledger Nano S hardwarová peněženka se k počítači připojuje pomocí USB. Pokud si zařízení objednáte, toto obdržíte v balení:

 • Zařízení Ledger Nano S peněženka
 • 1x USB kabel
 • Lanyard, který vám umožní nosit zařízení kolem krku
 • Klíčenku s jedním prstencem
 • Recovery sheet pro zapsání seedu

  Ledger Nano S recenze
  Obsah balení Ledger Nano S

„Seed“ je seznam slov, který můžete použít, pokud byste někdy chtěli získat přístup ke svému účtu v případě, že byste zařízení ztratili.

Peněženka Ledger Nano S
Zapojená peněženka Ledger Nano S

Kompatibilita

 • Operační systémy: Windows (7+), Mac (10.8+), Linux nebo Chrome OS. Vyžaduje Chrome nebo Chromium.
 • Pracuje s danými software peněženkami: Ledger Wallet Bitcoin, Ledger Wallet Ethereum, Ledger Wallet Ripple, Copay, Electrum, Mycelium, MyEtherWallet, GreenBits, BitGo.

Jak vložím kryptoměnu do Ledger Nano S peněženky?

Stejně jako u ostatních hardware peněženek, neskladuje Ledger Nano S peněženka vaše aktiva na samotném zařízení. Místo toho je sleduje na blockchainu. Ledger Nano S hardwarová peněženka drží a hlídá vaše soukromá data (např. soukromý klíč) potřebná pro přístup a manipulaci s vašimi digitálními coiny.

Jinak řečeno, od té doby, co připojíte Nano S ke svému počítači, bude dělat veškerou práci typu podepisování transakcí, v bezpečném prostředí.

Jak odeslat nebo přijmout platby s Ledger Nano S?

Proces nastavení Ledger Nano S je poměrně přímočarý. Když budete následovat tyto kroky, neměli byste mít problém s odesíláním ani s přijímáním transakcí.

 1. Připojte zařízení Ledger Nano S ke svému počítači přes USB kabel.
 2. Vyberte si PIN kód.
 3. Zazálohujte si svou recovery phrase.
 4. Nainstalujte Ledger Apps, nebo jiný software pro peněženku dle vašeho gusta.
 5. Začněte zasílat a přijímat platby.

Jak bezpečný je Ledger Nano S?

Nano S nabízí množství zabudovaných bezpečnostních opatření, které by vám měli zajistit co nejbezpečnější zkušenost.

 • Offline skladování –celá pointa hardware peněženek je, že je můžete využít pro skladování kryptoměn offline, mimo dosah hackerů. Ledger Nano S zde není výjimkou.
 • Bezpečnostní PIN kód –Jednou z prvních věcí, které vás Nano S donutí udělat, je výběr bezpečného PIN kódu. Tento 4-číselný kód je požadován pokaždé, když zašlete platbu. Pokud vložíte špatný PIN, zařízení se smaže.
 • Záloha a Obnovení –I když ztratíte samotné zařízení, nebo dojde k jeho zablokování, pořád se ke svému zařízení můžete dostat pomocí své recovery phrase.
 • Pokročilé možnosti pro recovery phrase –Ledger Nano S nabízí možnost zvolit si pokročilá opatření pro své zabezpečení. Ty se však doporučují jen pro ty, kdo ví, jak s nimi naložit.

Kde koupit Ledger Nano S

Jak už bylo dříve zmíněno, Nano S si můžete zakoupit na oficiálních stránkách Ledger aneboAlza.cz.

 

Pro a proti Ledger Nano S recenze

Pro

 • Umožňuje skladovat množství prominentních kryptoměn.
 • Zabudované množství softwarových peněženek.
 • OLED diplej umožňuje dvojitou kontrolu při každé transakci.
 • Jedna z nejlevnějších OLED hardware peněženek

Proti

 • Reputace není na úrovni jiných hardware peněženek, jako třeba TREZOR (nebo aspoň zatím ne).
 • Český support

Další kroky

Pokud hledáte hardware peněženku, už jste pravděpodobně narazili na TREZOR, KeepKey a teď na Ledger. Všechny představují velmi kvalitní produkt, avšak Ledger Nano S je nejlevnější alternativa, která je jinak skoro identická ve vlastnostech.

FAQ – Často kladené otázky

Co když zapomenu svůj PIN kód?

Máte tři pokusy vložit správný PIN. Po třech pokusech se NANO S přenastaví na tovární nastavení. Vaše jediná možnost potom je použít svůj 24-slovní recovery seed.


Co když ztratím svou peněženku?

Pokud ztratíte Nano S, můžete si celé své bohatství obnovit na jiné Ledger zařízení, nebo na kompatibilní softwarové peněžence (například Mycelium). V obou případech budete potřebovat svůj 24-slovní recovery seed.


 

Mohlo by vás zajímat: Peněženka Trezor

 

DIGITALNITREND doporučuje Binance

Začni obchodovat s více než 150 kryptoměnama už dnes.

Registrace