Obsah

Kde koupit a prodat Bitcoin a kryptoměny s cílem získat nejlepší sazby.

Chcete obchodovat s Bitcoinem a jinými kryptoměnami, ale nevíte, kde začít? Jedna z prvních věcí, kterou musíte udělat, je najít nejlepší Bitcoin burzy a směnárny kryptoměn. Najděte ideální místo pro nákup a prodej kryptoměn. K dispozici je široká škála platforem, přečtěte si, jak porovnat vaše možnosti. Zjistěte, který je nejlepší broker pro obchodování kryptoměn.

Co je to burza a směnárna kryptoměn?

bitcoin burzy nejlepší bitcoin burzy nákup a prodej kryptoměn směnárny kryptoměn nejlepší broker pro obchodování kryptoměnBurza kryptoměn je online platforma pro obchodování, nákup a prodej kryptoměn. Některé burzy umožňují obchodování prostřednictvím fiatových měn (např. USD). Zatímco jiné burzy vám umožní nákup kryptoměn pomocí jiné kryptoměny (např. Bitcoin (BTC) a Ether (ETH)).

Existují burzy navržené pro začínající obchodníky s kryptoměnami. Stejně tak jako platformy určené pro instituce.

Protože ne každá burza podporuje všechny dostupné kryptoměny a tokeny, možná budete muset použít více kryptoměnových platforem pro nákup a prodej určitých kryptoměn nebo měn.

Různé typy burzy kryptoměn

Termín směnárna může být použit pro celou řadu platforem kryptoměn:

Brokeři

Nejvhodnější pro nováčky a uživatele, kteří hledají rychlý a snadný způsob, jak koupit kryptoměny.

Slabé stránky: dražší než ostatní možnosti, nemusí existovat tak široký výběr kryptoměn.

Brokeři často nabízejí nejjednodušší a nejpohodlnější způsob nákupu kryptoměn. Nákup Bitcoinu nebo jakéhokoli altcoinu od brokera je v podstatě jako nákup z obchodu kryptoměn. Broker nakupuje kryptoměny nebo tokeny při velkoobchodních sazbách. Poté přidá vlastní marži a pak danou měnu prodá vám.

Brokeři nabízejí rychlý a přímý vstup do světa kryptoměn. Jejich platformy jsou navrženy pro snadné použití a můžete zaplatit za svůj nákup pomocí fiatové měny. Často i za použití kreditní nebo debetní karty.

Hlavní nevýhodou této možnosti je cena. Budete muset zaplatit i transakční poplatky. Nejlepší broker pro obchodování kryptoměn je například Coinbase a CoinSpot.

Obchodní platformy

Nejlepší pro nákup a prodej široké škály měn, nejnižší poplatky.

Platformy mohou vyděsit nové uživatele a nemusí být přímo možné směnit požadované měny.

Platformy pro obchodování s kryptoměnami patří k nejrozšířenějším pro nákup a prodej kryptoměn. Spojují kupující s prodávajícími a účtují si poplatek za usnadnění každé transakce.

Tyto platformy můžete použít ke směně kryptoměn za aktuální tržní kurz nebo stanovený limit. Některé stránky nabízejí i pokročilejší funkce. To jsou například příkazy stop-loss.

Obchodní platformy mají tendenci poskytovat přístup k různorodější škále měn než brokeři a často vám pomohou plánovat vaše obchody pomocí grafů. Tyto platformy nabízejí nižší poplatky a lepší kurzy ve srovnání s brokery.

Nicméně, není možné přímo směnit jednu kryptoměnu za jinou kryptoměnu. Jste omezeni obchodními páry, které jsou podporované vámi zvolenou platformou. Bitcoin a Ether jsou nejčastěji obchodované kryptoměny a jsou v párech se širokou škálou altcoinu.

Obchodní platformy pro kryptoměny mohou také vyděsit a zmást nové uživatele.

Mezi příklady velkokapacitních obchodních platforem patří Binance a Bittrex.

Peer To Peer směny

Nejlepší řešení pro zachování anonymity, který vám dává větší kontrolu nad obchodem.

Nevýhody: ceny obvykle vyšší než tržní sazby, určitá míra rizika.

Tyto platformy umožňují přímý P2P obchod mezi lidmi na celém světě. Burza vystupuje jako zprostředkovatel, přičemž prodávající je schopen nastavit vlastní cenu a platební metody.

Hlavní výhodou P2P směn je, že vám umožňují rychle a anonymně nakupovat nebo prodávat mince v případě jakéhokoli druhu obchodu nebo platební metody.

Nevýhodou je to, že často zaplatíte nad tržní ceny a může být také riskantnější než jiné možnosti. Aby se vyvážila rizika, některé platformy budují escrow funkce a reputační systémy s cílem identifikovat spolehlivé kupující a prodávající.

Mezi příklady P2P směn patří LocalBitcons a Paxful.

Centralizované vs. decentralizované směnárny

Zkoumáte-li informace o P2P směně, narazíte také na koncept decentralizovaných kryptoměnových směn. Mnoho (ale ne všechny) P2P směny mohou být také decentralizované.

Decentralizované směnárny (DEX) se nacházejí v síti distribuovaných uzlů a umožňují obchodování s ostatními uživateli.

Absence centralizace znamená lepší ochranu proti hackerům a mezi další problémy nepatří ani výpadky serveru. Obchody jsou prováděny pomocí inteligentních smluv. Můžete obchodovat přímo z vaši peněženky. To vám zajistí udržení kontroly nad vaší kryptoměnou.

Jak vybrat burzu kryptoměn

Existuje více než 200 burz, ze kterých je možné si vybrat. Jak najít nejlepší burzu kryptoměn pro vaše potřeby? Nejdůležitějším krokem je výzkum široké škály platforem.

Porovnání výhod a nevýhod jednotlivých možností. Při porovnávání burz byste měli zvážit následující faktory:

Druhy obchodování

Nejprve zvažte druhy obchodů, kterými se chcete zabývat. K dispozici jsou burzy, které nabízejí:

 • obchodování z FIAT měn do kryptoměn
 • obchodování z kryptoměn do FIAT měn
 • obě možnosti obchodování – FIAT měny do kryptoměn a kryptoměny do kryptoměn

Nakupujete-li BTC s americkými dolary, musíte najít zprostředkovatele, který vám umožní zakoupit mince bankovním převodem nebo pomocí kreditní karty.

Chcete-li směnit BTC nebo ETH za jinou kryptoměnu, budete potřebovat platformu, která nabízí přímé obchody z kryptoměn do kryptoměn.

Obchodní páry

Zvažte, se kterými kryptoměnami chcete obchodovat. Dále jaké platformy evidují tyto měny v jednom nebo ve více obchodních párech:

 • Kryptoměny: existuje více než 1 600 kryptoměn. Neočekávejte, že je všechny najdete na jedné platformě. Hlavní kryptoměny jako BTC, ETH, XRP a další v TOP 20 jsou uvedeny na mnoha burzách. Může být mnohem těžší najít vzácnější altcoiny.
 • FIAT měny:pokud chcete nakoupit kryptoměnu s jednou nebo více FIAT měnami, zjistěte si, v jakých měnách akceptuje platforma vklady.

Poplatky

Vklady, obchodování a poté výběr finančních prostředků. Kolik vás bude stát nákup a prodej kryptoměn na každé platformě? Nezapomeňte zvážit způsoby platby a měny, které chcete použít. Dále případně slevy na které máte nárok.

Limity

Je důležité zjistit, zda existují nějaké limity v případě částky, kterou chcete vložit na váš účet. Za jakou maximální částku můžete probíhat nákup a prodej kryptoměn v rámci jednoho dne nebo jedné transakce. Také zkontrolujte, zda existují nějaká omezení pro výběr finančních prostředků z vašeho účtu.

Nezapomeňte, že mohou existovat minimální a maximální limity, proto je důležité si ověřit, zda je platforma vhodná z hlediska velikosti vašich obchodů.

Uživatelská přívětivost a nástroje obchodníka

Jste-li nováček, začátky nákupu a prodeje kryptoměn mohou být komplikované a matoucí. Zkušení obchodníci mohou chtít platformu se speciálními funkcemi. Jedná se například o pokročilé grafy, typy objednávek nebo možnost obchodovat na marži.

Pokud jste začátečník, vyzkoušejte platformu s jednoduchým uživatelským rozhraním.

Snadný přístup

Jak se dostanete na svůj obchodní účet? Mnoho platforem nabízí obchodování pouze na bázi webového prohlížeče. Některé platformy nabízejí mobilní a nebo dokonce desktopové aplikace.

Chcete-li obchodovat například na cestách, zjistěte si informace o nejvhodnější mobilní aplikaci.

Věrnostní programy a slevy

Je nějaký způsob, kterým můžete snížit poplatky za obchodování? Například, zda máte nárok na slevy u poplatků z důvodu, že vlastníte nativní měnu burzy nebo máte právo použít tyto tokeny k zaplacení transakčních poplatků.

V dalším případě, zda existuje struktura poplatků, která odměňuje velkoobjemové obchodníky sníženými poplatky. Věrnostní programy dokonce nabízejí další výhody. Například přístup k exkluzivním událostem a možnost získat podíl na výnosech platformy.

Směnné kurzy

Oficiální cena Bitcoinu neexistuje. Je určena tím, co jsou lidé ochotni zaplatit. Srovnejte směnné kurzy u různých kryptoměnových burz a možná vás překvapí, když zjistíte, jak se mohou lišit v rámci různých platforem. Rozdíl může být v některých případech až 10%, což může mít velký vliv na úspěch obchodu.

Likvidita

Úroveň likvidity na burze ovlivňuje, jak snadno a rychle můžete obchodovat. Pokud existuje vysoká úroveň likvidity, pak by měly být obchody dokončeny snadno a rychle. V případě, že burza obchoduje ve velkých objemech.

Největší výhodou obchodování na velkých burzách je získání dostatečného množství objednávek. Poté spárují prodávající a kupující bez jakýchkoli potíží.

Nízká likvidita může vést k výrazným cenovým výkyvům. Objemy obchodů různých burz můžete zkontrolovat na stránkách CoinMarketCap.

Způsob platby

Více platebních možností znamená pohodlnější používání burzy. Zjistěte si, jakým způsobem můžete vložit finanční prostředky do vašeho účtu. Zda je možné použít bankovní převod, kreditní kartu a nebo PayPal.

Ověřte si, jaké možnosti nabízí burza u výběrů a vkladů a který způsob je pro vás nejvhodnější. Je také důležité zjištění poplatků, které jsou spojeny s různými způsoby plateb.

Proces ověření účtu

Jestli je pro vás při obchodování s kryptoměnami důležité soukromí, existují platformy, které vám umožní anonymní obchodování. Informujte se také o tom, zda existuje něco, co by mohlo zabránit tomu, aby platforma přes noc zmizela (doufejme, že ne s vašimi finančními prostředky).

Mnoho platforem vyžaduje ověření účtu předtím před obchodováním. Tento krok má zajistit, aby burza splnila své závazky vyplývající z předpisů proti praní špinavých peněz a boje proti financování terorismu (AML/CTF).

Požadavky na ověření se liší mezi burzami, ale pravděpodobně budete muset poskytnout:

 • vaše jméno
 • e-mailovou adresu a telefonní číslo
 • adresu
 • doklad totožnosti
 • prokázání adresy
 • vaši fotografii s podepsaným prohlášením

Budete-li muset poskytnout mnoho osobních informací, zjistěte si, zda se jedná o důvěryhodnou burzu. Nezapomeňte také prozkoumat délku procesu ověření. Některé burzy od vás mohou požadovat dokončení dodatečné ověřovací úlohy. Jedná se o navýšení limitů transakcí nebo odemčení kompletních funkcí účtu.

Doby zpracování

Jak dlouho trvá dokončení transakce a jak brzy jsou zpracovány výběry z účtu? Zmeškat obchodní příležitost z důvodu prodlevy u převodu finančních prostředků může být frustrující záležitost.

Trávíte dny čekáním, než se vaše finanční prostředky dostanou na váš účet nebo do peněženky. Může se jednat o velice frustrující zkušenost. Proto se nejdříve informujte, jak dlouho trvají převody finančních prostředků.

Bezpečnostní funkce

Při výběru burzy kryptoměn je bezpečnost zásadní. Historie je plná slavných příkladů, kdy došlo k napadení hackery. Nic netušící uživatelé se stali obětmi krádeže a podvodů. Prověřte, jaké možnosti bezpečnostní ochrany máte k dispozici, abyste nepřišli o vaše finanční prostředky.

Měli byste se zabývat následujícími otázkami:

 • Je podporováno dvoufaktorové ověřování?
 • Jsou finanční prostředky zákazníků uloženy v online nebo offline peněženkách?
 • Ovládám svůj privátní klíč nebo to má na starost burza?
 • Jaká úroveň ověření je zapotřebí při zakládání účtu?
 • Funguje bezpečnostní monitorování 24 hodin 7 dní v týdnu?
 • Obdržím e-mailové nebo SMS upozornění, které se týká aktivity v účtu?
 • Používá burza šifrování e-mailů?
 • Poskytuje burza důkaz o rezervě?

Nařízení

Ačkoli se úřady po celém světe snaží dostihnout rychlý růst burz kryptoměn, průmysl je jako celek neustále regulován. Jak je burza regulována, záleží na tom, kde je založena.

Mnoho centrálních bank po celém světě požadovalo přísnější předpisy, které by odradily anonymní obchodování a zvýšily transparentnost.

I přesto, že se USA nedohodly na nových nařízeních. Je také třeba poznamenat, že kvůli regulačním požadavkům nebudou mít uživatelé z některých zemí přístup k určitým burzám. Před registrací si zjistěte, zda se na vás nevztahují nějaká omezení.

Zákaznická podpora

Toto je zásadní, ale často přehlížený faktor při porovnávání kryptoměnových burz. V případě, že byste měli někdy problém s transakcí nebo s účtem, je důležité zjistit, jakým způsobem můžete kontaktovat tým zákaznické podpory. Budete muset dále zvážit následující body:

 • Mohu kontaktovat zákaznickou podporu prostřednictvím e-mailu, telefonu a nebo live chatu?
 • Existuje centrum online podpory, kde je možné vystavit ticket?
 • Je centrum podpory k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu a nebo pouze v určitou dobu?
 • Jak rychle reaguje tým podpory na dotazy?
 • Je-li burza založena v zemi, kde není angličtina hlavním jazykem, je možné získat přístup k jazykové podpoře v angličtině?
 • Obsahuje web centra podpory odpovědi na řadu nejčastějších otázek a instrukce nebo videa, která vysvětlují, jak obchodovat?
 • Má platforma dobrou reputaci ohledně poskytování rychlé a kvalitní podpory?

Reputace

Vystupuje burza jako spolehlivá a bezpečná? Přečtěte si online recenze od ostatních uživatelů, abyste se dozvěděli o zkušenostech jak pozitivních, tak negativních. Kde má burza silné a slabé stránky? Informujte se, jak dlouho burza funguje a zda je plně pojištěna.

Nákup a prodej kryptoměn

burzy a směnárny kryptoměn nejlepší burzy a směnárny kryptoměn kde koupit a prodat kryptoměny co je to burza a směnárna kryptoměn jak se vyhnout podvodným burzám a směnárnám kryptoměnInformace a pokyny pro nákup a prodej kryptoměn na burzách.

Nákup kryptoměn s FIAT měnou

Předpokládejme, že máte k dispozici 500 USD, které chcete použít na nákup Bitcoinu.

 1. Porovnejte zprostředkovatele/brokery a najděte takového, který pro vás nabízí tu správnou službu.
 2. Vytvořte si na dané platformě účet a zadejte vaše osobní údaje, doklad totožnosti.
 3. Přejděte na záložku „Buy“.
 4. Vyberte Bitcoin jako kryptoměnu, kterou chcete koupit.
 5. Vyberte měnu své platby, která je v tomto případě USD. Zadejte částku, kterou chcete utratit za 500 USD.
 6. Zadejte způsob platby. Například bankovní převod nebo kreditní kartu.
 7. Zadejte platební údaje. Číslo účtu nebo směrový kód (routing number) pro bankovní převod nebo číslo karty a CVV kód u platby kreditní kartou.
 8. Zkontrolujte všechny podrobnosti o vaší transakci, včetně poplatků a částky BTC.
 9. Pokud je všechno v pořádku, klikněte na tlačítko „Buy BTC“ (koupit Bitcoin).
 10. Jakmile je transakce zpracována, BTC se objeví ve vaší peněžence. Nicméně, někteří brokeři automaticky odesílají zakoupený BTC na externí adresu peněženky, kterou vyberete.

Nákup kryptoměny s jinou kryptoměnou

V tomto scénáři předpokládejme, že máte 1 BTC, který chcete směnit za ETH. Zde jsou kroky, které musíte následovat, pokud chcete obchodovat na centralizované burze:

 1. Porovnejte platformy a najděte takovou, která pro vás nabízí tu správnou službu.
 2. Zaregistrujte si účet na dané platformě a zadejte vaše osobní údaje, doklad totožnosti.
 3. Přihlaste se ke svému účtu a najděte adresu vaší BTC peněženky pro váš účet.
 4. Použijte tuto adresu pro převod 1 BTC.
 5. Přejděte na stránku „Exchange“ nebo „Trading“.
 6. Vyhledejte měnový pár, se kterým chcete obchodovat. Což je v tomto případě BTH/ETH.
 7. V políčku „Buy“ zvolte typ objednávky (např. tržní nebo limitní příkaz).
 8. Zadejte další podrobnosti transakce. Například uveďte částku BTC, kterou chcete utratit. Pokud zadáváte limitní příkaz, musíte zadat požadovanou cenu pro ETH.
 9. Zkontrolujte veškeré údaje o transakci včetně směnného kurzu a poplatků.
 10. Klikněte na tlačítko „Buy ETH“.
 11. Jakmile dojde ke zpracování transakce, zakoupený ETH se uloží do vaší peněženky.

Nicméně, pokud používáte decentralizovanou burzu, proces je trochu jiný. Budete muset propojit peněženku s vaším účtem. Ale poté budete moci obchodovat z peněženky do peněženky. Neukládáte finanční prostředky na burzu.

Prodej kryptoměn a výběr finančních prostředků

Chcete-li prodat kryptoměnu, například Bitcoin, budete muset postupovat následovně:

 1. Přihlaste se do vašeho účtu a najděte adresu BTC peněženky.
 2. Použijte tuto adresu pro převod BTC, se kterým chcete obchodovat z externí peněženky.
 3. Přejděte na stránku „Exchange“ nebo „Trading“.
 4. Vyhledejte měnový pár, se kterým chcete obchodovat. Například BTC/AUD nebo BTC/ETH.
 5. Do políčka „Sell“ zadejte podrobnosti o transakci. V závislosti na platformě, kterou používáte, můžete být schopni prodávat za tržní cenu nebo potenciálně vytvořit limitní příkaz.
 6. Zkontrolujte veškeré údaje o transakci včetně směnného kurzu a poplatků.
 7. Klikněte na tlačítko „Sell BTC“.
 8. Jakmile je transakce zpracována, měna, kterou jste zakoupili, se uloží do vaší peněženky.

Nyní si můžete vybrat finanční prostředky z vašeho účtu. Proces závisí na tom, zda jste zakoupili kryptoměnu nebo FIAT měnu:

 • Jestli jste zakoupili FIAT měnu, vyberte možnost „Vybrat USD“ z hlavního panelu účtu. Vyberte požadovaný způsob platby (například bankovní převod, PayPal). Zadejte všechny potřebné údaje o účtu, aby došlo ke zpracování platby.
 • Pokud jste zakoupili kryptoměnu, musíte nejprve nastavit bezpečnou peněženku. Tam si můžete uložit své mince. Zkopírujte adresu této peněženky, přihlaste se do svého účtu a vyberte měnu pro převod. Zkontrolujte, zda před odesláním transakce odesíláte peníze do správné peněženky.

Platební metody burzy

Burza přijímá nejrůznější metody vkladů:

 • Bankovní převody
 • Kreditní a debetní karty
 • Předplacené karty
 • PayPal, Neteller, Skrill a další platební online služby
 • Vklady v hotovosti
 • Převody kryptoměn

Ne všechny burzy však přijímají všechny možnosti platby. Aby to nebylo tak jednoduché, některé burzy přijímají jednu platební metodu pro výběr, ale ne pro vklady.

Doby zpracování, poplatky a limity se mohou lišit v závislosti na způsobu platby, který si vyberete. Proto se informujte a přečtěte si výhody a nevýhody každé platební metody. Zatímco jsou vklady u kreditních karet zpracovány rychle, souvisejí s nimi vysoké poplatky.

Vklady u bankovních převodů nepředstavují žádné poplatky, ale jejich zpracování může trvat až 2 dny.

Poplatky

Nákup a prodej kryptoměn představuje poplatky, kterých si budete muset být plně vědomi. Poplatky se v rámci platforem mohou lišit a zahrnovat:

Poplatky za vklady

Mnoho burz neúčtuje žádné poplatky za vklad na účet, ale některé to dělají. Tyto poplatky se mohou lišit v závislosti na zvoleném způsobu platby a měně, kterou převádíte.

Poplatky za obchodování

Poplatky za obchodování se obvykle počítají jako pevný procentní podíl z každé částky transakce. Některé burzy účtují paušální poplatek za všechny transakce, ale jiné platformy nabízejí různé poplatky pro:

 • Tvůrce trhu (Market makers) – přidávají na trh likviditu zadáváním limitních příkazů
 • Uživatele trhu (Market takers) – zadávají tržní příkazy, které jsou okamžitě provedeny, čímž odstraní likviditu z trhu

Poplatky za výběry

Chcete-li vybírat peníze z peněženky, budete si muset být vědomi poplatků spojených s převodem. Kryptoměny souvisí s paušálním poplatkem například 0,001 ETH. Zatímco výběry FIAT měn se může jednat o paušální poplatek nebo procentní poplatek. Tyto poplatky se opět liší v závislosti na převáděné měně a pokud provádíte výběr v měně FIAT, tak na základě zvoleného způsobu platby.

Jak se vyhnout podvodným burzám a směnárnám kryptoměn

Zatímco jsou postupně zaváděny zákony a pokyny, které pomáhají chránit spotřebitele před podvody, stále existuje spousta burzovních operátorů, kterým je zapotřebí se vyhnout. Stát se obětí krádeže je hlavním problémem a obavou všech nakupujících.

Co můžete udělat, abyste se chránili před podvodnými burzami kryptoměn? Existuje několik jednoduchých kroků, kterými byste se měli řídit:

 1. Zkontrolujte, zda je burza registrována v SEC. Operátoři kryptoměnových burz v USA musí být registrovaní u Komise pro cenné papíry a burzy v USA.
 2. Je burza regulována? Pokud uvažujete o zámořské burze, zjistěte, kde přesně sídlí a zda je v souladu se všemi příslušnými zákony.
 3. Proveďte výzkum informací. Nenechte se zmýlit marketingovými triky nebo dohodou, která zní až příliš dobře. Udělejte si čas na prověření platformy ještě před otevřením účtu a vložením finančních prostředků.
 4. Rozpoznejte varovné signály. Dejte si pozor na signály, které naznačují, že daná burza není příliš legitimní. Pokud například neexistují informace o společnosti nebo o jejích sídlech, postupujte opatrně. Oznamují-li ostatní uživatelé problémy, které se týkají zdlouhavých výběrů nebo sporů, měli byste vyloučit tuto platformu ze svého výběru.
 5. Zkontrolujte adresu. Kdykoli navštívíte server burzy, zkontrolujte, zda jeho adresa začíná „https“ a ne „http“. To znamená, že veškerá komunikace mezi vaším prohlížečem a serverem burzy je bezpečná a šifrovaná.
 6. Použijte pouze zavedené burzy. Nechte ostatní lidi podstoupit riziko obchodování na nových a netestovaných burzách. Bude se vám v noci spát mnohem lépe, když budete vědět, že máte co do činění se zavedenou burzou s dobrou pověstí.

Další kroky: Jak začít

Všechny burzy kryptoměn nejsou vytvořeny stejně a kupující, prodávající nesdílejí stejné potřeby. Někomu se určitá burza může zdát nejlepší, druhému zase ne. Proto byste měli provést svůj výzkum. Porovnejte funkce, poplatky, klady a zápory každé burzy a zvažte, jak odpovídají vašim obchodním požadavkům. To vám zajistí nalezení správné burzy pro nákup a prodej kryptoměn.

Mohlo by vás zajímat:https://digitalnitrend.cz/kryptomeny/burzy-a-smenarny/

 

DIGITALNITREND doporučuje Binance

Začni obchodovat s více než 150 kryptoměnama už dnes.

Registrace