Obsah

Burza Bitstamp

Bitstamp patří do „Velké čtyřky“ kryptoměnových burz, které získaly důvěru globální blockchainové komunity.

V roce 2017 oslavil Bitstamp své šesté výročí. Během tohoto krátkého období se burza stala jedním z předních světových trhů pro nákup a prodej Bitcoinu. Bitstamp je často označován jako bitcoinová burza „Velké čtyřky“. Je první plně licencovanou bitcinovou burzou na světě. V současnosti se vyznačuje vysokou likviditou a globální klientskou základnou. Přečtěte si následující Bitstamp recenze.

Co je Bitstamp?

Bitstamp je trh v Evropské Unii. Spojuje kupující a prodávající Bitcoinu a jiných kryptoměn. Jako jedna z nejdůvěryhodnějších burz umožňuje obchodníkům bezpečný nákup a prodej Bitcoinu. Burza Bitstamp určuje spolu s ostatními burzami „Velké čtyřky“ tzv. CoinDesk Bitcoin Price Index (XBP). Je založen na specifických kritériích. V současné době představují BPI čtyři burzy. Jedná se o Bitstamp, Coinbase, itBit, OKCoin.

 

Navštívit stránky

 

Dostupné páry kryptoměn

Bitstamp umožňuje svým uživatelům přidávat finanční prostředky prostřednictvím kryptoměn a FIAT měn. Například USD, EUR, GBP a CHF. Na platformě můžete obchodovat s následujícími kryptoměnami:

  • Bitcoin (BTC/USD, BTC/EUR)
  • Ripple (XRP/USD, XRP/EUR, XRP/BTC)
  • Litecoin (LTC/USD, LTC/EUR, LTC/BTC)
  • Ethereum (ETH/USD, ETH/EUR, ETH/BTC)

 

Bitstamp burza Bitstamp Bitstamp poplatky nákup a prodej Bitcoinu Bitstamp recenze

Bitstamp poplatky

Stejně jako ostatní velké burzy, také Bitstamp si účtuje obchodní poplatek. Závisí na historii obchodování v rámci 30 dní. Čím více obchodujete, tím více ušetříte za poplatky. Nové účty s nejnižším objemem obchodů podléhají obchodnímu poplatku ve výši 0,25 %. Čím více obchodujete, tím více poplatek klesá. Můžete se dostat až na hodnotu 0,1 %. Abyste získali nárok na tuto nízkou sazbu, budete muset mít objem obchodů za více než 20 milionů dolarů během 30 dní.

Poplatku podléhají výběry pomocí debetních karet, SEPA a mezinárodní bankovní převody. Úplný rozpis poplatků naleznete na webových stránkách burzy.

Lhůty pro převod finančních prostředků

Bankovní převod u vkladů trvá asi 2-5 dní. SEPA převod obvykle 1-3 pracovní dny. Vklady kryptoměn jsou závislé na tom, za jak dlouho potvrdí sít blockchain transakci. Doba potvrzení je obvykle 1 hodinu.

Pokud jde o vklady, převody u SEPA zón obvykle trvají 2-3 dny. Uživatelé mimo SEPA zónu čekají asi 5 dní, než obdrží své finanční prostředky.

Limity pro převody

Burza Bitstamp stanovuje minimální částku obchodu na 5 dolarů pro všechny obchody. V případě SEPA výběrů je minimální částka stanovena na 10 dolarů.

Je burza Bitstamp bezpečná?

Burza je obecně považována za jednu z nejbezpečnějších platforem pro nákup a prodej kryptoměn. Směrnice pro dvoufaktorové ověření a proti praní špinavých peněz zvyšují bezpečnost burzy.

Společnost je také transparentní v případě shromažďování informací a jejich používání. S ověřením účtu souvisí poskytnutí platného dokladu totožnosti s fotografií a doklad o pobytu. Jedná se o standardní kroky u regulovaných bitcoinových burz.

Zákaznická podpora

Zvýšená poptávka po informacích stěžuje možnost rychlých odpovědí zákaznické podpory. Jejich odpověď může trvat déle. Tým zákaznické podpory můžete kontaktovat kdykoliv. Přihlaste se do svého účtu a vystavte tiket s žádostí o pomoc. Záložka FAQ by měla být schopna poskytnout odpovědi na většinu vašich otázek.

Výhody a nevýhody

VýhodyNevýhody
Globálně uznávaná burzaBurza nemusí být vhodná pro začátečníky
Umožňuje transakce z kryptoměn do kryptoměn / z kryptoměn do FIAT měnVysoké poplatky za vklad u malých částek
Vysoká likviditaOmezené možnosti platby
Nízké transakční poplatkyOmezený výběr altcoinů

 

Další kroky

Otevření účtu na burze Bitstamp je rychlé, jednoduché a bezplatné. Chcete-li se zaregistrovat, navštivte domovskou stránku a zadejte možnost „Otevřít účet“. Po vyplnění údajů a přihlášení, vyberte možnost financování. Budete mít na výběr dvě volby. Bitcoin, který chcete prodat a nebo FIAT měnu, kterou chcete použít pro nákup Bitcoinu.

 

Navštívit stránky

 

Mohlo by vás zajímat: Přehled směnáren a burz kryptoměn

DIGITALNITREND doporučuje Binance

Začni obchodovat s více než 150 kryptoměnama už dnes.

Registrace