Jihomoravské ANO má nového předsedu, poslankyni Malou nahradil ředitel kyjovské nemocnice Wenzl

Předsednictvo ANO podle očekávání potvrdilo v čele jihomoravské organizace vládního hnutí ředitele kyjovské nemocnice Lubomíra Wenzla. Nahradil poslankyni Taťánu Malou. Wenzl to po jednání předsednictva řekl novinářům. Za hlavní úkoly označil úspěch v nadcházejících krajských, senátních i sněmovních volbách a obnovu brněnské organizace, kterou užší vedení ANO v půli června zrušilo kvůli sporům o možné napojení některých členů na pochybné kauzy.
Brno


Taťána Malá | Zdroj: ČTK

Wenzl uvedl, že při přijímání členů budoucí brněnské organizace nechce nic uspěchat a že žádný termín pro její obnovení nemá. Uchazeči budou muset podle Wenzla projít standardním přijímacím řízením. Nechce se spoléhat jen na jejich životopisy, o jejich působení chce získávat informace z veřejných zdrojů.

Přinesl mi složku ze Stoky, prostě vydírání, popisuje Vokřál setkání se synem Jaroslava Faltýnka


Číst článek


Brněnská organizace byla vedením ANO zrušena na návrh předsedy vlády a hnutí Andreje Babiše. Předsednictvo ANO v půli června změnilo svůj postoj k návrhu tehdejšího místopředsedy hnutí a bývalého brněnského primátora Petra Vokřála, který chtěl zrušit jen tři místní organizace v Brně kvůli možnému napojení některých jejich členů na pochybné kauzy. Vokřál poté ANO opustil.

Po loňské policejní razii skončil ve vazbě kvůli podezření z korupce bývalý místostarosta Brna-středu Jiří Švachula (dříve ANO). Podle obžaloby byl hlavou skupiny lidí, kteří manipulovali stavební zakázky a brali za to vysoké úplatky. Mezi obžalovanými je i bývalý místostarosta Brna-Ivanovic a bývalý vedoucí investičního odboru v Brně-středu Petr Liškutin (dříve ANO).

Wenzl byl zvolen na krajském sněmu před týdnem. V čele kyjovské nemocnice stojí dva roky. Na podzim má kandidovat do Senátu za Vyškovsko proti současnému senátorovi Ivo Bárkovi (ČSSD). Mezi jejich soupeře budou patřit lékař Karel Zitterbart (za STAN a Piráty) nebo bývalý lidovecký poslanec Jaroslav Klaška, kterého podpoří ODS a TOP 09.

ČTKNejčtenějšíNejnovější článkyAktuální témata

Prezidentské volby v Polsku,
Druhá vlna koronaviru,
Film,
Ošetřovné,
Koronavirus USA,
Koronavirus,
Koronavirus v Česku,
Statistika nehod,

Můj rozhlas,
Vinohradská 12,
10 důkazů v kauze Čapí hnízdo,
SK Slavia Praha,
Krajské volby 2020,
Petra Kvitová,

Senátní volby 2020,
Euro 2020,
Prezidentské volby USA 2020,
Počasí,
Miloš Zeman,
Andrej Babiš,
Seznam ministrů,
Zprávy z domova,
Zprávy ze světa,
Datová žurnalistika,
SPORT – rychlé zprávy,
Fotbal online,
Hokej online,
KLDR,
Předvolební průzkumy,
Afghánistán,
Rychlé sportovní zprávy,
Gabriela Koukalová,
Sýrie,
Bramborový salát,
Bitcoin,
Ester Ledecká,
EURO 2020,
ZŠ Plynárenská Teplice,
Sucho,
Izrael,
Real Madrid,
Kim Čong-un,
Donald Trump,
Nemocnice na Bulovce,
Andrea Vrbovská,
Tomáš Horáček,
Zuzana ČaputováDoporučujeme

ZDROJ

Podobné články