序章

ApeX recenze 2023 – DEX zřízená top centralizovanou burzou ByBit

記事の内容

ApeX je výkonná decentralizovaná burza vytvořená pro obchodníky s pákovým efektem. Nabízí až 20x pákový efekt, obchodování bez úschovy, více obchodních párů a podporu cross-chain L2. Investoři mohou připojit svou kryptopeněženku a začít obchodovat bez požadavků KYC nebo registrace.

Zajímavé je, že protokol vytvořila ByBit, populární centralizovaná krypto burza s 300+ coiny a 4+ miliony uživatelů.Spustili ApeX v roce 2022 se záměrem vybudovat plně důvěryhodné obchodní prostředí.

V této recenzi si přesně popíšeme, proč je tato platforma tolik potřebnou a velmi vzrušující inovací v kryptoprostoru. Také shrneme hlavní prvky platformy, abyste měli dobrý přehled, než se sami zapojíte do obchodování s ApeX.

Vyzkoušet DEX od Bybitu

基本情報

ページタイプ decentralizovaná kryptoměnová burza
初心者にも簡単 はい
モバイルアプリ はい
🌍本社
🌍会社の設立 2022
💰入金方法 暗号通貨
💰選択方法 暗号通貨
📉Počet podporovaných fiat měn
📉証券取引所の暗号 8
👮‍♂️社会への信頼 高い
☎カスタマーサポート aktivní – mail, telegram
✅自己暗号通貨 Ano/ Apex
ページ https://www.apex.exchange/

ApeX recenze

ApeX Pro Exchange je skutečná obchodní platforma Web3. Burza nabízí obchodníkům přístup k perpetuálním kontraktům s cross marží denominovanými v USDC prostřednictvím obchodního modelu knihy objednávek. Apex Pro je samooblužná a decentralizovaná. Funguje na síti Arbitrum, vrstvě 2 na Ethereu.

Na rozdíl od izolované marže, kde je marže přiřazena jedné pozici, která je omezena na určitou částku, křížovou marži nejlépe využijí obchodníci s více maržovými obchodními účty, protože umožňuje snížení požadavků na počáteční marži, méně odchylek marže a menší čisté vypořádání, protože rozpoznávání intermarketových zajištěných pozic.

Vyzkoušet DEX od Bybitu

Hlavní rozdíl mezi křížovou marží a izolovanou marží spočívá v tom, že křížová marže sdílí marži mezi pozicemi a účty, což může být užitečné pro dlouhodobé investory zejména v obdobích kolísání trhu. Je považován za nástroj pro řízení rizik pro sofistikovaná portfolia, která se skládají z digitálních aktiv nebo kryptoměn, opcí nebo jiných derivátů.

Platforma je postavena na protokolu ApeX, který umožňuje obchodování s kryptoměnami s využitím pákového efektu. ApeX Pro využívá Elastic Automated Market Maker (eAMM), který poskytuje obchodování jako na CEX, ale také umožňuje lepší kapitálovou efektivitu tím, že umožňuje poskytování jednoho aktiva jako základní aktivum a zároveň syntetizuje aktivum.

Apex recenze

V čem je protokol ApeX jedinečný?

 • ApeX nabízí nejen kontrakty zajištěné USDC, ale uživatelé platformy mohou také poskytovat likviditu na libovolných tokenech a odsouvat kryptoderiváty na blockchain Ethereum a přitom si zachovat kontrolu nad svými soukromými klíči.
 • Model knihy objednávek na ApeX Pro využívá StarkWare ‘s Layer 2 škálovatelný engine StarkEx pro lepší obchodní zážitek.
 • Dlouhodobou vizí ApeX je vytvořit platformu sociálního obchodování   která bude poskytovat přidané výhody zkušenějším obchodníkům tím, že představí cesty k pasivnímu příjmu tím, že umožní méně zkušeným obchodníkům sledovat a replikovat jejich obchody, signály a  obchodní strategie . 
 • Protokol ApeX umožňuje uživatelům obchodovat s 20x pákovým efektem.
 • S ApeX mohou uživatelé vytvářet pooly likvidity a přidávat likviditu do libovolných párů.
 • Uživatelé si také mohou zakoupit token APEX prostřednictvím dluhopisového programu a stakovat, aby získali výnos, např. uživatelé mohou stakovat, aby získali tokeny řízení a odměny za transakční poplatky.

Apex byl spuštěn na začátku roku 2022.

ApeX: Snadný přístup, ovládání a použití 

ApeX Pro Exchange opravdu září, pokud jde o snadný přístup, ovládání a použití. Je to tak snadné, že by to zvládl i váš dědeček.

S otevřenou Web3 peněženkou trvá připojení k obchodnímu rozhrané asi 10 sekund. Jednoduše přejděte na adresu burzy a během několika kliknutí jste připojeni. Navigace na platformě je snadná. Obchodní rozhraní ApeX je zjednodušené, čisté a intuitivní. Burza má užší sadu obchodních nástrojů a typů příkazů, takže systém nepůsobí přehnaně nepřehledně.

ApeX recenze

ApeX Pro je kompatibilní se sítěmi Arbitrum, Ethereum (ETH), Binance Chain (BNB) a Polygon (MATIC) pro vklady a výběry. Protože je platforma kompatibilní se všemi řetězci EVM, v budoucnu mohou být přidány další sítě.

ApeX vklady a výběry

ApeX Pro je krypto-in, USDC-out směnárna. Chcete-li provést vklad, klikněte na ikonu „Deposit“, vyberte požadovaný řetězec, aktivum, částku vkladu a potvrďte. Vámi vložené kryptoměny dorazí ke správnému smart kontraktu na 2. vrstvě asi za pět minut (kde jsou automaticky převedeny na USDC) a je okamžitě k dispozici pro obchodování.

Pro výběry klikněte na ikonu „Withdrawal“, vyberte svůj řetězec, požadovanou částku výběru a potvrďte. Protože všechny směnné prostředky jsou denominovány v USDC, lze vybrat pouze USDC. Pro výběry ze sítě Ethereum mohou uživatelé zahájit výběr „Rychlý“ nebo „Normální“:

 • Rychlý výběr Etherea: Přijetí prostředků trvá přibližně pět minut. Rychlým výběrem lze odeslat maximálně 50 000 USD. Podrobnosti naleznete v části „Poplatky“.
 • Normální výběr Etherea: Přijetí prostředků trvá přibližně čtyři hodiny.

Vyzkoušet DEX od Bybitu

ApeX poplatky

ApeX Pro si neúčtuje poplatky za vklady nebo výběry kryptoměn (samozřejmě si uživatelé hradí transakční poplatky sami). Pokud se uživatel rozhodne zahájit rychlý výběr v řetězci Ethereum, zaplatí o něco vyšší transakční poplatek  plus poplatek 0,1 % z celkové částky výběru.

ApeX Pro je model knihy objednávek, takže platforma využívá systém poplatků Maker – Taker. Poplatky jsou 0,02 % a 0,05 %.

Vklad kryptoměn Zdarma
Výběr kryptoměn Ethereum Fast : Mírně vyšší poplatek za plyn + poplatek 0,1 % z celkové částky výběru Ethereum Normal + ostatní řetězce: Zdarma
取引手数料 Maker: 0,02 % Taker: 0,05 %

 

Vzhledem k tomu, že ApeX Pro je platforma pro obchodování s perpetuálními kontrakty, poplatky za financování se platí mezi obchodníky s dlouhým a krátkým časem každou hodinu. Sazby poplatků za financování nejsou významné. Další podrobnosti však naleznete ここ。

ApeX návod

Chcete-li používat ApeX, jednoduše navštivte jejich stránky apex.exchange a spusťte aplikaci nebo klikněte na „Trade now” a připojte svou Web3 peněženku, např. MetaMaskPoté, co se rozhodnete souhlasit s podmínkami, můžete přistoupit k ověření vlastnictví vaší peněženky a povolení obchodování.

Jakmile dokončíte tento rychlý postup, můžete pokračovat a vložit prostředky k obchodování na DEX.

ApeX recenze

Vložení aktiv vám otevře příležitosti začít provádět různé příkazy na platformě. Pokud chcete dostávat upozornění nebo upozornění týkající se vaší obchodní aktivity, můžete si také nastavit upozornění e-mailem.

Umožněte své peněžence komunikovat s ApeX. Můžete si vybrat blockchainovou síť, kterou chcete používat. V tomto příkladu jsme zvolili Arbitrum, protože nabízí levnější transakční poplatky.

ApeX recenze

ApeX nabízí kontrakty zajištěné USDC, takže budete požádáni, abyste povolili vklady USDC

Poté si můžete vybrat aktivum, které chcete použít a zaplatit transakční poplatek.

ApeX recenze

Svou transakci si budete moci ověřit na Arbiscan – průzkumník bloků Arbitrum.

Poté můžete jednoduše přejít do hlavního obchodního rozhraní a nastavit své obchody. Sami si zvolíte, kolik ze svého celkového zajištění chcete použít pro své dlouhé nebo krátké pozice. Zde jsme zaujali dlouhou pozici.

ApeX recenze

ApeX recenze

Jakmile je váš pokyn proveden a pozice je uzavřena, můžete zkontrolovat svůj zisk a ztrátu.

Staking na ApeX

Pasivní příjem lze získat na burze ApeX držením kryptoměn v peněžence. Toto řešení je známé jako Staking. ApeX nabízí různé možnosti sázek, ale odměna se načítá výhradně za držení tokenů řízení burzy. Klienti mohou také získat další příjem za doporučení nových klientů na burzu.

 

Vyzkoušet DEX od Bybitu

Přivýdělek za držení APEX, esAPEX a veAPEX

Klienti burzy ApeX, kteří fungují jako poskytovatelé likvidity pro určité páry, obdrží LP tokeny esAPEX. Po 6měsíčním období držení je lze převést na kryptoměnu APEX nebo uzamknout pro staking. Tokeny esAPEX se načítají jako odměna také za staking APEX. Když investor uzamkne APEX nebo esAPEX coiny ve své peněžence, stává se vlastníkem certifikátů veAPEX. Jejich držitelé dostávají 30% slevu z poplatku za obchodování na týdenní bázi.

K dispozici jsou dvě možnosti stakingu:

 • S flexibilními podmínkami – umožňuje kdykoli uzamknout a odemknout tokeny;

 • S pevnou dobou uzamčení od 1 do 26 týdnů.

Čím déle investor uzamkne token, tím vyšší je výnos. Pokud si například zvolíte variantu s fixním obdobím 26 týdnů, výsledná odměna se zdvojnásobí oproti odměně za stakování tokenu na 1 týden.

Partnerský program ApeX

V rámci programu doporučení mohou obchodníci získat dva typy odměn. První z nich je 10 % z poplatků za každé doporučení. A druhou odměnou je 3% cash back z poplatků za obchodování s deriváty.

Cash back z poplatků se nashromáždí až poté, co doporučíte alespoň 10 nových klientů. Náhrada poplatků se platí do jednoho roku od registrace 10. doporučeného uživatele.

Jak ApeX Pro funguje?

StarkEx engine, který pohání ApeX Pro, používá k ověření transakcí kryptografické důkazy ZK proofs. Ty jsou pak dále zpracovávány pomocí Validium, další špičkové technologie, která pomáhá ApeX Pro dosahovat rychlejších časů ověřování a škálovatelnosti bez obětování zabezpečení.

Pomocí tohoto bezpečného a vysoce škálovatelného prostředí můžete provádět rychlé a levné obchodování s perpetuálními kontrakty.

Podpora více řetězců

Klíčovou výhodou ApeX Pro je její multichainová povaha. V tuto chvíli je podpora pro vklady a výběry dostupná na čtyřech populárních blockchainových platformách — Arbitrum, Ethereum (ETH), Binance Chain (BNB) a Polygon (MATIC). Teoreticky je platforma schopna podporovat i další řetězce kompatibilní s Ethereum Virtual Machine (EVM). Můžeme tedy očekávat, že v budoucnu přibudou další řetězce.

Vysoký výkon

ApeX Pro je schopen zpracovat deset obchodů za sekundu a 1 000 zadání a zrušení objednávky za sekundu. Platforma je proto zmenšena na velikost, které se stěží může rovnat jakákoli jiná platforma DEX. StarkEx pomáhá platformě dosáhnout hvězdné rychlosti zpracování jako vysokorychlostní řešení vrstvy 2 pro blockchain Ethereum. Transakce přímo na Ethereu je výrazně pomalejší (doba finalizace transakce mezi 10 a 30 sekundami) a v tomto případě dražší než směrování transakcí přes StarkEX.

Maximální zabezpečení a soukromí

ZK-proofs generované StarkEx zajišťují, že většina transakčních dat je soukromá a dobře chráněná před jakýmkoli narušením bezpečnosti. V Ethereu, kde jsou uložena data konečné transakce, jsou nakonec zviditelněny pouze poplatky za zůstatek.

To pomáhá bezpečně chránit vaši transakční aktivitu a skrýt ji před zvědavýma očima těch, kteří by neměli být zasvěceni do vašich obchodních aktivit. Spojte to bez požadavků KYC a získáte plně soukromé decentralizované obchodování.

ApeX Pro je jako taková platforma, kterou obchodníci s perpetuálními kontrakty zaměřenými na soukromí jistě ocení.

Vysoce škálovatelná a bezpečná architektura ApeX Pro, podpořená technologií StarkEx, není jeho jedinou výhodou. Obchodníci – zkušení i začínající – také ocení výrazné transakční výhody platformy.

Objednejte model knihy

Použití modelu knihy objednávek patří mezi klíčové výhody ApeX Pro. Zatímco model alternativního automatizovaného tvůrce trhu (AMM) se stal velmi populárním v kryptoprůmyslu, je známo, že trpí některými významnými nevýhodami, jako je vysoký prokluz a riziko nestálé ztráty, a je nepochybně neznámý pro méně zkušené a tradiční kryptoměnové obchodníky.

Zatímco prostředí AMM může být matoucí pro obchodníky bez hlubokých zkušeností s obchodováním s kryptoměnami a těžbou likvidity, model knihy objednávek je dobře známým systémem pro každého současného nebo začínajícího obchodníka. Pomocí tohoto velmi známého obchodního modelu otevírá ApeX Pro dveře obchodování s krypto deriváty různým segmentům uživatelů. Pokud jste si mysleli, že vaše tradiční zkušenost s akciovým trhem nemusí být vhodná pro obchodování s perpetuálními kontrakty, vyzkoušejte ApeX Pro.

Cross-Margin Trading

ApeX Pro také podporuje cross-margin trading, což vám umožňuje převádět marže mezi vašimi různými účty, abyste splnili požadavky na minimální marži. Pokud máte na jednom účtu přebytečnou marži, přesunete ji na jiný účet, u kterého hrozí, že klesne pod své minimum, pomůže to vyhnout se likvidaci.

Nízké poplatky a vyšší pákový efekt

Obchodníci na ApeX Pro mají přístup k pákovému efektu až 20x. Můžete si také užít transakce s nulovým poplatkem za plyn s okamžitým vypořádáním. Skutečné poplatky za obchodování také patří k nejnižším v oboru, se standardním poplatkem pro výrobce ve výši 0,02 % a poplatkem pro příjemce ve výši 0,05 %.

Jak vypočítám páku na svou pozici?

ApeX recenze

Pákový efekt pozice udává efektivní pákový efekt vypočítaný na základě hodnoty kontraktu (kontraktů) obchodníka ve srovnání s maximální možnou ztrátou pozice. Tyto údaje naleznete v přehledu dashboardu.

Výpočet je založen na následujícím vzorci:

Pákový efekt = Hodnota kontraktu / Celkový kapitál

 • Celkový kapitál = marže pozice + marže objednávky + dostupná marže + zisk dnes
 • Zisk dnes = nerealizované zisky a ztráty z otevřených pozic 

ApeX recenze

Trade-to-Earn

ApeX recenze

ApeX Pro nabízí řadu krypto odměn pro běžné uživatele. Jeho program Trade-to-Earn odměňuje uživatele za obchodní a sázkové aktivity. Odměny v rámci programu jsou vypláceny v tokenech BANA (popsaných dále v tomto článku) a jsou vypláceny týdně. Mezitím většina ostatních platforem DEX má výplaty/vypořádání s významnými několikaměsíčními nebo dokonce ročními blokovacími obdobími.

Tokeny protokolu ApeX

ApeX Pro používá dva klíčové tokeny, APEX a BANA.

Vyzkoušet DEX od Bybitu

Token APEX

Dvě hlavní funkce tokenu APEX jsou správa a motivace uživatelů. Držitelé tokenu se mohou účastnit hlasování o řízení, aby rozhodli o změnách nebo nových funkcích protokolu ApeX a jeho specifických produktů. V této souvislosti je třeba odlišit samotný protokol od produktů na něm založených.

Například ApeX Pro konkrétně odkazuje na produkt DEX hostovaný na základním decentralizovaném protokolu ApeX. Vlastnictví APEX vás neomezuje pouze na rozhodování o ApeX Pro; funkce řízení tokenu se rozšiřuje napříč protokolem. Je však třeba poznamenat, že v současnosti je jediným kompletním produktem protokolu na mainnetu samotný DEX, ApeX Pro.

Kromě správy se APEX používá také k pobídce uživatelské komunity platformy pro doporučení a poskytování likvidity.

APEX je token ERC-20 na Ethereu. Má maximální a celkovou zásobu 1 miliardy. Nabídka tokenu v oběhu v současnosti činí téměř 50 milionů APEX. 

Token BANA

ÄpeX recenze

BANA se používá převážně jako token odměn. Výše jsme jsme zmínili inovativní program odměn Trade-to-Earn platformy, jehož týdenní výplaty jsou prováděny v tokenech BANA. Celá nabídka tohoto tokenu byla vymintována z 25 milionů APEX, konkrétně alokovaných na minting BANA.

Odměny BANA lze vyměnit za USDC, přední a vysoce likvidní stablecoin, nebo je lze použít k přidání likvidity do poolu BANA-USDC za další odměny BANA.

Během celoroční akce Trade-to-Earn budou účastníkům každý týden rozdány tokeny BANA v hodnotě 190 000 USD. To představuje odměnu téměř 10 milionů dolarů v průběhu roku – to vše pro aktivní obchodníky s krypto-perpetual futures. Hodnota BANA je udržována prostřednictvím Buy & Burn Pool (BBP), přičemž 50 % transakčních poplatků APEX se použije na zpětný nákup tokenů BANA a jejich spálení.

Zabezpečení a soukromí 

Zabezpečení uživatelských prostředků na ApeX Pro je stejně silné jako základní zabezpečení Arbitrum Layer 2, technologie ZK rollup, inteligentní smluvní software Starkware a vaše Web3 peněženka.

Starkware využívá technologii StarkEx ZK rollup smart contact na síti Arbitrum Layer 2. Když uživatelé posílají prostředky do ApeX Pro, ve skutečnosti odesílají prostředky na smart kontrakty StarkEx na Arbitrum. To vše je vidět na řetězci. Uživatelé mají nad těmito smart kontrakty maximální kontrolu. Pokud není požadavek na transakci správně doručen, uživatelé mohou zmrazit své smart kontrakty a pokračovat buď v nuceném výběru nebo nuceném obchodu, aby získali své prostředky.

Uživatelé si na ApeX Pro užívají 100% soukromí a anonymity. Protože většina peněženek Web3 nedostává osobní identifikační údaje a protože vše, co je potřeba k obchodování na ApeX Pro, je připojení k peněžence Web3, jsou obchody na této platformě stejně soukromé jako jakékoli jiné DEX.

顧客サポート

Vezměte prosím na vědomí, že zákaznická podpora Bybit nebude schopna pomoci s žádnými problémy s objednávkou přímo na ApeX Pro. Pokud narazíte na nějaké problémy s objednávkou, neváhejte se obrátit na zákaznickou podporu ApeX Protocol prostřednictvím oficiální služby Discord Ticket služby ApeX Protocol. Chcete-li odeslat lístek, přečtěte si průvodce Jak kontaktovat podporu protokolu ApeX.

Klady a Zápory ApeX

長所

 • Nízké poplatky: Poplatky pro tvůrce a příjemce jsou 0,02 % a 0,05 % a síťové poplatky jsou nulové
 • Odměny: Potenciál vydělávat na stakingu, doporučení, Trade-to-Earn a další
 • Snadné použití: Žádné minimální investice a žádné požadavky KYC nebo registrace. Uživatelské rozhraní je po vzoru Bybit
 • Vysoká bezpečnost: Non-custodial a byl vyvinut a podporován Bybitem, burzou úrovně A

短所

 • Omezené obchodní páry: v současnosti je k dispozici pouze pět (BTC, ETH, XRP, ATOM, DOGE) 
 • Omezení: Není k dispozici občanům nebo obyvatelům USA.
 • Rychlost výběru: Až 4 hodiny pro pomalé výběry.

Vyzkoušet DEX od Bybitu

結論

ApeX Pro je jedinečná platforma, která kombinuje nejlepší vlastnosti DEX a CEX. Nabízí ochranu soukromí a vysoce bezpečné obchodní prostředí, které obsahuje model knihy objednávek, který je tak známý mnoha obchodníkům. Přidejte jeho skvělou škálovatelnost a transakce s nulovými popltaky a budete jen těžko hledat lepší decentralizovanou platformu pro milovníky kryptoměnových perpetuálních kontraktů.

この記事のすべての内容は情報提供のみを目的としており、投資アドバイスとしての役割を果たすものではありません。暗号通貨、商品、株式への投資は非常にリスクが高く、キャピタルロスにつながる可能性があります。

同様に 記事