Přesně před devíti lety Vitalik Buterin oznámil spuštění Etherea na populárním fóru Bitcointalk.
Jeho první zapojení do bitcoinové komunity se datuje do roku 2011. Začal se účastnit ‘Bitcointalk’, fóra vytvořeného Satoshi Nakamotem. Tehdy spoluzaložil a začal psát články pro časopis Bitcoin. Začal cestovat, aby hovořil s vývojáři BTC po celém světě ve snaze vytvořit novou, potenciálně lepší iteraci bitcoinového blockchainu.
Na konci roku 2013 Buterin popsal myšlenku další digitální měny ve white paperu a poslal ji několika svým přátelům. Vizí bylo vyvinout blockchain s vestavěným programovacím jazykem a platformou pro decentralizované aplikace, něco jako druh „androidu světa kryptoměn“.
Následně bylo Ethereum oficiálně oznámeno na Bitcointalku 23. ledna 2014. Od té doby uplynulo přesně devět let. Historie blockchainu, od whitepaperu po DAO útok, po hard fork, problémy se škálovatelností a novější přechod na PoS, je všechno, jen ne obyčejná.
あなたは興味があるかもしれません: 2022年にビットコインカードを購入する7つのお気に入りの方法
Vitalik Buterin: “Vítejte na novém začátku”
Buterin prozradil, že hlavní vývojáři spolu s ním byli Gavin Wood, Charles Hoskinson a Jeffrey Wilcke, zatímco Anthony Di Iorio, Mihai Alisie, Joseph Lubin a Stephan Tual byli jmenováni jako primární nevývojoví členové. Buterinův komentář s názvem „Vítejte na novém začátku, poznamenal,
„Ethereum je modulární, stavový, Turingovsky kompletní skriptovací systém spojený s blockchainem a vyvinutý s filozofií jednoduchosti, univerzální dostupnosti a zobecnění. Naším cílem je poskytnout platformu pro decentralizované aplikace – android ze světa kryptoměn, kde veškeré úsilí může sdílet společnou sadu API, důvěryhodné interakce a žádné kompromisy.“
Při vysvětlování svého duchovního dítěte Buterin poté vyzval komunitu, aby se připojila k novému ekosystému jako dobrovolníci, vývojáři, investoři a evangelisté. Cílem bylo umožnit „zásadně odlišné paradigma pro internet a vztahy, které poskytuje“.
Zpochybnění myšlenky „maximalismu dominance Bitcoinu“
Ve stejném roce Buterin zpochybnil maximalismus dominance ビットコイン, myšlenkový směr, který je v kryptoměnovém ekosystému stále velmi relevantní. Jeho pojednání v podstatě oddělilo lidi, kteří prostě chtějí vylepšit Bitcoin, od těch, které lze nazvat „maximalisty nadvlády Bitcoinu“, často kategorizované jako agresivní, nepřátelské a toxické.
Bylo to poprvé, co zpochybnil ideologii. Od té doby se samotné Ethereum stalo nejkonzistentnějším a nejsledovanějším cílem kritiky ze strany hrdých „bitcoinových maximalistů“. Navzdory rozdílům v kultuře a fungování si Ethereum stále dokázalo udržet svou pozici druhé největší kryptoměny podle tržní kapitalizace, téměř deset let po své existenci, i když nejvýznamnější altcoiny zmizely.
お見逃しなく: ビットコインと暗号を購入する場所