Nejlepší český hostingy 2019 (Srovnání a recenze)

Pořízení hostingu v současnosti již nepatří mezi nákladné záležitosti. Doba, kdy toto pravidlo platilo, je už dávno pryč. Navíc nemusíte řešit provoz a údržbu serverů, to vše za vás udělá webhoster, od kterého si pronajmete prostor pro vaši webovou stránku. Přemýšlíte, jak si vybrat nejlepší český hostingy přímo pro váš konkrétní projekt? Máme pro vás několik rad, tipů a srovnání hostingů, která vám pomohou při výběru správného hostingu. Recenze hostingů vám také poskytnou přehled o aktuální nabídce poskytovatelů v ČR. K nejlevějším variantám patří například oblíbený WordPress hosting.

Na českém trhu existuje velký výběr poskytovatelů hostingů, díky tomu se ceny dostaly až na minimum a tato služba je nyní dostupná pro každého.

Jak vybrat nejlepší český hostingy?

nejlepší český hostingy srovnání hostingů recenze hostingůWebhosting je nedílnou součástí každé webové stránky nebo projektu. Často dochází k podceněním technických řešení, jímž je právě hosting. Tím, že se budete snažit ušetřit několik stovek ročně, může vést k problémům, které vás poté mohou stát obchodně mnohem více. Proto je zapotřebí zamyslet se, jakým směrem bude vaše webová stránka směřovat a jak velké nároky bude potřebovat. V tom vám pomůže naše detailní tabulka srovnání hostingů.

Patříte-li mezi úplné začátečníky a vaše webová stránka nebude mít velké nároky, vyzkoušejte nejlevější variantu hostingu. Pokud později zjistíte, že vám něco chybí, můžete svůj hosting upgradovat. Zjistěte si, zda váš poskytovatel nabízí možnost přejít na vyšší tarif. Pokud tuto možnost nenabízí, nedoporučujeme využívat takový hosting. Časem se mohou měnit vaše potřeby, budete potřebovat navýšit parametry.

Při výběru webhostingu se zaměřte na následující parametry:

  • Rychlost

Vysoká rychlost se přirozeně projeví svižným načítáním webových stránek. Vše ukáže až skutečný provoz. Proto je důležité vybrat takového poskytovatele hostingu, který vám nechá možnost otestovat služby předem.

  • Dostupnost

Pečlivě vybírejte poskytovatele, který za sebou nemá historii nestabilního chodu serverů s opravdu častými výpadky. Riskujete, že se vaše webové stránky nenačtou nebo bude docházet k takovým problémům často. Zaměřte se na reference poskytovatelů hostingů nebo vám mohou pomoct nezávislá měření dostupnosti.

  • Zálohování

Zjistěte si, zda poskytovatel hostingu pravidelně zálohuje vaše data. V některých případech se může stát, že nedopatřením smažete důležitý e-mail nebo si omylem přepíšete kód a poté bude prezentace nefunkční. Dále se ujistěte, zda je obnova dat prováděna zdarma.

  • Podpora

Jedná se o důležitý parametr, který je v mnoha případech podceňován. Kvalitu podpory poznáte, jakmile budete potřebovat řešit nějaký problém. Otestujte si ochotu zákaznické podpory ještě předtím, než zakoupíte hosting. Kvalitní podpora bude nabízet možnost řešit problém přes e-mail, telefonicky a nebo prostřednictvím online chatu.

  • Administrace hostingu

Při rozhodování nezapomeňte také na administraci hostingu. Vyzkoušejte, zda se v rozhraní orientujete dobře a jste schopní založit si například e-mailovou schránku. Kvalitní webhosting vám nabídne intuitivní rozhraní.

Recenze hostingů

WordPress hostingZorientovat se trhu hostingů není vůbec snadné. Na českém internetu se aktuálně nachází několik významných hráčů. Připravili jsme pro vás recenze hostingů a srovnání hostingů v přehledné tabulce níže. V recenzích jsme se zaměřili na důležité parametry, které vám pomohou při rozhodování a výběru hostingu pro váš projekt.

WEDOS.CZ

Wedos patří k nejprodávanějším hostingům v České republice. Je populární pro velmi oblíbenou variantu „NoLimit“, která je nejlevnější a nabízí nejzákladnější parametry. Vystačí si s nimi nenáročný uživatel. Na své si přijdou i náročnější uživatelé, pro které je vhodná varianta „NoLimit Extra“. Skvělé řešení pro uživatele, kteří chtějí provozovat více webových stránek na jednom hostingu.

 

Navštívit stránky

 

CESKY-HOSTING.CZ

Český hosting vám nabídne stálost a kvalitu, které garantuje. Funguje na 99,99% bez výpadků. Zákaznická podpora je rychlá a začne se zabývat vašimi otázkami bezodkladně. Tento hosting splňuje vše, co od něj očekáváte včetně parametrů.

 

Navštívit stránky

 

ONEBIT.CZ

ONEBIT je hosting, který dostačuje většině webových projektů. Získáte možnost mít více aktivních domén a dále provozovat až čtyři webové stránky na jednom hostingu bez změny ceny. Neplatíte nic navíc. Oproti konkurenci zde můžete shledat malé nedostatky v případě parametrů, ale v praxi to nebude mít značný vliv. Můžete využít možnost vyzkoušení hostingu po dobu 60 dní zdarma, což je velmi dobrá zpráva (ověření rychlosti, výpadků apod. předtím, než hosting koupíte). Zákaznická podpora funguje na vysoké úrovni. Nabízí také WordPress hosting.

 

Navštívit stránky

 

SAVANA.CZ

Savana je ideálním řešením pro velkou webovou stránku, která je náročná na výkon. Nabízí rychlé SSD disky a prémiové parametry, díky kterým bude váš web opravdu rychlý. Administrace hostingu je intuitivní a dostatečně jednoduchá. Tento hosting nevybírejte, pokud chcete tvořit více malých a nenáročných webů.

 

Navštívit stránky

 

EBOLA.CZ

Vlastnosti, které Ebola poskytuje svým klientům jsou srovnatelné s konkurencí. Patří mezi nejlepší hostingy v České republice. Poskytuje také WordPress hosting a nabízí silné zabezpečení. Jednou z nevýhod jsou HDD disky, které jsou pomalejší oproti SSD diskům.

 

Navštívit stránky

 

Nejlepší WordPress hosting

WordPress je open source nejrozšířenější redakční a publikační systém na internetu, který můžete provozovat i na nejlevnějších hostingových tarifech. Nemělo by docházet k žádným problémům u většiny společností.

Pokud hledáte vyhovující WordPress hosting, nápomocné by vám měly být následující recenze hostingů a tipy. Stojí opravdu za pozornost.

WP-HOSTING.CZ

Jeden z mála hostingů, který se specializuje na WordPress. Nabízí vše potřebné pro práci s WordPressem. Vyniká skvělým výkonem a rychlým načítáním stránek (zrychlení webu díky HTTP/2 push), dále nabízí neomezený SSD hosting pro klienty. Získáte také certifikát SSL zdarma od Let’s Encrypt a ochranu proti DoS a DDoS útokům. Možnost zálohy stránek až 180 dní zpětně.

Pro začínající a malé webové stránky cena od 600 Kč / rok

Navštívit stránky

 

VAS-HOSTING.CZ

Méně známý WordPress hosting, který nabízí skvělou administraci VPS Centrum a speciálně vyladěný hosting pro WordPress. Dostanete až 3000 MB prostoru na SSD discích, denní zálohování zdarma a také slevy na pluginy. DDoS ochrana a kontrola zranitelností je samozřejmostí.

Cena pouze 49 Kč / měsíc

Navštívit stránky

 

 

SNACKHOST.COM

Hosting SnackHost je provozován jednou z největších hostingových společností VSHosting v ČR. Velkou výhodou je flexibilní placení – žádné závazky na měsíc/rok. Nabízí také webhosting nebo virtuální servery v cloudu. Pyšní se dostupností 99,99% a podporuje WordPress, Drupal. Prostor je omezen na 100.000 souborů a nepřijdete také o DDoS ochranu nebo HTTP/2.

Cena od 25 Kč / měsíc

Navštívit stránky

 

Mezi další zmíněné hostingy, které podporují WordPress a fungují na skvělé úrovni, patří Onebit.cz (cena tarifů od 25 Kč / měsíc) a Ebola.cz (tarify od 39 Kč / měsíc).

Srovnání hostingů 2019

Vybrali jsme pro vás pět nejlepších hostingů na trhu a zaměřili jsme se na důležité parametry, které vám usnadní vaše rozhodování.

WEDOSČESKÝ HOSTINGONEBITSAVANAEBOLA
Vyzkoušet hostingVyzkoušet hostingVyzkoušet hostingVyzkoušet hostingVyzkoušet hosting
Hodnocení1. místo2. místo3. místo4. místo5. místo
Roční platba s DPH1 452 / 363 Kč1 210 Kč1 437 Kč1 308 Kč1 437 Kč
BalíčekNoLimit ExtraBez kompromisůBusinessSavana 201Advanced
Poměr cena / výkon
Cena registrace domény CZ151 Kč121 Kč151 Kč152 Kč107 Kč
Cena registrace domény COM260 Kč254 Kč289 Kč362 Kč240 Kč
Počet domén 2. řáduNeomezeněNeomezeně410015
Vyzkoušení zdarmaNe14 dní 60 dníNeNe
Důležité parametry
Prostor v GBNeomezeně10 GB10 GB20 GB30 GB
Počet subdoménNeomezeněNeomezeněNeomezeněNeomezeněNeomezeně
Počet My SQL databázeNeomezeně - maximálně 2 GBNeomezeně - maximálně 5 GBNeomezeně - maximálně 1 GBNeomezeně - maximálně 2 GB20
PHP Memory limit256 MB256 MB160 MB256 MB256 MB
Cron úlohyAnoAnoAnoAnoAno
PHP 7 a vyššíAnoAnoAnoAnoAno
Podpora WordPressuAnoAnoAnoAnoAno
SSDAnoAnoAnoAnoNe
Zabezpečení
Pravidelné zálohováníAnoAnoAnoAnoAno
AntispamAnoAnoAnoAnoAno
SSL zabezpečení AnoAnoAnoZa příplatekAno
AntivirAnoAnoAnoAnoAno
Garance spokojenosti180 dní30 dníNeomezeně30 dní 14 dní
Podpora
E-mailAnoAnoAnoAnoAno
TelefonNeAnoAnoAnoAno
Live chatAnoAnoAnoAnoNe
Automatický požadavekAnoAnoAnoAnoAno
FAQAnoAnoAnoAnoAno
Rychlost odpovědi do 1 pracovního dne přes e-mailAnoAnoAnoAnoAno

Závěr

Výběr hostingu není jednoduchá záležitost. Na první pohled se může zdát, že se jedná o nenáročnou věc – podíváte se na kapacitu prostoru a cenu. Stojí to přece jen pár korun, řeknete si. Ale poté často řešíte pomalou rychlost stránek, výpadky nebo dokonce hackerské útoky. Nastane-li nějaký problém a nepodaří se vám ho vyřešit přes technickou podporu, uvědomíte si, že výběr hostingu není tak snadný úkol. Velkými pomocníky jsou recenze a srovnání hostingů.

Redakce doporučuje:Nejlepší hosting 2019 – recenze, tipy

Plugin Install : Subscribe Push Notification need OneSignal plugin to be installed.

Related Posts

Leave Comment